Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Świecie kontra reszta kraju. Mistrzowie boksu pokazali się w świeckiej hali [zdjęcia]

Podczas sobotniego Mityngu Bokserskiego o Puchar Leszka Piotrowskiego kibice obejrzeli 19 walk i mieli okazję zrobić sobie zdjęcia ze znanymi bokserami. Nie zabrakło również tortu i gratulacji dla samego jubilata.

Udostępnij
mityng-czolo-3

W sobotę bokserzy opanowali świecką halę już od samego rana, gdy zaczęło się ważenie zawodników i walki sparingowe. We właściwej części turnieju zorganizowano ostatecznie 19 pojedynków, z czego w aż ośmiu obejrzeliśmy zawodników świeckiej Wdy.

Już w pierwszym pojedynku w kategorii młodzik w ringu pojawił się Maciej Kiedrowski, startujący w wadze 60 kg bokser Wdy, którego przeciwnikiem był Filip Poźniak z KS Sztorm Augustów. Walkę zdecydowanie na punkty wygrał zawodnik z Augustowa, a bokser Wdy był nawet liczony w drugiej rundzie.

W trzecim pojedynku kibicom zaprezentował się świecianin Dariusz Nega, który pokonał jednogłośnie na punkty Oskara Diakowskiego z klubu Potężnie Ciechocinek.

Reklama
Reklama

W dziewiątej walce wieczoru reprezentacja Wdy poniosła drugą porażkę, ponieważ swoją walkę w kategorii kadet 57 kg przegrał Bartosz Zieliński, który uległ Marcelowi Zapalskiemu ze Stali Grudziądz.

Kibicom bardzo mogła się podobać natomiast dwunasta walka turnieju, w której świecianin Michał Łobocki, występujący w wadze 63 kg pokonał jednogłośnie na punkty Artura Szczęśniaka z Zawiszy Bydgoszcz. Łobocki był nawet bliski nokautu, ale jego przeciwnik zdołał dotrwać do końca pojedynku.

W połowie turnieju organizatorzy zadbali o części artystyczną. W ringu pojawiła się grupa Lost Dreamers, prowadzona przez Natalię Głowalę. Kibice mieli okazję do zrobienia sobie zdjęcia z Piotrem Wilczewskim, byłym bokserem zawodowym, obecnie trenerem bokserskim.

Reklama
Reklama

Prawdziwym oblężeniem cieszył się natomiast Mariusz Wach, były posiadacz pasów WBC International oraz federacji TBWA w wadze ciężkiej, mający za sobą pojedynki z takimi gwiazdami boksu, jak Artur Szpilka, Władimir Kliczko, czy Aleksandr Powietkin.

Leszek Piotrowski otrzymał w ringu kwiaty i efektowny tort z okazji 50-lecia pracy trenerskiej w świeckiej Wdzie. Bokserskiej legendzie podziękowania wręczali obecni trenerzy Paweł Grześk, Artur Bojanowski i Jagoda Karge oraz radni Dariusz Woźniak i Grażyna Krzemińska.

W trzech ostatnich pojedynkach wieczoru, kibicom zaprezentowała się „eksportowa trójka" świeckiej Wdy: Oliwia Czerwińska, Karolina Ampulska i Jakub Słomiński.

Reklama
Reklama

Wszyscy wygrali swoje pojedynki jednogłośnie na punkty. Czerwińska pokonała Roksanę Hajduk z Gardy Gierałtowice, a Ampulska zwyciężyła Izabelę Rozkoszek z tego samego klubu. Rozkoszek na pocieszenie otrzymała trofeum dla najlepszej zawodniczki turnieju spoza Świecia.

W ostatniej walce wieczoru kibice w świeckiej hali mogli obejrzeć Jakuba Słomińskiego, który w poprzednim tygodniu wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w boksie. Świecianin nie zawiódł swoich fanów i zaprezentował kawał dobrego boksu, pokonując Oskara Jędrysiaka z DKB Dzierżoniów.

Poniżej galeria zdjęć.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

A koleżanki Leszka z ul.

A koleżanki Leszka z ul. Polnej też były? 

Brawo panie Leszku jest Pan

Brawo panie Leszku jest Pan lokalnym Geniuszem.

bydgoszcz.wyborcza.pl

bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,35590,534975.html

internet nie zapomina

Leszek Piotrowski, świecki radny i szef wyszkolenia Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, został skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu za „ułatwianie uprawiania prostytucji i czerpanie korzyści majątkowych z tego procederu”.

Leszek a gdzie ktoś z twojej

Leszek a gdzie ktoś z twojej rodziny ? lub ktoś poważny z rady miasta ni bo chyba nie ten alkoholik 🙂 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama