Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Strażacy z OSP Brzeźno cieszą się z nowego samochodu

Co prawda wóz strażacki ma już kilkanaście lat, ale jak przekonuje komendant jednostki, auto jest w doskonałym stanie i jeszcze długo posłuży druhom z OSP Brzeźno (gmina Pruszcz).

Udostępnij
osp-1a

REKLAMA

- Podczas oddawania do użytku budynku remizy OSP w Pruszczu, zapowiadałem jeszcze jedną niespodziankę, która właśnie się urzeczywistniła - mówi Dariusz Wądołowski, wójt gminy Pruszcz. - Dbając o bezpieczeństwo, radni podjęli uchwałę o przekazaniu 200 tys. zł na zakup wozu strażackiego. Dzięki staraniom Zarządu Gminnego OSP jeszcze w 2021 r. udało się zakupić samochód mercedes-benz actros dla jednostki OSP Brzeźno - podkreśla wójt z satysfakcją.
REKLAMA


Wóz, który właśnie dotarł do gminy, dostarczono z Torunia. Wprawdzie samochód to rocznik 1998, ale jak przekonuje Maciej Serafin, komendant jednostki OSP Brzeźno, jeszcze długo posłuży druhom.

- Samochód jest w doskonałym stanie technicznym - zaznacza komendant. - Nieporównywalnie lepszym od tego, który służył nam do tej pory.

Mercedes, który kosztował 220 tys. zł, zastąpi stara 244 z 1984 r. Na razie nie wiadomo, co się z nim stanie. Być może trafi do zakładu komunalnego.

W środę o godz. 17.00 w Brzeźnie ma się odbyć uroczyste powitanie nowego wozu OSP.
REKLAMA

Mercedes kosztował 220 tys. zł

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Ty

    29 grudnia 2021 15:05

    220tys. Za stary pojazd

    220tys. Za stary pojazd,szkoda kasy. Samochód ma swoje lata i będzie zapewne się psuł. Wieku auta nie da się oszukać.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama