Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Tadeusz Pogoda: Powiat świecki zasługuje na swojego posła

- Idąc na wybory powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytania, czy zależy nam na wolnych sądach, niezależnych samorządach, szacunku dla drugiego człowieka i państwie, które nie zadłuża się ponad miarę, aby kupować głosy – mówi Tadeusz Pogoda.

Udostępnij
Tadeusz Pogoda, Radny Województwa Kujawsko Pomorskiego

Ogłoszenie radnego województwa Tadeusza Pogody.

W połowie października wybierzemy posłów i senatorów. To niezwykle ważny element demokracji, dlatego namawiam wszystkich, aby wzięli udział w wyborach.

Nie chcę nikogo namawiać do głosowania na partię X lub Y.

Każdy z nas, idąc do lokalu wyborczego, kieruje się własnymi poglądami i sympatiami.

Warto jednak zastanowić się, czy w dalszym ciągu chcemy akceptować pogłębianie się demontażu struktur demokratycznych przez obecnie rządzących.

Niszczenie niezawisłego wymiaru sprawiedliwości, zadłużanie państwa, aby kupować sobie przychylność wyborców, wojny z Unią Europejską, bez której wsparcia rozwój Polski byłby dużo wolniejszy, ograniczanie kompetencji samorządów i uzależnianie dotacji dla gmin, powiatów i miast od tego, czy dany wójt, starosta czy burmistrz popierają rząd czy nie – to procesy, które już mają miejsce i które będą coraz bardziej się nasilać.

Wielu z nas doskonale pamięta, czym skończyły się dla naszego kraju zaciągane na prawo i lewo pożyczki w latach 70. za rządów Edwarda Gierka. Zapaść gospodarcza i ogromne długi.

Czy chcemy, aby jeszcze nasze dzieci płaciły za brak rozsądku obecnie rządzących? To pytania, na które każdy z nas musi sobie sam odpowiedzieć, zanim wrzuci kartkę do głosowania do urny wyborczej.

Powiat świecki ma wielką szansę na to, aby sprawy jego mieszkańców reprezentowała w Sejmie kandydatka „stąd”.

Iwona Karolewska tu się urodziła i tu mieszka. Jest niezwykle zaangażowanym w sprawy samorządowe sekretarzem powiatu świeckiego i radną gminy Świecie. Uważam, że ma ogromne szanse, aby zostać posłem.

Nie zmarnujmy tej szansy, niezależnie od tego, jaką partię popieramy. Warto oddać swój głos na osobę, która zna problemy mieszkańców powiatu świeckiego.

Ja już podjąłem decyzję. Będę głosował na Iwonę Karolewską z listy Koalicji Obywatelskiej. Gorąco apeluję do wszystkich, aby oddali głos 15 października na mieszkankę Świecia Iwonę Karolewską. Nasz powiat zasługuje na to, aby mieć swojego posła.

Tadeusz Pogoda
Radny Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Burmistrz Świecia w latach 1990-2018

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama