Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Tak wypadły szkoły z powiatu świeckiego w rankingu najlepszych placówek w kraju

Miesięcznik "Perspektywy" po raz kolejny opublikował coroczny ranking szkół średnich. Sprawdziliśmy, jak wypadły w nim licea i technika z powiatu świeckiego.

Udostępnij
i-lo_0

REKLAMA

To już dwudziesta czwarta edycja prestiżowego rankingu "Perspektyw". Pod uwagę wzięto dane z 1256 liceów ogólnokształcących i z 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w 2021 r. zdawało w nich co najmniej 12 osób, a średnie wyniki z języka polskiego i matematyki nie były niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Przy opracowywaniu danych poszczególnych szkół analizowano wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym (w przypadku techników także wyniki egzaminów zawodowych).
REKLAMA

W zestawieniach znalazły się jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Spośród liceów w naszym powiecie, dotyczy to tylko I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu. Pozostałe szkoły miały zbyt niskie noty.

I LO znalazło się na 25 miejscu w województwie kujawsko-pomorskim (na 53 ujęte w rankingu) i na 733 miejscu w kraju. W poprzednich latach było jednak lepiej. W latach 2019, 2020 i 2021 zajmowało odpowiednio 405, 601 i 677 lokatę w kraju.
REKLAMA

Wśród techników, najwyżej uplasowało się Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu (popularnie zwanym „białym”). Zajął 49 miejsce w województwie (na 67 techników objętych zestawieniem), ale nie znalazł się w gronie 500 najlepszych w kraju.

Podobnie jak inne technikum ze Świecia, tyle że w Zespole Szkół Ponadpodstawowych (60 lokata w województwie).

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA


Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij

Komentarze (23)

  1. Absolwent

    13 stycznia 2022 08:09

    Test powinien być na wejście

    Test powinien być na wejście i wyjście ze szkoły i to powinna być prawdziwa miara osiągnięć . Do czerwonego przychodzą najlepsi uczniowie z powiatu i sukcesem nie jest zdawalnosc byle zdać a to jaki procent średni uzyskała grupa zdających . jeśli chociaz jedna osoba z czerwonego nie zdała matury uznaje to jako porażkę pedagogiczna .

    • Anonim

      13 stycznia 2022 23:12

      Zgadzam się z tobą. Niestety

      Zgadzam się z tobą. Niestety ostatnie lata do 1 ;o przyjmują wszystkich chętnych. Kiedyś ta szkoła ,iała prestiż i nauczycieli z powołania, z pasją. Dostać się tam nie było łatwo. A dawną kadrę wspomina się do dziś. Każdy pamięta nazwiska Rózio. Schonert, Bujak, Kobusińska i i.

  2. kolega

    13 stycznia 2022 08:49

    szkoda ze panny moga sie

    szkoda ze panny moga sie ubierac jak chca i malowac jak chca… za fluid bym pałe wstawiał od razu

    • 666_©

      13 stycznia 2022 16:20

      Taaa, masz całkowitą rację,

      Taaa, masz całkowitą rację, już od maleńkiego powinny być ubierane tylko we włosiennicę, a za każdy przejaw kobiecości powinny być publicznie chłostane i golone na łyso. Gdyby to nie pomogło powinno się je dożywotnio zamykać, w odosobnionym, górskim klasztorze… 

      • informatyk

        13 stycznia 2022 16:42

        Ja tam  lubię ogolone

        Ja tam  lubię ogolone

    • Anonim

      13 stycznia 2022 23:15

      W 1 LO nie ma dyscypliny i

      W 1 LO nie ma dyscypliny i jasnych zasad. Panny robią co chcą, niektóre ubierają się tak tandetnie i wyzywająco, że nie trudno wyobrazić sobie co mają w głowie. Puste i prostackie, moim zdaniem/ Żadnych hamulców

      • Orzeł Biały

        14 stycznia 2022 06:53

        Takie podejście i wyzywające,

        Takie podejście i wyzywające, wulgarne zachowania niedługo się skończą. Całe szczęście mamy odpowiedniego człowieka na odpowiednim stanowisku, czyli Pana Ministra Edukacji. Z tego co mi wiadomo podjął już odpowiednie działania w kierunku ukrócenia takich praktyk, niech niektóre z tych panienek się nie zdziwią jak z wilczym biletem w dłoni będą relegowane ze szkół

        • Biała Dama

          14 stycznia 2022 09:30

          Biały Orle puknij się w łeb.

          Biały Orle puknij się w łeb. Zrób to najlepiej z rozpędu. Proponuję żebyś walnął w parapet. Powinno pomóc.

  3. kitka17

    13 stycznia 2022 11:16

    Szkoła jest beznadziejna.

    Szkoła jest beznadziejna. Nauczyciele nie uczą, tylko wydaje im się, że są najlepszą szkołą, a fakt jest taki że jak ktoś jest słaby to go nie przyjmują do szkoły i nie ma problemu. 

    • Anonim

      13 stycznia 2022 23:17

      Przyjmują wszystkich.

      Przyjmują wszystkich. Wystarczy się odwołać po naborze, albo poczekać do pierwszego półrocza. 

  4. czytelniczka

    13 stycznia 2022 11:21

    Ta szkoła była dobra 30 lat

    Ta szkoła była dobra 30 lat temu, ale też głównie dlatego, że trafiali tam najlepsi, a sito było zupełnie inne niż dziś. Większość dzisiejszych absolwentów I LO 30 lat temu nie miałaby absolutnie żadnych szans na skończenie tej szkoły. Takie są fakty.

  5. Chuck Finn

    13 stycznia 2022 13:44

    Najlepsza szkoła to jest

    Najlepsza szkoła to jest życie!Dzieciaki po skończeniu szkoły idą na łatwiznę i nie chcą się adaptować w społeczeństwie.Tylko fura,skóra i komóra. Kiedyś latem był turniej dzikich drużyn pod patronatem Pana Deringa , obozy harcerskie ,Niewidzialna Ręką a zimą lodowisko na Małym Blankuszu tor saneczkowy przy SP1 i wiele innych górek saneczkowych.Kiedyś szkoła to była wiedzą ,wychowanie i rygor .Dziś z tego co widzę szkoła to tylko przechowalnia na czas od dzieciństwa do dorosłości.

    • Jox

      13 stycznia 2022 23:41

      Dejrynga.. 

      Dejrynga.. 

  6. lea

    13 stycznia 2022 16:01

    Zgadzam się z Czytelniczką.

    Zgadzam się z Czytelniczką. Znam osoby, które z dwójami na świadectwie zostały przyjęte bez problemu do tej szkoly i ją skończyły. Nie ma co porównywać.  Za moich czasów ,,czerwony” był trzeci w województwie …

  7. absolwentka

    13 stycznia 2022 19:59

    Moja stara buda, pamiętam

    Moja stara buda, pamiętam profesorów i dziwną studniówkę w stanie wojennym – do 15 do 21 i do domu. O 23 godzina milicyjna. 

  8. Oh

    13 stycznia 2022 21:33

    Moja szkoło jak nisko upadłaś

    Moja szkoło jak nisko upadłaś!!!!!!!!!!!!!!!!!

  9. Anonim

    13 stycznia 2022 23:23

    Mnie zastanawia, jak można

    Mnie zastanawia, jak można było dopóścić żeby szkoła z roku na rok tak szybko spadała w rankingach. To wina nauczycieli , nie uczniów. Coraz gorszą kadra w tej szkole. Pamiętam jak kiedyś nauczyciele namawiali nas na olimpiady, konkursy, zawody itp/ Siedzieli z nami po lekcjach żebyśmy dobrze wypadli. Pomagali jak mogli. Dziś ogłoszą konkurs, olimpiadę i oczekują, że uczeń sam wszystko opanuje a nauczyciel będzie się chełpił jego wynikiem. Mam nadzieję, że rada miejska i burmistrz poproszą dyrektorkę o wyjaśnienia, dlaczego szkoła ma coraz gorsze wyniki, a nauczyciele nie dostaną premii o trzynastek. Nagrody powinny być za sukcesy a nie porażki. Spadek w rankingach to porazka

    • Odp.

      13 stycznia 2022 23:51

      Chyba Starosta i Rada Powiatu

      Chyba Starosta i Rada Powiatu da odpowiedź bo szkoły ponadpodstawowe podlegają pod powiat.  Pod Gminę to żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe. Burmistrz do tych szkół i dyrektorów nic nie ma.

  10. Dorota

    14 stycznia 2022 10:23

    Starościna z pewnością nie

    Starościna z pewnością nie poprosi o wyjaśnienia, bo dyrektorka to jest jej koleżanka. 

    • Anonim

      15 stycznia 2022 11:42

      Jeśli koleżanka to tym

      Jeśli koleżanka to tym bardziej może poprosić o wyjaśnienia. Wstyd żeby tak dobre, kiedyś , liceum dziś spadło o ponad 400 miejsc. Inne szkoły w Polsce podniósł:y swój poziom a świeckie LO obniżyło. Ambitna młodzież ucieka do bydgoskich, toruńskich a nawet grudziądzkich liceów. A w tym roku matury zapowiadają się jeszcze słabiej. 

  11. Ania

    14 stycznia 2022 13:14

    Ciężką robotę to mają

    Ciężką robotę to mają nauczyciele białego i zawodówki.

    Przyjmują uczniów o różnym poziomie intelektualnym. Przygotować takich anansów do matury – to jest dopiero wyczyn. Każdy absolwent ze zdaną maturą to sukces. A czerwone zbiera tylko najlepszych, którzy sami się uczą, nie trzeba wkładać wysiłku. Nauczyciele g…no robią.

  12. Ela lala

    14 stycznia 2022 13:37

    25 miejsce w województwie i

    25 miejsce w województwie i 733 w kraju. Dramat. Naprawdę nie ma się czym chwalić

    • Anonim

      15 stycznia 2022 11:44

      Pewnie, że dramat. Tym

      Pewnie, że dramat. Tym bardziej, że szkoła cały czas, z roku na rok spada niżej, a to oznacza, że nauczyciele nie wyciągają wniosków. Nie robią nic by poprawić jakość nauki. Tylko wymagają ale nie dają nic w zamian. Nie ma już nauczycieli z pasją

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Reklama