Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Strzały w Nowem. Sceny jak z filmu sensacyjnego

To miała być rutynowa kontrola pojazdu, a tymczasem policjanci z drogówki poczuli się jak na planie kina akcji z wszystkimi jego atrybutami: strzałami, pościgiem i blokadą.

Udostępnij
129538507_s

OGŁOSZENIE WYBORCZE

W niedzielę 22 września około godz. 19.20 patrol drogówki zatrzymał na ul. Tczewskiej w Nowem opla astrę. Jednak kierowca, zamiast się zatrzymać, ruszył samochodem prosto na policjanta. Zdołał on w ostatniej chwili odskoczyć, skończyło się tylko na uderzeniu lusterkiem.

Sprawca nie zatrzymał się, mimo że funkcjonariusze oddali trzy strzały ostrzegawcze. Rozpoczął rajd ulicami miasta, uciekając przed pościgiem. Z ul. Tczewskiej skręcił w ul. Kolejową, a potem w ul. Dworcową.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Ulicę zablokował radiowóz. Kierowca, nie mając możliwości manewru, zaprzestał ucieczki. Okazało się, że opla prowadził 19-latek. Razem z nim jechał 17-letni chłopak. Obaj są mieszkańcami gminy Nowe – wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

19-latek był trzeźwy. Jedyne co miał na sumieniu to brak uprawnień do kierowania pojazdami. Swoim zachowaniem mógł napytać sobie większej biedy. Teoretycznie grozi mu do 10 lat więzienia. Teoretycznie, bo póki co sąd orzekł tylko dozór policyjny, a nie areszt. Nerwowy młodzian, który o mały włos nie rozjechał funkcjonariusza, ma się stawiać trzy razy w tygodniu na policji. Niezbyt surowe konsekwencje…

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
Materiał sfinansowany przez KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
Głosuję na Tadeusza Pogodę, kandydata do Sejmu z powiatu świeckiego! [wideo]

Udostępnij
60 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

To jest smiechu warte taka

To jest smiechu warte taka kara 

Na krzesło z nim albo

Na krzesło z nim albo powiesić taka kara będzie odpowiadała ludziom w naszym miasteczku. Młody chłopak przestraszył się policji bo jechał bez urprawnien i uciekał. Nasze prawo jest chore!!!

Było słychać strzały i wycie

Było słychać strzały i wycie policji w całym mieście

Śmiechu warte za chwilę okaże

Śmiechu warte za chwilę okaże się że był to zapewne syn znajomego dlatego tak został potraktowany,

awsze mówiłam że nie należy

awsze mówiłam że nie należy nikogo lekko bić, jak jóż to zastrzelić albo zabić i uniknie się wielkich komplikacji. Prawda koledzy policjanci.Znam sprawe która mogłaby być precedensem do tego wydażenia. 

artykuł totalnie mija się z

artykuł totalnie mija się z prawdą…  Dominik był naćpany i policjanta potrącił…. no cóż ale tak to jest jak się ma w rodzinie kogoś wysoko postawionego… i tyłek poraz kolejny mu uratował

zahaczył lusterkiem ? to

zahaczył lusterkiem ? to dlaczego policjant leży w szpitalu z połamanymi żebrami ?

i po raz kolejny informacje w

i po raz kolejny informacje w artykule są nie rzetelne. I dziękii mieszkańcom wiemy lepiej co sie wydarzyło.

Mała kara?? Nie każdy

Mała kara?? Nie każdy pomyślał że chłopak mógł być w szoku przestraszony postąpił tak A nie inaczej. A że dotknął lusterkiem policjanta było prawdopodobnie nie chcący.. każdy by najlepiej takiego usadzil i innego typu rzeczy A nikt nie pomyśli co on zrobiłby na takim miejscu.

było słychać strzały

było słychać strzały

Co za plotkarskie małe miasto

Co za plotkarskie małe miasto!! każdy tylko wiesza psy Na ludziach! Nie pomyślą,że plotki rodzą nowe plotki i totalnie mijają się z prawdą. Chłopak przestraszony i w amoku popełnił błąd. Nie wam jest go oceniać i oskarżać od tego są inne władze. A to Nowe to tylko potrafi siać ploty. Najbardziej wypowiadają się bezrobotne osoby albo stare babki bo na to mają najwiecej czasu. Byście się zajeli swoją dupą a nie oskarżaniem osób skoro nawet nie wiecie jak było.

„…patrol drogówki zatrzymał

„…patrol drogówki zatrzymał na ul. Tczewskiej…jednak kierowca zamiast się zatrzymać…” Pytanie: zatrzymali czy nie zatrzymali?

Nie bo teraz nie potrzebne

Nie bo teraz nie potrzebne komentarze A jakby komuś z waszej rodziny czy znajomych takie coś by się stało to by było tylko jeden wieczne pisanie ale on nie chciał więc i my bronimy i wiemy jak było. Więc nie potrzebne komentarze sobie darujcie. Bo najlepiej teraz wieszać psy na nim. Ratujcie sobie to bo w tym Nowym huczy tylko od plotek a zeby kazdy sam na siebie patrzyl to nie ma nikogo..

Skoro był naćpany to nie ma

Skoro był naćpany to nie ma sie co dziwic ze spanikował

Ludzie mają świadomość tego

Ludzie mają świadomość tego że policja nic nie może zrobić. Policja ma za małe prawa.. nie zastosowanie się do poleceń policji powinno skutkować natychmiastową reakcją policjanta i osoba łamiąca prawo powinna być tego świadoma. Policjant nie powinien mieć w tyle głowy że napastnik musi pierwszy zaatakować bo inaczej będzie pociągnięty do odpowiedzialności nie powinien czekać aż go ktoś potrąci żeby zareagował. 

Komentarze głupsze od

Komentarze głupsze od artykułu, od razu widać, że wspaniali mieszkańcy tego miasta. Widzę, że wiecie więcej niż osoby które w tym brały udział. Zresztą nic nowego, ile ludzi tyle historii. Widać, że życie to macie nudne, skoro nikt swojej dupki nie pilnuje. Większość z was nosy ma tak białe, że uchodzca z Columbii by tam chętnie zawitał. Więc idźcie wydać swoje 500+ bo lepszych zajęć to chyba nie macie 😉 

Ciekawe jakby w wasze dziecko

Ciekawe jakby w wasze dziecko przestraszony biedny chlopak wjechal…

W Ameryce, która stawiana

W Ameryce, która stawiana jest za wzór, policjant nie namyśla się, tylko wyfiąga lufę i wali i do końca magazynku. Krótka piłka. I nikt nie ma do niego pretensji, że tak się zachował. Stawiasz się, giniesz.  

Policjant już nie leży w

Policjant już nie leży w szpitalu, co nie zmienia faktu że został potrącony i był hospitalizowany. Usprawiedliwianie młodziana, że spanikował lub się przestraszył to jakieś nieporozumienie. Prowadził auto bez prawa jazdy. Już samo to kwalifikuje się do ukarania. Mało mamy na drogach idiotów z uprawnieniami? Potrzeba jeszcze takich szczyli co to myślą że im wszystko wolno? 

Moim zdaniem prawdę znają

Moim zdaniem prawdę znają tylko osoby uczestniczące  w tym wydarzeniu . Może i chłopak popełnił błąd, ale nie wam to sądzić. Każdy z nas je popełnia. Nie można też obwiniać go o to że kodeks prawny w naszym państwie nie jest najlepszy. Od tygodnia na temat wypadku słucham takich kpin że to już nie mieści się w głowie,ludzie zajmijcie się swoim życiem i dajcie działać  organom do tego przeznaczonym! Zero empatii i zrozumienia ,pomyślcie czasem co on czuje ,może żałuję a przez was ta sprawa jest dla niego coraz bardziej traumatyczna. 

za błędy ponosi sie

za błędy ponosi sie odpowiedzialność, tym bardziej popełnione z premedytacją . konieczny jest test sprawdzający czy dany osobnik nadaje się do społeczeństwa czy do kaftanu . 

Nasze miasteczko jest jedną

Nasze miasteczko jest jedną wielką plotką. Ludzie wiedza szybciej i lepiej od Ciebie samego, potrafią tylko na wszystkich psy wieszać. Niech każdy spojrzy na swoje dzieci, rodziny i w swoje domy a nastepnie osadza i oczernia innych. 

Skoro nie miał uprawnień to

Skoro nie miał uprawnień to po .uj się pcha za kółko, rozumiem że mógł się wystarczyć ale chyba nikt normalny nie „celuje” w policjanta. Powinni tak mu w….ć palami żeby się z….ł to by go nauczyło respektu.

Prawda jest taka,że Dominik

Prawda jest taka,że Dominik powinien zrobic najpierw prawo jazdy.Dopiero mógłby wsiadac za kółko.Czy był pijany ,czy nacpany, czy nie…….to go nie upoważnia do tego, żeby kogokolwiek potrącac.Czy to policjant ,czy zwykły przechodzień.A Co jeśli potącił by niewinne dziecko i uciekł?Wiemy dokładnie że to nie jego pierwsza przejażdzka,ten proceder trwał od dawna .Wszyscy o tym wiedzieli ,łacznie z rodzicami(gdzie oni byli……..)Skoro był wystraszony,i przęjęty niby jak piszecie,to po wyjściu z aresztu raczej nie powinien świętowac w Cool Club-ie.Dominik ma swoje lata ,swój rozum,więc powinien beknąc,jak każdy .Pozdrawiam Mi-Mi

kazdy doskonale wiedział że

kazdy doskonale wiedział że ten typ jeździł już od dawna bez prawa jazdy i nie tylko na trzeźwo;)dlatego trzeba się cieszyć że w końcu wpadł i skończyło się tylko na peknietych zebrach policjanta z patrolu a nie potrąceniu kobiety z wózkiem która ledwo ominął wjezdzajac na szaber plac w trakcie ucieczki 

To,że rodzice wiedzieli o

To,że rodzice wiedzieli o wszystkich jego wybrykach to prawda i jakoś zadno z nich nie zareagowalo . Ani on ani rodzice nie wyciągnęli z tego żadnych wniosków,Dominik dalej szlaja się nocami po mieście z szemranymi typami a co najlepsze na te spotkania wozi go sama matka 

W dawnych czasach, gdy był

W dawnych czasach, gdy był jeszcze respekt dla munduru, zwłaszcza milicjanta to tak by gówniakowi naj..li pałą, że pamiętałby do końca życia. Bałby się jeździć samochodem nawet jako pasażer. Nic tylko pogratulować rodzicom takiego synka. Nic z niego już nie będzie.

Nie rozumiem ludzi, którzy

Nie rozumiem ludzi, którzy bronią go w komentarzach, on niczego nie zrozumiał i niczego się nie nauczył i nie nauczy. Dalej szlaja się po mieście, ciągle tylko imprezki w piątki i w soboty i dalej ci jego szemrani koledzy. Najlepsze jest to ze jego matka jeszcze go wozi po nocach do koleżków, w sumie sami się proszą a to żeby coś jeszcze odwalił bo w tym towarzystwie w którym się obraca nic dobrego go nie czeka. Kolejną rzeczą jest to że cwaniaczek chodzi po mieście i otwarcie mówi że załatwi jednego z policjantów a dokładniej tego który wziął go za szmaty i wyrzucił jak szmacianą lalkę z samochodu. Ten chłopak niczego się nie nauczy jawnie śmieje się z zarzutów i się nimi chwali, że oprócz napaści na policjanta ma postawiony zarzut rozpowszechniania pornografii, ograniczenia wolności seksualnej i przeszkadzania w obrzędach religijnych. Zero nauczki takich zamknąć od razu nie czekając na wyrok.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

W minioną sobotę blisko 200 osób świętowało ósme urodziny Fundacji Makowo. Podczas dyskoteki w tylu lat 80. prowadzono licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony...

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama