Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tadeusz Pogoda wzywa do udziału w wiecu w obronie wolnych mediów

- Na mapie spotkań w obronie wolnych mediów w Polsce nie powinno zabraknąć Świecia - przekonuje były burmistrz Świecia.

Udostępnij
tadeusz-pogoda-wybory-10

REKLAMA

W miniony piątek Sejm uchwalił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. W języku potocznym nazywana jest ona "lex TVN". Nowe przepisy określają, że właścicielem mediów działających na podstawie polskiej koncesji nie może być podmiot, w którym udziały spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego przekraczają 49 proc.

Reklama
Reklama

Takie prawo uderza przede wszystkim w stację TVN, gdzie 100 proc. udziałów ma amerykański koncern medialny. Jak wielu przekonuje, ustawa to swego rodzaju zemsta na stacji, która w szczególny sposób zaszła za skórę ekipie rządzącej. Już pojawiły się żarty, że jest to prezent gwiazdkowy dla Jarosława Kaczyńskiego.
REKLAMA


By jednak "lex TVN" weszło w życie, potrzebny jest podpis prezydenta. Wielu uważa, że trzeba zrobić wszystko, aby pokazać Andrzejowi Dudzie, co Polacy myślą o próbie likwidacji wolnych mediów. Wśród nich jest były burmistrz Świecia, Tadeusz Pogoda, obecnie radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na swoim profilu facebookowym w emocjonalnym wpisie zaapelował, aby wziąć udział w niedzielnym spotkaniu na Dużym Rynku w Świeciu.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Jutro w całej Polsce o godz. 19.00 odbędą się spotkania tych Polaków, którzy uważają że wolne media to podstawa wolności i demokracji. Wiem, że w Świeciu są też tacy, którzy tak myślą. Dlatego na mapie spotkań w obronie wolnych mediów w Polsce nie powinno zabraknąć Świecia. Ja będę na świeckim Dużym Rynku o 19.00, więc kto myśli tak samo, może i chce przyjść, to spotkamy się jutro - napisał Tadeusz Pogoda.

- Nie jest to formalny protest, ale zaproszenie do spotkania osób mających podobne poglądy na temat polityki rządu, który chce sobie podporządkować wszystkie niezależne od siebie media - podkreśla Tadeusz Pogoda w rozmowie z Extra Świecie.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
151 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Mam nadzieje że pan Tadeusz

Mam nadzieje że pan Tadeusz załatwi zabezpieczenie wiecu z Straży Miejskiej z Urzędu a nie kosztami obarczy Policje

Będę z gwizdkiem, jak dzieci

Będę z gwizdkiem, jak dzieci mi pożyczą..

Brawo Panie Burmistrzu *****

Brawo Panie Burmistrzu ***** tych oszołomów !

Niech ten miły pan zajmie się

Niech ten miły pan zajmie się emeryturą, na cmentarz jedzie, ogólnie niech odpoczywa. Teraz młodej krwi potrzeba.

Reklama

Jak wolne jak hamerykanskie!!

Jak wolne jak hamerykanskie!!!Co nienawiść robi z ludźmi !

Nie dajmy się zgnoić tej

Nie dajmy się zgnoić tej bandzie oszołomów,którzy dążą do powrotu komuny.Apel do młodych ludzi-obudżcie się bo za parę chwil będzie za póżno a wtedy przejżycie na oczy.Powrotu do demokracji już nie będzie.Spytajcie tych co żyli w latach 80 i walczyli o demokracje-zwyciężając.Dzisiaj popierając tych co łamią wszystkie prawa obywateli wracamy jak bumerang do tego co było.Czy jeden mściwy człowiek ,który ma swoje wizje,ma nas zgnoić? Opamiętajmy się!    Popieram Pana Burmistrza  !

Jak tym co  piszą głupawe

Jak tym co  piszą głupawe komentarze odetną pisiory internet to im szczeny do nocnika wpadną.Dopiero po rozum przyjdą.

Co za hipokrytzja ze strony

Co za hipokrytzja ze strony je…ch pisiorów. Niby Amerkanie są naszym najwięszym sojuszkiem, który chroni wschodnią flankę NATO, ale amerykańskiej telewizji nienawidzą i uważają ją za naj+większe zło. Kiedy to się skończy?? Kiedy ktoś zrobi porządek z tymi draniami??? Niestetyt sondaże pokazują że nieprędko.

Reklama

Naród zgłupiał !

Naród zgłupiał !

Będę i ja. 

Będę i ja. 

Do czego to dochodzi,że jeden

Do czego to dochodzi,że jeden mściwy człowiek w podeszłym wieku z ludzi wariatów robi jak chce a my sie dajemy jak dzieci.Ale cóż za 500+ i 2% podwyżki emerytury można się sprzedać jak np.Kupis.Tak dalej to będziemy mieli Saneskobar. Chwalmy pana dalej ,a my tak czy tak będziemy chołotą i mordercami jego brata.

*****tvn będę z gwizdkiem

*****tvn będę z gwizdkiem

Reklama

Zapraszamy na kanał Youtube

Zapraszamy na kanał Youtube :Papa Smerfik !! Wspomóż bezdomnych  ludzi !!

Ja nie potrzebuję żadnych

Ja nie potrzebuję żadnych dzienników

Za dużo oglądacie tv, każdej. Mieszają wam tylko w głowach

***** ***

***** ***

Jakie wolne media? Media

Jakie wolne media? Media powinny być polskie, a nie amerykańskie, czy niemieckie…Pogoda niech da sobie spokój i idzie na emeryturę . 

JEBAC KLAMCóW Z TVN

JEBAC KLAMCóW Z TVN

Czy będą szczepienia na tym

Czy będą szczepienia na tym wiecu? 

Pamiętam dzień gdy jako

Pamiętam dzień gdy jako przedstawiciel Duszpasterstwa Ludzi Pracy „Konfraterni Młodzieżowej” przyszedłem do tego Pana Pogody z prośbą żeby nam pomógł zorganizować w Świeciu Mszę za Ojczyznę w czasie stanu wojennego i pamiętam co ze strachem w oczach mu odpowiedział.Widać odwaga to tylko coś co temu Panu jest nieznane a działa tylko wtedy gdy oczekuje po tym coś dla siebie.Bardzo niewłaściwa postawa.Mam nadzieję że ten Pan to kiedyś zrozumie .Może na końcu swojej drogi.

Nauczcie się  historii

Nauczcie się  historii sPOcone ćwieciaki  to własnie komuna stoi za KHLOCFAŁEN  i zrobila wam z mózgu papke .Możecie kotu Prezesa kuwetea czyscić platvusy.

Nauczcie się  historii

Nauczcie się  historii sPOcone ćwieciaki  to własnie komuna stoi za KHLOCFAŁEN  i zrobila wam z mózgu papke .Możecie kotu Prezesa kuwetea czyscić platvusy.

Poczytajcie sobie niemieckie

Poczytajcie sobie niemieckie ustawy to zobaczycie jakie tam sa wolne media.Dopuszczaja tylko 10procent obcego kapitału 

A ja to pójdę z żoną na

A ja to pójdę z żoną na zakupy, bo święta mam na głowie a nie jakiś tefałen i przebyłego burmiszcza

Zgadza się wolne mendia od

Zgadza się wolne mendia od pravdy.

Nie oglądam tvn ani tvp nie

Nie oglądam tvn ani tvp nie głosowałem na ani na  po  ani pis. Tu nie chodzi co kto ogląda tylko o to, że ktoś decyduje za mnie co dzisiaj obejrze w tv. Jutro ktoś zdecyduje za mnie jaką gazetę kupię bo będzie tylko jedna do wyboru. Ludzie obudzcie się wkońcu. 

Bądź jak kamień, stój

Bądź jak kamień, stój wytrzymaj

Kiedyś te kamienie drgną i potoczą się jak lawina

zmiotą PiS i pisiory 

Sój wytrzymaj!!!

Bawo p. Pogoda ***** ***!!! 

A LEMINGI KWICZĄ. 

A LEMINGI KWICZĄ. 

A o wolne sądy już nie

A o wolne sądy już nie walczycie!!??? Chorągiewki pod publikę robicie wszystko!!! 

Kończ waść wstydu oszczędz..

Kończ waść wstydu oszczędz…tyle w temacie. 

Już Pogoda niech da już sobie

Już Pogoda niech da już sobie spokuj Człek myśli ,że jeszcze jest na stołku , i rzadzi

tego wizerunku staruchów

tego wizerunku staruchów POgody i Wójcika to się chyba w tym stuleciu nie pozbądziemy..jak Lenin wiecznie zywi i wszechwiedzacy…bez nich nic w świeciu sie nie dzieje – paputy i krzesło bujane i tyle 

Że on ma tupet jeszcze głos

Że on ma tupet jeszcze głos zabierać!!! – nie ma wetydu

O kogo tu walczyć takich

O kogo tu walczyć takich ludzi jak Kraśko?  Poczytajcie sobie kim byli jego rodzice i dziadek. Nie dziwota więc że synek ma za nic polskie prawo i czuje się lepszy od zwykłych Polaków. Żenada  ***** TVN 

Gość to piswski podnóżek

Gość to piswski podnóżek małego agenta ruskiego.

Poczytajcie trochę jak

Poczytajcie trochę jak powstała ta wolna TVN rozumu trochę a nie zawiści i nienawiści 

Polacy proszę was o  rozum i dbajcie o dobro naszego kraju a nie o interesy obcych  kapitałów 

PIS = Talibowie 

PIS = Talibowie 

Skoro Polska tvp nadaje

Skoro Polska tvp nadaje telewizję na Białorusi  dla aopozycji  dla Białorusinów ,,Biełsat” to dlaczego amerykanie nie mogą w Polsce TVN ? ?

Ale „autorytet” się

Ale „autorytet” się wypowiedział 

Popieram Pana Burmistrza

Popieram Pana Burmistrza Pogodę i Kułakowskiego.

W normalnym wolnym kraju

W normalnym wolnym kraju powinniśmy mieć wybór informacji nie tylko TVPpis ale też niezależnych tv od rządów . Teraz Pisiory zabiarą tvn jutro polsat potem radio zet i rmf zabiorą to jak w Korei Pólnocnej! 

Wstydu niemasz panie

Wstydu niemasz panie

Obudzcie się mieszkańcy

Obudzcie się mieszkańcy Świecia. Świat jest inny poza Świeciem. 

Popieram w 100% Pana Pogodę.

Popieram w 100% Pana Pogodę. Polsat już pod wpływem PIS – wiecie o tym? Skrzętnie to ukrywają. Wy co krytykujecie powiedzcie co sami zrobiliście dla kraju czy miasta? Siedzicie i czekacie by za Was ktoś wszystko załatwił. Interesuje Was tylko ile dostaniecie na rękę pensji  zasiłków czy zapomogi. Bez wolnych mediów, RÓŻNYCH by każdy mógł sobie wybrać co chce włączyć i przeczytać nie ma wolności nawet we własnym kraju. Młodzi nie pamiętają jak w gazetach w latach 70tych i 80tych pisano prawie to samo a prawdziwym źródłem informacji była tylko w radiu stacja Wolna Europa… Idziecie jak ćmy w stronę światła kłamstwa i obłudy rządowej. Ćma po wejściu w płomień ginie.  Niszczone jest to o co walczyliśmy my i nasi rodzice dziadkowie.

Wierzę, że im się to nie uda, wierzę w mądrość ludzi otwartych na drugiego człowieka, wolność i demokrację prawdziwa nie pisowską propagandę. Na przyszły rok zakładają w budżecie 3% inflację? To jakiś żart a wypadek z p. Szydło? Tylko w TVN pokazano wywiad z kierowcą sejczento i powiedziano o byłym już pracowniku boru, który po odejściu na emeryturę powiedział prawdę o tym wypadku

Tego w tvpis wam nie pokażą itd.

Pamiętajmy WOLNE MEDIA są dla

Pamiętajmy WOLNE MEDIA są dla RZĄDZONYCH nie dla rządzących dlatego dla tych drugich są niewygodne!!!

A ta pani od psiej kupy

A ta pani od psiej kupy będzie szła z panem?

Do p.Uli a p.Piotrowicz

Do p.Uli a p.Piotrowicz prokurator za czasów komyny a prokurator to nik inny jak oskarżyciel- będzie przekonywał, że mamy Wolne Media i Pani w to uwierzy?

POtomkowie UBotow walczą o

POtomkowie UBotow walczą o wolne mendia  śmiech histori poczytajcie sobie lemingi kto stworzył SYFFALEN I KTO TAM PRACUJE.

Muszą być wolne media co

Muszą być wolne media co rzadzącympatrzą na ręce bo tak by nas pozamykali w obozach .

Pisiory się rozszaleli na tym

Pisiory się rozszaleli na tym forum.Dajmy im luz to się sami wykończą nerwowo. Jak pisiora poznać w zimie? – paruje im miejsce po mózgu !

Jakie to są wolne media,

Jakie to są wolne media, które przekazują wiadomości dyktowane z Berlina i Brukseli w celu obalenia polskiej władzy i rządu, celem powrotu do władzy tej hołoty z PO i sprzedaniu Polski i zniszczenia polskiej gospodarki 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo