Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Świeccy policjanci zorganizowali zbiórkę rzeczy dla uchodźców z Ukrainy [zdjęcia]

Zebrane środki czystości oraz góra słodyczy dla najmłodszych trafiły do rodzin, które są zakwaterowane w gminie Świecie w jednym z interwencyjnych punktów noclegowych.

Udostępnij
police-pomoc-czolo

Wobec dramatycznych wydarzeń na Ukrainie i napływającymi do Polski uchodźcami wojennymi, w całym kraju organizowane są zbiórki darów. Do akcji włączyli się także policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Kierowani odruchem serca i poczuciem solidarności zebrali najpotrzebniejsze artykuły dla sąsiadów zza naszej wschodniej granicy, którzy w związku z działaniami wojennymi zmuszeni byli opuścić swój kraj.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, zebrano sporo rzeczy.

- W miniony wtorek świeccy policjanci przekazali środki czystości i higieny osobistej do jednego z kilku działających w gminie Świecie interwencyjnych punktów noclegowych - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Obecnie przebywa tam około 55 uchodźców z Ukrainy.

Policjanci zapowiadają kolejne zbiórki.

Mundurowi nie zapomnieli również o najmłodszych. Dzieci otrzymały słodycze, które pozwoliły osłodzić im te trudne chwile i zapomnieć o wojnie. W trakcie przekazywania darów obecny był Polfinek, policyjna maskotka, który zabawiał dzieci.

- Widać było emocje i wzruszenie zarówno na twarzach policjantów, jak i osób, które znalazły w naszym kraju schronienie przed wojną - dodaje Joanna Tarkowska.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. cdn

  26 marca 2022 09:46

  Pięknie, tak trzymać, brawo

  Pięknie, tak trzymać, brawo dla Panów Policjantów 🙂

 2. pruszczak

  26 marca 2022 19:28

  A TAKZE  PAN POLICJANTEK I

  A TAKZE  PAN POLICJANTEK I PRACONIKOM CYWILNYM.

 3. Klon

  28 marca 2022 10:07

  A ten policjant z tyłu bez

  A ten policjant z tyłu bez czapki to pewnie nadzoruje i dowodzi wszystkim?

  • Marek 63

   28 marca 2022 13:14

   No i musi się znależć …….

   No i musi się znależć ……., ciekawski.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama