Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tak wypadły szkoły z powiatu świeckiego w rankingu najlepszych placówek w kraju

Miesięcznik "Perspektywy" po raz kolejny opublikował coroczny ranking szkół średnich. Sprawdziliśmy, jak wypadły w nim licea i technika z powiatu świeckiego.

Udostępnij
i-lo_0

REKLAMA

To już dwudziesta czwarta edycja prestiżowego rankingu "Perspektyw". Pod uwagę wzięto dane z 1256 liceów ogólnokształcących i z 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w 2021 r. zdawało w nich co najmniej 12 osób, a średnie wyniki z języka polskiego i matematyki nie były niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Reklama
Reklama

Przy opracowywaniu danych poszczególnych szkół analizowano wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym (w przypadku techników także wyniki egzaminów zawodowych).
REKLAMA

W zestawieniach znalazły się jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Spośród liceów w naszym powiecie, dotyczy to tylko I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu. Pozostałe szkoły miały zbyt niskie noty.

Reklama
Reklama

I LO znalazło się na 25 miejscu w województwie kujawsko-pomorskim (na 53 ujęte w rankingu) i na 733 miejscu w kraju. W poprzednich latach było jednak lepiej. W latach 2019, 2020 i 2021 zajmowało odpowiednio 405, 601 i 677 lokatę w kraju.
REKLAMA

Wśród techników, najwyżej uplasowało się Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu (popularnie zwanym „białym”). Zajął 49 miejsce w województwie (na 67 techników objętych zestawieniem), ale nie znalazł się w gronie 500 najlepszych w kraju.

Reklama
Reklama

Podobnie jak inne technikum ze Świecia, tyle że w Zespole Szkół Ponadpodstawowych (60 lokata w województwie).

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA


Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij

Komentarze (23)

 1. Absolwent

  13 stycznia 2022 08:09

  Test powinien być na wejście

  Test powinien być na wejście i wyjście ze szkoły i to powinna być prawdziwa miara osiągnięć . Do czerwonego przychodzą najlepsi uczniowie z powiatu i sukcesem nie jest zdawalnosc byle zdać a to jaki procent średni uzyskała grupa zdających . jeśli chociaz jedna osoba z czerwonego nie zdała matury uznaje to jako porażkę pedagogiczna .

  • Anonim

   13 stycznia 2022 23:12

   Zgadzam się z tobą. Niestety

   Zgadzam się z tobą. Niestety ostatnie lata do 1 ;o przyjmują wszystkich chętnych. Kiedyś ta szkoła ,iała prestiż i nauczycieli z powołania, z pasją. Dostać się tam nie było łatwo. A dawną kadrę wspomina się do dziś. Każdy pamięta nazwiska Rózio. Schonert, Bujak, Kobusińska i i.

 2. kolega

  13 stycznia 2022 08:49

  szkoda ze panny moga sie

  szkoda ze panny moga sie ubierac jak chca i malowac jak chca… za fluid bym pałe wstawiał od razu

  • 666_©

   13 stycznia 2022 16:20

   Taaa, masz całkowitą rację,

   Taaa, masz całkowitą rację, już od maleńkiego powinny być ubierane tylko we włosiennicę, a za każdy przejaw kobiecości powinny być publicznie chłostane i golone na łyso. Gdyby to nie pomogło powinno się je dożywotnio zamykać, w odosobnionym, górskim klasztorze… 

   • informatyk

    13 stycznia 2022 16:42

    Ja tam  lubię ogolone

    Ja tam  lubię ogolone

  • Anonim

   13 stycznia 2022 23:15

   W 1 LO nie ma dyscypliny i

   W 1 LO nie ma dyscypliny i jasnych zasad. Panny robią co chcą, niektóre ubierają się tak tandetnie i wyzywająco, że nie trudno wyobrazić sobie co mają w głowie. Puste i prostackie, moim zdaniem/ Żadnych hamulców

   • Orzeł Biały

    14 stycznia 2022 06:53

    Takie podejście i wyzywające,

    Takie podejście i wyzywające, wulgarne zachowania niedługo się skończą. Całe szczęście mamy odpowiedniego człowieka na odpowiednim stanowisku, czyli Pana Ministra Edukacji. Z tego co mi wiadomo podjął już odpowiednie działania w kierunku ukrócenia takich praktyk, niech niektóre z tych panienek się nie zdziwią jak z wilczym biletem w dłoni będą relegowane ze szkół

    • Biała Dama

     14 stycznia 2022 09:30

     Biały Orle puknij się w łeb.

     Biały Orle puknij się w łeb. Zrób to najlepiej z rozpędu. Proponuję żebyś walnął w parapet. Powinno pomóc.

 3. kitka17

  13 stycznia 2022 11:16

  Szkoła jest beznadziejna.

  Szkoła jest beznadziejna. Nauczyciele nie uczą, tylko wydaje im się, że są najlepszą szkołą, a fakt jest taki że jak ktoś jest słaby to go nie przyjmują do szkoły i nie ma problemu. 

  • Anonim

   13 stycznia 2022 23:17

   Przyjmują wszystkich.

   Przyjmują wszystkich. Wystarczy się odwołać po naborze, albo poczekać do pierwszego półrocza. 

 4. czytelniczka

  13 stycznia 2022 11:21

  Ta szkoła była dobra 30 lat

  Ta szkoła była dobra 30 lat temu, ale też głównie dlatego, że trafiali tam najlepsi, a sito było zupełnie inne niż dziś. Większość dzisiejszych absolwentów I LO 30 lat temu nie miałaby absolutnie żadnych szans na skończenie tej szkoły. Takie są fakty.

 5. Chuck Finn

  13 stycznia 2022 13:44

  Najlepsza szkoła to jest

  Najlepsza szkoła to jest życie!Dzieciaki po skończeniu szkoły idą na łatwiznę i nie chcą się adaptować w społeczeństwie.Tylko fura,skóra i komóra. Kiedyś latem był turniej dzikich drużyn pod patronatem Pana Deringa , obozy harcerskie ,Niewidzialna Ręką a zimą lodowisko na Małym Blankuszu tor saneczkowy przy SP1 i wiele innych górek saneczkowych.Kiedyś szkoła to była wiedzą ,wychowanie i rygor .Dziś z tego co widzę szkoła to tylko przechowalnia na czas od dzieciństwa do dorosłości.

  • Jox

   13 stycznia 2022 23:41

   Dejrynga.. 

   Dejrynga.. 

 6. lea

  13 stycznia 2022 16:01

  Zgadzam się z Czytelniczką.

  Zgadzam się z Czytelniczką. Znam osoby, które z dwójami na świadectwie zostały przyjęte bez problemu do tej szkoly i ją skończyły. Nie ma co porównywać.  Za moich czasów ,,czerwony” był trzeci w województwie …

 7. absolwentka

  13 stycznia 2022 19:59

  Moja stara buda, pamiętam

  Moja stara buda, pamiętam profesorów i dziwną studniówkę w stanie wojennym – do 15 do 21 i do domu. O 23 godzina milicyjna. 

 8. Oh

  13 stycznia 2022 21:33

  Moja szkoło jak nisko upadłaś

  Moja szkoło jak nisko upadłaś!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. Anonim

  13 stycznia 2022 23:23

  Mnie zastanawia, jak można

  Mnie zastanawia, jak można było dopóścić żeby szkoła z roku na rok tak szybko spadała w rankingach. To wina nauczycieli , nie uczniów. Coraz gorszą kadra w tej szkole. Pamiętam jak kiedyś nauczyciele namawiali nas na olimpiady, konkursy, zawody itp/ Siedzieli z nami po lekcjach żebyśmy dobrze wypadli. Pomagali jak mogli. Dziś ogłoszą konkurs, olimpiadę i oczekują, że uczeń sam wszystko opanuje a nauczyciel będzie się chełpił jego wynikiem. Mam nadzieję, że rada miejska i burmistrz poproszą dyrektorkę o wyjaśnienia, dlaczego szkoła ma coraz gorsze wyniki, a nauczyciele nie dostaną premii o trzynastek. Nagrody powinny być za sukcesy a nie porażki. Spadek w rankingach to porazka

  • Odp.

   13 stycznia 2022 23:51

   Chyba Starosta i Rada Powiatu

   Chyba Starosta i Rada Powiatu da odpowiedź bo szkoły ponadpodstawowe podlegają pod powiat.  Pod Gminę to żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe. Burmistrz do tych szkół i dyrektorów nic nie ma.

 10. Dorota

  14 stycznia 2022 10:23

  Starościna z pewnością nie

  Starościna z pewnością nie poprosi o wyjaśnienia, bo dyrektorka to jest jej koleżanka. 

  • Anonim

   15 stycznia 2022 11:42

   Jeśli koleżanka to tym

   Jeśli koleżanka to tym bardziej może poprosić o wyjaśnienia. Wstyd żeby tak dobre, kiedyś , liceum dziś spadło o ponad 400 miejsc. Inne szkoły w Polsce podniósł:y swój poziom a świeckie LO obniżyło. Ambitna młodzież ucieka do bydgoskich, toruńskich a nawet grudziądzkich liceów. A w tym roku matury zapowiadają się jeszcze słabiej. 

 11. Ania

  14 stycznia 2022 13:14

  Ciężką robotę to mają

  Ciężką robotę to mają nauczyciele białego i zawodówki.

  Przyjmują uczniów o różnym poziomie intelektualnym. Przygotować takich anansów do matury – to jest dopiero wyczyn. Każdy absolwent ze zdaną maturą to sukces. A czerwone zbiera tylko najlepszych, którzy sami się uczą, nie trzeba wkładać wysiłku. Nauczyciele g…no robią.

 12. Ela lala

  14 stycznia 2022 13:37

  25 miejsce w województwie i

  25 miejsce w województwie i 733 w kraju. Dramat. Naprawdę nie ma się czym chwalić

  • Anonim

   15 stycznia 2022 11:44

   Pewnie, że dramat. Tym

   Pewnie, że dramat. Tym bardziej, że szkoła cały czas, z roku na rok spada niżej, a to oznacza, że nauczyciele nie wyciągają wniosków. Nie robią nic by poprawić jakość nauki. Tylko wymagają ale nie dają nic w zamian. Nie ma już nauczycieli z pasją

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W sobotę zaginął 15-letni Szymon Włoch ze Świecia. Na szczęście mamy dobrą wiadomość.

Wiadomości

Trzy jednostki OSP gasiły pożar budynku gospodarczego w Milewku (gmina Nowe).

Wiadomości

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca traktora zatrzymany przez policję.

Wiadomości

Spłonęła część domu przy ul. Miodowej w Świeciu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wiadomości

Zdaniem prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, Wda Świecie jest faworyzowana przy podziale dotacji na kluby sportowe. Nie zgadza się z tym Krzysztof Kosecki, prezes...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W sobotę zaginął 15-letni Szymon Włoch ze Świecia. Na szczęście mamy dobrą wiadomość.

Wiadomości

Trzy jednostki OSP gasiły pożar budynku gospodarczego w Milewku (gmina Nowe).

Wiadomości

Dzień Myśli Braterskiej to święto jedności i przyjaźni. Harcerze z pięciu gmin powiatu, zarówno ci najmłodsi, jak i seniorzy, świętowali w sobotę podczas spotkania...

Wiadomości

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca traktora zatrzymany przez policję.

Wiadomości

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świeciu radni podejmą decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi świeckiemu. Dotyczy ona modernizacji drogi w Terespolu Pomorskim.

Wiadomości

Czy Sebastian Krupa będzie poważnym konkurentem dla Marka Topolińskiego, obecnego wójta gminy Świekatowo? Przekonamy się o tym podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia.

Wiadomości

Spłonęła część domu przy ul. Miodowej w Świeciu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wiadomości

Zdaniem prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, Wda Świecie jest faworyzowana przy podziale dotacji na kluby sportowe. Nie zgadza się z tym Krzysztof Kosecki, prezes...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama