Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Strażacy z gminy Świecie obchodzili swoje święto [zdjęcia]

W sobotę w Grucznie odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka.

Udostępnij
dsc_3247

Oprócz stałych punktów w scenariuszu takich uroczystości, przemówień okolicznościowych, podziękowań i wręczania odznaczeń, kulminacyjnym momentem był uroczysty akt przekazania trzech samochodów. Otrzymały je Ochotnicza Straż Pożarna Ratownik w Świeciu oraz OSP w Sulnówku i w Grucznie.

- Nowy sprzęt oznacza ułatwienie ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaków. Trzeba jednak pamiętać, że w niesieniu pomocy najważniejsze jest ich poświęcenie i odwaga – mówił Tadeusz Pogoda, burmistrz Świecia.

Nowe auta zostały poświęcone przez kapelana strażaków, a na koniec uroczystości odbyła się krótka prezentacja ich możliwości.

redakcja@extraswiecie.pl

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama