Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Tir przewrócił się na krajowej „piątce” niedaleko Świecia. Utrudnienia w ruchu

W nocy między Świętem a Sartowicami (gmina Świecie) przewróciła się ciężarówka. Przez blisko dziewięć godzin trwały utrudnienia w ruchu.

Udostępnij
wypadek-trojkat_1

REKLAMA

O godz. 2.35 straż pożarna dostała wezwanie do ciężarówki, która przewróciła się na poboczu drogi krajowej nr 5 między Sartowicami a Świętem.

- Kierowca nie odniósł obrażeń. Sprawdziliśmy czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych, ale nie było takiego zagrożenia. Teren został ogrodzony taśmą i wprowadzono ruch wahadłowy – relacjonuje młodszy ogniomistrz Michał Goliński z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

Tir wiózł na naczepie 6 ton filtrów. Rano przyjechała pomoc drogowa. W tej chwili trwa wyciąganie ciężarówki, dlatego należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu, z czasowym zamknięciem całej drogi włącznie. Policja wytyczyła objazdy.

Aktualizacja, godz. 11.43
Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Świeciu, odcinek krajowej „piątki” między Sartowicami a Świętem jest przejezdny od godz. 11.30. Kierowca volvo, 40-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który wjechał do przydrożnego rowu, prawdopodobnie zasnął podczas jazdy. Został ukarany mandatem.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (11)

 1. Youpi

  11 marca 2021 10:36

  Sam jesteś TIR!!!

  Sam jesteś TIR!!!

 2. Mieszkaniec

  11 marca 2021 11:20

  Ciągnik siodłowy z naczepą

  Ciągnik siodłowy z naczepą redaktorku

  • Anonim

   11 marca 2021 11:32

   A jaka to różnica? W

   A jaka to różnica? W powszechnej opinii i nazewnictwie to tir. Ciągnik siodłowy zwykłemu człowiekowi kojarzy się z traktorem i nic mu nie mówi. To ze tobisz w transporcie i chciałes się popisać wiedzą nie znaczy że przecietneu Kowalskiemu to coś mówi. Dla ciebie lekarstwo to zwyczajnie lekarstwo ale lekarz juz by ci wymienił tysiac nazw i zastsowań róznych leków o których nie masz pojęcia specu od ciągników siodłowych 🙂

   • Ktoś

    11 marca 2021 19:36

    A taka to różnica, że „TIR”

    A taka to różnica, że „TIR” to skrót od Transport International Routier. A pojazdem jest samochód ciężarowy i jak słusznie ktoś wyżej napisał „ciągnik siodłowy z naczepą”. I osoby piszące artykułu prasowe powinny przestrzegać pewnych zasad poprawności pisowni, a nie karmić Nas czytelników błędami językowymi, które my sami później w życiu codziennym używamy, nie mając nawet świadomości, że jest to forma niepoprawna. 

    • Ktoś

     11 marca 2021 19:38

     artykuły*

     artykuły*

    • Polonistka

     11 marca 2021 22:26

     Kliknij sobie w słownik lub

     Kliknij sobie w słownik lub Wikipedię. Znajdziesz tam informację, że tir to potocznie samochód ciężarowy. Nie jest to błąd językowy. Zresztą to często używana forma w artykułach czy w programach telewizyjnych.

  • tery

   11 marca 2021 11:46

   Potocznie TIR. Miesz(k)ańcu.

   Potocznie TIR. Miesz(k)ańcu.

 3. Zenek

  11 marca 2021 11:53

  Co chcecie Mieszkaniec zna

  Co chcecie Mieszkaniec zna się tylko na tym to chciał zaszpanować  ze tir to ciagnik siodłowy. Chociaż w czymś może się wykazać chłop 🙂 Bo dla mnie to też tir

 4. Kierowca

  11 marca 2021 17:21

  Zasnął….? zapewne na tych

  Zasnął….? zapewne na tych pseudo przejazdach złapał podobcza bo musiał zjechać do krawędzi podczas mijania z autem z przeciwka i mamy efekty,  kto w ogóle pozwolił na zbudowanie takiej kichy, fatalny i bardzo niebezpieczny odcinek.

 5. Gabi

  12 marca 2021 13:15

  Mieszkaniec ma rację, to jest

  Mieszkaniec ma rację, to jest ciągnik siodłowy, TIR to skrót od zupełnie czegoś innego. Ale po co facetowi przyznać rację, lepiej ujadać jak taki ratlerek i robić głupców z siebie a nie z niego. 

  A Pani Polonistka – kliknęłam w Wikipedię i pokazało mi się zupełnie coś innego niż to, co piszesz.

  • Polonistka

   12 marca 2021 15:02

   Wiesz, bo w Wikipedię i

   Wiesz, bo w Wikipedię i Słownik Języka Polskiego trzeba umieć klikać 🙂 Tam hasła często mają różne znaczenie. Wiem, to trudne do ogarnięcia, ale tak jest. Jak zobaczysz sobie poniżej chociażby w Wikipedii drugie znaczenie to znajdziesz tam coś takiego: Tir – w znaczeniu potocznym, każdy duży samochód ciężarowy. To samo w Słowniku Języka Polskiego. Pozdrawiam 🙂

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama