Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Te worki mogły spaść na inny samochód i spowodować wypadek

Niestety, wielu kierowców wciąż zapomina o zabezpieczeniu przewożonego ładunku. Jakie mogą być tego konsekwencje, przekonał się wczoraj pewien mieszkaniec naszego powiatu.

Udostępnij
ladunek

W czwartek w Dworzysku (gmina Świecie) funkcjonariusze drogówki ze Świecia zatrzymali do kontroli kierowcę forda transita przewożącego worki z korą.

Kontrola wykazała, że ładunek w ogóle nie został zabezpieczony, co mogło być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. 47-letni mieszkaniec powiatu świeckiego za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

- W tym przypadku policjanci zakazali kierowcy dalszej jazdy, bo przewoźnik nie był w stanie na miejscu zabezpieczyć ładunku - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Jego nagłe przemieszczenie się i wypadnięcie z auta mogło stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników drogi. Dlatego policjanci zwracają szczególną uwagę na kierowców łamiących przepisy w tym zakresie - zaznacza Joanna Tarkowska.

Kierowca forda dostał mandat w wysokości 500 zł.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Jan

    22 lipca 2022 18:44

    Jak najbardziej prawidłowe

    Jak najbardziej prawidłowe działanie. Sam doświadczyłem przed laty jak wypadł przedemną podobny worek jak jecgałem w stronę Tucholi. Na czczęście jechałem z rodziną … Warburgiem NRD. Miał bardzo miękie zawieszenie i duży skok i przejechał przez ten worek kołami po stronie kierowcy. Gdyby to był jakikolwiek inny samochód osobowy kraksa pewna. Kierowca ciężarówki nawet nie zauważył upadku tego worka z góry przewożonych i niezabezpieczonych. W każdym razie nie zatrzymał się i pojechał dalej. Widziałem też jak kloc drewna spadł na zjeździe Wojska Polskiego za Nowym Szpitalem. Na szczęście droga była pusta.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama