Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ten budynek na Mariankach będzie dla seniorów, jak drugi dom. Budowa dobiega końca [zdjęcia]

Bezpieczną przystań w domu z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi znajdzie około 50 seniorów z gminy Świecie. Co kryje się pod tymi określeniami?

Udostępnij
mieszkaniaczolo

W trzykondygnacyjnym budynku u zbiegu ulic Chrobrego i Bony na Mariankach będzie 6 mieszkań chronionych (każde dla maksymalnie 6 osób) oraz 8 mieszkań wspomaganych (jedno i dwuosobowych). Łącznie dla blisko 50 osób.

Na parterze działać będzie część wspólna z domem dziennego pobytu. Wszystko będzie w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Różnica między mieszkaniami chronionymi a wspomaganymi zależy od stopnia samodzielności seniora – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Reklama
Reklama

Mieszkania chronione powstaną z myślą o seniorach, którzy wymagają całodobowej opieki, bo nie radzą sobie w samodzielnym funkcjonowaniu. Natomiast mieszkania wspomagane są przeznaczone dla osób, które potrzebują jedynie pomocy świadczonej przez kilka godzin w zależności od indywidualnych potrzeb.

- Nasza gmina jest pionierem nowoczesnego podejścia do zapewnienia opieki potrzebującym i seniorom – podkreśla Krzysztof Kułakowski. - Będzie to jeden z nielicznych w Polsce budynków łączących mieszkania wspomagane, chronione i dom dziennego pobytu.

Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe zarówno w środku, jak i na zewnątrz, które zakończą się w lipcu.

Reklama
Reklama

Budowa rozpoczęła się w marcu ubiegłego roku. Koszt inwestycji to 7 mln 379 tys. zł. Przetarg wygrała firma Solgrud z Grudziądza.

Źródło: Urząd Miejski w Świeciu

Poniżej galeria zdjęć.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Schody i ta cała klatka w

Schody i ta cała klatka w środku słabo wygląda. Takie miejsce powinno byc ciepłe a nie takie surowe ale widac ze za projekt odpowiadal jakis idiota

Bardzo ciekawe, kto te

Bardzo ciekawe, kto te mieszkania otrzyma?

Dawaj babka rentę…

Dawaj babka rentę…

Dlaczego tam nie ma windy

Dlaczego tam nie ma windy ,jak ci biedni staruszkowie będą wchodzić tak wysoko.

No jak kto .Wiadomo kto hehe

No jak kto .Wiadomo kto hehe napewno ludzi z urzędu rodzice itp .Po układzie pójdzie 

Bardzo dobry projekt

Bardzo dobry projekt.Gratulacje dla burmistrza Świecia.Mieszkania chronione i wspomagane juz od dawna funkcjonują w innych krajach.Gruba przesada swierdzenie internauty,ze miasto robi to dla zysku finansowego.Uważam,ze idea projektu jest ze wszech miar słuszna i podyktowana troską o starszych ludzi  wymagających wsparcia w zakresie uslug opiekuńczych.W/wym mieszkania to zdecydowanie lepsze rozwiązanie w zakresie opieki nad seniorami aniżeli pobyt w domu pomocy społecznej.Na pewno służby społeczne będą miały właściwą kontrolę nad jakością sprawowanej opieki nad seniorami.Bardzo potrzebna inicjatywa i godna pochwaly.

Kto otrzyma tam pracę?

Kto otrzyma tam pracę?

Gdzie są informacje o rekrutacji?

W mieście już od dawna głośno, że stanowiska obsadzone swoimi z OPSu

Świetna inicjatywa. Ludzi

Świetna inicjatywa. Ludzi starszych będzie przybywało, powinni żyć w godnych warunkach. 

Jak to będzie finansowane i

Jak to będzie finansowane i jakie kryteria przyznawania tych lokali? Bo ponad 7 mln to sporo nie lepiej wejść we współpracę z prywatnym inwestorem i dokładać na utrzymanie tych ludzi z kasy OPS byloby bardziej przejrzyście jeśli chodzi o wydatki i rekrutacje ?? 

Komentarzy dużo sensownych

Komentarzy dużo sensownych wniosek nasuwa się szybko

Proszę nie zapomnieć o liście mieszkańców tego bloku wywieszonej w miejscu dostępnym i powiadomieniu w mediach gdzie lista jest do wglądu i proszę przeprowadzić transparentną rekrutację pracownikow zatrudnionych tam

Nie wiem co bierzesz ale weź

Nie wiem co bierzesz ale weź pół bo ci szkodzi. We wcześniejszym artykule było o zewnętrznym dofinansowaniu też. A ja bym chciała być w takim domu a nie w domu opieki na starość. To zupełnie inne podejście do opieki senioralnej brawo… za pomyśl I realizację i prosimy o więcej.

Taki dom to bardzo dobry

Taki dom to bardzo dobry pomysł. Brawo!!!

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama