Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tak wypadły szkoły z powiatu świeckiego w rankingu najlepszych placówek w kraju

Miesięcznik "Perspektywy" po raz kolejny opublikował coroczny ranking szkół średnich. Sprawdziliśmy, jak wypadły w nim licea i technika z powiatu świeckiego.

Udostępnij
i-lo_0

REKLAMA

To już dwudziesta czwarta edycja prestiżowego rankingu "Perspektyw". Pod uwagę wzięto dane z 1256 liceów ogólnokształcących i z 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w 2021 r. zdawało w nich co najmniej 12 osób, a średnie wyniki z języka polskiego i matematyki nie były niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Reklama
Reklama

Przy opracowywaniu danych poszczególnych szkół analizowano wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym (w przypadku techników także wyniki egzaminów zawodowych).
REKLAMA

W zestawieniach znalazły się jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Spośród liceów w naszym powiecie, dotyczy to tylko I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu. Pozostałe szkoły miały zbyt niskie noty.

Reklama
Reklama

I LO znalazło się na 25 miejscu w województwie kujawsko-pomorskim (na 53 ujęte w rankingu) i na 733 miejscu w kraju. W poprzednich latach było jednak lepiej. W latach 2019, 2020 i 2021 zajmowało odpowiednio 405, 601 i 677 lokatę w kraju.
REKLAMA

Wśród techników, najwyżej uplasowało się Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu (popularnie zwanym „białym”). Zajął 49 miejsce w województwie (na 67 techników objętych zestawieniem), ale nie znalazł się w gronie 500 najlepszych w kraju.

Reklama
Reklama

Podobnie jak inne technikum ze Świecia, tyle że w Zespole Szkół Ponadpodstawowych (60 lokata w województwie).

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA


Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Test powinien być na wejście

Test powinien być na wejście i wyjście ze szkoły i to powinna być prawdziwa miara osiągnięć . Do czerwonego przychodzą najlepsi uczniowie z powiatu i sukcesem nie jest zdawalnosc byle zdać a to jaki procent średni uzyskała grupa zdających . jeśli chociaz jedna osoba z czerwonego nie zdała matury uznaje to jako porażkę pedagogiczna .

szkoda ze panny moga sie

szkoda ze panny moga sie ubierac jak chca i malowac jak chca… za fluid bym pałe wstawiał od razu

Szkoła jest beznadziejna.

Szkoła jest beznadziejna. Nauczyciele nie uczą, tylko wydaje im się, że są najlepszą szkołą, a fakt jest taki że jak ktoś jest słaby to go nie przyjmują do szkoły i nie ma problemu. 

Reklama

Ta szkoła była dobra 30 lat

Ta szkoła była dobra 30 lat temu, ale też głównie dlatego, że trafiali tam najlepsi, a sito było zupełnie inne niż dziś. Większość dzisiejszych absolwentów I LO 30 lat temu nie miałaby absolutnie żadnych szans na skończenie tej szkoły. Takie są fakty.

Najlepsza szkoła to jest

Najlepsza szkoła to jest życie!Dzieciaki po skończeniu szkoły idą na łatwiznę i nie chcą się adaptować w społeczeństwie.Tylko fura,skóra i komóra. Kiedyś latem był turniej dzikich drużyn pod patronatem Pana Deringa , obozy harcerskie ,Niewidzialna Ręką a zimą lodowisko na Małym Blankuszu tor saneczkowy przy SP1 i wiele innych górek saneczkowych.Kiedyś szkoła to była wiedzą ,wychowanie i rygor .Dziś z tego co widzę szkoła to tylko przechowalnia na czas od dzieciństwa do dorosłości.

Zgadzam się z Czytelniczką.

Zgadzam się z Czytelniczką. Znam osoby, które z dwójami na świadectwie zostały przyjęte bez problemu do tej szkoly i ją skończyły. Nie ma co porównywać.  Za moich czasów ,,czerwony” był trzeci w województwie …

Reklama

Moja stara buda, pamiętam

Moja stara buda, pamiętam profesorów i dziwną studniówkę w stanie wojennym – do 15 do 21 i do domu. O 23 godzina milicyjna. 

Moja szkoło jak nisko upadłaś

Moja szkoło jak nisko upadłaś!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mnie zastanawia, jak można

Mnie zastanawia, jak można było dopóścić żeby szkoła z roku na rok tak szybko spadała w rankingach. To wina nauczycieli , nie uczniów. Coraz gorszą kadra w tej szkole. Pamiętam jak kiedyś nauczyciele namawiali nas na olimpiady, konkursy, zawody itp/ Siedzieli z nami po lekcjach żebyśmy dobrze wypadli. Pomagali jak mogli. Dziś ogłoszą konkurs, olimpiadę i oczekują, że uczeń sam wszystko opanuje a nauczyciel będzie się chełpił jego wynikiem. Mam nadzieję, że rada miejska i burmistrz poproszą dyrektorkę o wyjaśnienia, dlaczego szkoła ma coraz gorsze wyniki, a nauczyciele nie dostaną premii o trzynastek. Nagrody powinny być za sukcesy a nie porażki. Spadek w rankingach to porazka

Reklama

Starościna z pewnością nie

Starościna z pewnością nie poprosi o wyjaśnienia, bo dyrektorka to jest jej koleżanka. 

Ciężką robotę to mają

Ciężką robotę to mają nauczyciele białego i zawodówki.

Przyjmują uczniów o różnym poziomie intelektualnym. Przygotować takich anansów do matury – to jest dopiero wyczyn. Każdy absolwent ze zdaną maturą to sukces. A czerwone zbiera tylko najlepszych, którzy sami się uczą, nie trzeba wkładać wysiłku. Nauczyciele g…no robią.

25 miejsce w województwie i

25 miejsce w województwie i 733 w kraju. Dramat. Naprawdę nie ma się czym chwalić

Reklama
Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo