Złożono wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych. Procedury z tym związane muszą nieco potrwać. Niektórzy mieszkańcy zaczęli się już niecierpliwić, czemu nieraz dawali wyraz w komentarzach na naszej stronie na Facebooku i w mailach do redakcji. W ich imieniu dopytywaliśmy o inwestycję w październiku.
- Mamy gotową całą dokumentację, są zarezerwowane pieniądze w budżecie i moglibyśmy już dawno realizować przedłużenie ulicy Cukrowników, gdyby nie to, że pojawiła się możliwość zdobycia dofinansowania – mówił wtedy Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.
REKLAMA
Wszystko wskazuje na to, że kierownik nie składał deklaracji bez pokrycia. Droga łącząca ulice Cukrowników i Wodną znalazła się na liście 149 zadań z całego województwa w nowym naborze w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
- Lista zadań inwestycyjnych przekazana przez wojewodę została już pozytywnie zaopiniowana przez ministra infrastruktury. W styczniu może zostać podpisana przez prezesa rady ministrów – informuje Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego.
Świecie wnioskowało o 888 tys. zł dofinansowania. To połowa kwoty potrzebnej na budowę blisko 270-metrowego odcinka. Naturalnie to szacunki, bo rzeczywiste koszty poznamy po rozstrzygnięciu przetargu.
REKLAMA
- Moglibyśmy sfinansować całość tylko z własnych pieniędzy, ale po co, skoro można dostać dużą dotację? Kiedy tylko otrzymamy informację o złożeniu podpisu przez premiera, ogłaszamy przetarg i wiosną ruszamy z robotą – zapewnia Ryszard Sadowski.
Nowy odcinek przyda się tym bardziej, że w przyszłym roku ma powstać przy nim, tuż koło Bricomarché, największa galeria handlowa w Świeciu.
Nowa inwestycja usprawni też komunikację między ul. Armii Krajowej i Wodną - właśnie przez przedłużoną ul. Cukrowników.