Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

„Ta pani już tu mieszkać nie będzie”. Miała zakaz, a i tak podłączyła piecyk. Głupota przyczyną pożaru?

Wszystko wskazuje, że to skrajny brak odpowiedzialności był przyczyną pożaru w Wielkim Stwolnie (gmina Dragacz).

Udostępnij
pozar

REKLAMA
Budujemy kolejny blok na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. Zapraszamy do obejrzenia filmu. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na www.apartado.pl

Przypomnijmy. W sobotę 5 grudnia o 19.30 strażacy zostali wezwani do pożaru poddasza budynku komunalnego. Do Wielkiego Stwolna skierowano sześć zastępów. Ogień pojawił się w konstrukcji dachu. Miejscami zaczął już wydobywać się na zewnątrz. Ewakuowano 18 mieszkańców. Nikt nie ucierpiał.

Częściowemu zniszczeniu uległy fragment dachu i poddasza, półpiętro i piętro razem ze stropami. Mieszkania zostały zalane wodą z węży strażackich.

Reklama
Reklama

Wstępnie straty wynikające z uszkodzenia budynku i zniszczenia wyposażenia mieszkań oszacowano na około 450 tys. zł. Przyczyną pożaru było niewłaściwe użytkowanie i podłączenie urządzenia grzewczego typu „koza”.
REKLAMA

Na piętrze budynku mieszkała kobieta z 18-letnią córką. Do ich mieszkania przylegała nieużytkowana komórka. Po wybiciu otworu, służyła za pomieszczenie gospodarcze.

- Zgodziłam się na to, ale zabroniłam podłączania tam ogrzewania ze względu na przepisy przeciwpożarowe – informuje Dorota Krezymon, wójt gminy Dragacz. Budynek w Wielkim Stwolnie stanowi własność samorządu.

Reklama
Reklama

Lokatorzy tym się nie przejęli. Wyprowadzili na własną rękę komin i wstawili do pomieszczenia piecyk. Po interwencji gminy, że mają zlikwidować komin, skrócili go tak, żeby nie był widoczny i doprowadzili go przez trzcinowy strop tylko do dziury w dachu.
REKLAMA

Po pożarze, wójt Dragacza zgłosiła sprawę policji.

- Czekamy na wyniki ekspertyzy biegłego z dziedziny pożarnictwa. Dopiero po zapoznaniu się z nią, podejmiemy decyzję o wszczęciu postępowania – wyjaśnia sierż. szt. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Budynek obejrzał już inspektor nadzoru budowlanego. Po wykonaniu remontu, być może uda się, aby lokatorzy spędzili święta w domu.
REKLAMA

Pięć poszkodowanych rodzin, w sumie 18 osób, znalazło schronienie w hotelu, który zapewniła gmina oraz u krewnych.

- Pani, w której mieszkaniu wybuchł pożar nie będzie już tu mieszkać – informuje Dorota Krezymon.

Ma trafić razem z córką do mieszkania socjalnego w Grupie.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

To gmina mogla zapewnic

To gmina mogla zapewnic ogrzewanie i zrobic to profesjonalnue skoro juz udostepnila ten budynek do uzytku

Otóż to , trzeba było od razu

Otóż to , trzeba było od razu dać tym kobietom mieszkanie socjalne . Co to za łaska przydzielić mieszkanie bez ogrzewania ??? 

A kto wam ogrzewa mieszkania?

A kto wam ogrzewa mieszkania? Też gmina?

Podpalił niechcący,a grzać

Podpalił niechcący,a grzać przyszli się wszyscy.

Reklama

Mogła  założyć panele.

Mogła  założyć panele.

Powinna płacić za straty 

Powinna płacić za straty 

Wszystko odrobić 

A gmina musi tej pani Dać 

Niech idzie i wynajmuje jak wszyscy

no to teraz musi zapłacić 400

no to teraz musi zapłacić 400 tys zł za szkody. grubo…, chyba, że znowu zapłacą podatnicy?

Pani Wójt proszę nie kłamać.

Pani Wójt proszę nie kłamać..Zarządca wiedział o tym piecyku od 3 lat …również rurę widział która wystawała z dachu ponieważ ostatnim czasem o niej wspominał kiedy staliśmy na podwórku.W 2016 roku był wniosek do pani wójt o pomoc w ogrzewaniu .Nic nie zrobiła a teraz umywa ręce…Pani Wójt biega od gazety do gazety chyba spraw w gminie innych nie ma.Na poddaszu był pokój o czym Pani Wójt wiedziała ,było za to płacone jako za pokój.Pani Wójt nawet nie wie jaki piecyk był.Nie koza Szanowna Pani Wójt tylko piecyk kaflowy.Prosze lepiej posprawdzac kominy bo jak sąsiadka pali to u drugiej czuć dym.Pozdrawiam.

Reklama

I co ty na to Tess? Gwiazdo

I co ty na to Tess? Gwiazdo Wielkiego Stwolna? Będziesz spać spokojnie?

Beata W może byś się tak

Beata W może byś się tak przedstawiła to po pierwsze… Po drugie ekspertyzy nie ma a Pani Wójt już w niedzielę wiedziała że to od piecyka. Ja też mam sporo dowodów że to nie od piecyka się zaczęło… Zachowanie Pani Wójt względem ludzi jest karygodne. Za lajka na fb zrownala młoda dziewczynę z ziemia, szantazowala. Mam dowody, za niedługo wszyscy zobaczą cię mniejsza stronę Pani Wójt. 

A nie może isc mieszkać do

A nie może isc mieszkać do swojego faceta ? Tylko odrazu dajecie jej mieszkanie. Tez bym chciała zeby każdy mi dawal wszystko za darmo.Widocznie tylko patologicznym rodzinom pomagają. 

Gmina Dragacz to raj dla

Gmina Dragacz to raj dla bezrobotnych pijaków i rodzin z garstka dzieci .Tylko tu będziecie czuli się jak w raju mieszka się za darmo gmina wyżywi opłaci mieszkanie daje pieniedzie .Pomoc społeczna nie reaguje że ktoś pracuje pije oszukuje państwo i tak dostaniecie kasę więc zapraszam wszystkich ludzi którzy potrafią żyć na koszt podatnika

Reklama

jest to samo, to nie jest

jest to samo, to nie jest problem tylko małych miejscowości, brak kontroli, rozdawnictwo, jak babsztyl potrafił dorabiać w Niemczech a z Opieki brała ile wlazło wszystko na chlańsko szło… Tak samo te mieszkania bez nadzoru kominiarza i zarządcy, najczęściej zagracane potem dochodzi do pożaru i tragedia gotowa, więcej kontroli wszędzie

p wójt teraz ma kampanie w

p wójt teraz ma kampanie w Warlubiu na głowie

:/ :/ :/ 

Zapracowana kobieta.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Co jest grane?

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Policja nadal szuka sprawcy lub sprawców włamania do sklepu PSS Społem w Świeciu.

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Drewniany taras i pomosty nad Dużym Blankuszem przeszły niedawno gruntowny lifting.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne