Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tej zimy nikt nie powinien zmarznąć w świetlicy [zdjęcia]

Zakończyła się termomodernizację świetlicy wiejskiej w Zawadzie (gmina Pruszcz). Po trzech latach od momentu rozpoczęcia remontu odbyło się symboliczne „otwarcie” odnowionego miejsca spotkań mieszkańców wsi.

Udostępnij
swietlica-czolo

Inwestycja, realizowana etapami, pochłonęła około 150 tys. zł. Środki pochodziły z budżetu gminy oraz z funduszu sołeckiego Zawady. Modernizacja obiektu objęła m.in. nowy dach, docieplenie ścian oraz  elewację.

Po trzech latach mieszkańcy sołectwa zorganizowali symboliczne „otwarcie” odnowionej świetlicy. Wstęgę przecinał burmistrz Dariusz Wądołowski, sołtys Mirosław Szmyd oraz Kacper, przedstawiciel młodego pokolenia.

- Założyliśmy w 2014 roku, że odnowimy wszystkie świetlice, jeżeli będzie taka wola mieszkańców sołectw - przypomniał w czasie uroczystości burmistrz Wądołowski. - I tak się stało. Właśnie domknęliśmy temat Zawady, w realizacji jest termomodernizacja budynku w Łaszewie. Świetlice mają służyć integracji, aby ludzie spotykali się ze sobą i rozmawiali, co prowadzi do tego, że się nie dzielą, tylko jednoczą. Termomodernizacja budynku oznacza też jego energooszczędność, co w obecnej sytuacji jest bardzo istotne, bo przyjdzie nam się zmierzyć z rosnącymi kosztami utrzymania gminnych budynków - dodał burmistrz.

Reklama
Reklama

Świetlicą opiekuje się Marlena Nawrocka, mając baczenie na porządek zarówno w budynku, jak i wokół niego. Dużym plusem jest tu obszerny plac zabaw, boisko i dostępny grill. Sala jest wynajmowana na imprezy okolicznościowe, mają tu też swoje miejsce na spotkania członkowie koła AA.

- Teraz będziemy mogli spokojnie myśleć nad doposażeniem świetlicy, aby była bardziej funkcjonalna - podkreśla sołtys Mirosław Szmyd. - Marzy nam się zakup stołu bilardowego, który przyciągnąłby młodzież i dorosłych. Wykorzystalibyśmy zasoby świetlicy i byłaby okazja do integracji. Będzie o czym rozmawiać na zebraniu wiejskim dzieląc fundusz sołecki.

Reklama
Reklama

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (6)

 1. Janusz

  6 września 2022 20:16

  Dobrze że ten PIS jest u

  Dobrze że ten PIS jest u władzy. Kraj pięknieje i się rozwija. Ludziom żyje się coraz lepiej. Brawo!!!!

  • Robo

   6 września 2022 20:57

   Jesteś typowy  pisowskim 

   Jesteś typowy  pisowskim  ianusz

 2. Budowlaniec

  6 września 2022 20:25

  I daje pieniądze nawet takim

  I daje pieniądze nawet takim POowskiem burmistrzom i wójtom. Inni pewnie by się mścili za te antyrządowe wypowiedzi.

 3. Żenada

  6 września 2022 20:31

  Gdybyście obaj wysilili sie i

  Gdybyście obaj wysilili sie i przeczytali chociaz początek artykułu to wiedzielibyście że pieniędzy nie dał rząd wasz kochany tylko są z budżetu gminy. A budżet gminy to podatki od nieruchomości, udział w podatkach dochodowych płacone przez mieszkańców i firmy, opłaty z koncesji itd.

 4. Palacz że Świetlicy

  6 września 2022 21:13

  Nie zamarżnieta ja już

  Nie zamarżnieta ja już magazynuje stare ciuchy , gumofilce , stare buty , meble ,plastikowe butelki i opakowania .Zbieram tesz chrust , gałęzie odpady drzewne .Znośta wszystko śmieci i łachmany do mnie z całej wiochy .Zbieram opał.

 5. Palacz że Świetlicy

  6 września 2022 21:17

  Tylko opon uf mnie nie

  Tylko opon uf mnie nie przynośta bo tego nie wolno a reszta jak leci .

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama