O godz. 2.35 straż pożarna dostała wezwanie do ciężarówki, która przewróciła się na poboczu drogi krajowej nr 5 między Sartowicami a Świętem.
- Kierowca nie odniósł obrażeń. Sprawdziliśmy czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych, ale nie było takiego zagrożenia. Teren został ogrodzony taśmą i wprowadzono ruch wahadłowy – relacjonuje młodszy ogniomistrz Michał Goliński z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
REKLAMA
Tir wiózł na naczepie 6 ton filtrów. Rano przyjechała pomoc drogowa. W tej chwili trwa wyciąganie ciężarówki, dlatego należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu, z czasowym zamknięciem całej drogi włącznie. Policja wytyczyła objazdy.
Aktualizacja, godz. 11.43
Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Świeciu, odcinek krajowej „piątki” między Sartowicami a Świętem jest przejezdny od godz. 11.30. Kierowca volvo, 40-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który wjechał do przydrożnego rowu, prawdopodobnie zasnął podczas jazdy. Został ukarany mandatem.
Youpi
11 marca 2021 10:36
Sam jesteś TIR!!!
Sam jesteś TIR!!!
Mieszkaniec
11 marca 2021 11:20
Ciągnik siodłowy z naczepą
Ciągnik siodłowy z naczepą redaktorku
Anonim
11 marca 2021 11:32
A jaka to różnica? W
A jaka to różnica? W powszechnej opinii i nazewnictwie to tir. Ciągnik siodłowy zwykłemu człowiekowi kojarzy się z traktorem i nic mu nie mówi. To ze tobisz w transporcie i chciałes się popisać wiedzą nie znaczy że przecietneu Kowalskiemu to coś mówi. Dla ciebie lekarstwo to zwyczajnie lekarstwo ale lekarz juz by ci wymienił tysiac nazw i zastsowań róznych leków o których nie masz pojęcia specu od ciągników siodłowych 🙂
Ktoś
11 marca 2021 19:36
A taka to różnica, że „TIR”
A taka to różnica, że „TIR” to skrót od Transport International Routier. A pojazdem jest samochód ciężarowy i jak słusznie ktoś wyżej napisał „ciągnik siodłowy z naczepą”. I osoby piszące artykułu prasowe powinny przestrzegać pewnych zasad poprawności pisowni, a nie karmić Nas czytelników błędami językowymi, które my sami później w życiu codziennym używamy, nie mając nawet świadomości, że jest to forma niepoprawna.
Ktoś
11 marca 2021 19:38
artykuły*
artykuły*
Polonistka
11 marca 2021 22:26
Kliknij sobie w słownik lub
Kliknij sobie w słownik lub Wikipedię. Znajdziesz tam informację, że tir to potocznie samochód ciężarowy. Nie jest to błąd językowy. Zresztą to często używana forma w artykułach czy w programach telewizyjnych.
tery
11 marca 2021 11:46
Potocznie TIR. Miesz(k)ańcu.
Potocznie TIR. Miesz(k)ańcu.
Zenek
11 marca 2021 11:53
Co chcecie Mieszkaniec zna
Co chcecie Mieszkaniec zna się tylko na tym to chciał zaszpanować ze tir to ciagnik siodłowy. Chociaż w czymś może się wykazać chłop 🙂 Bo dla mnie to też tir
Kierowca
11 marca 2021 17:21
Zasnął….? zapewne na tych
Zasnął….? zapewne na tych pseudo przejazdach złapał podobcza bo musiał zjechać do krawędzi podczas mijania z autem z przeciwka i mamy efekty, kto w ogóle pozwolił na zbudowanie takiej kichy, fatalny i bardzo niebezpieczny odcinek.
Gabi
12 marca 2021 13:15
Mieszkaniec ma rację, to jest
Mieszkaniec ma rację, to jest ciągnik siodłowy, TIR to skrót od zupełnie czegoś innego. Ale po co facetowi przyznać rację, lepiej ujadać jak taki ratlerek i robić głupców z siebie a nie z niego.
A Pani Polonistka – kliknęłam w Wikipedię i pokazało mi się zupełnie coś innego niż to, co piszesz.
Polonistka
12 marca 2021 15:02
Wiesz, bo w Wikipedię i
Wiesz, bo w Wikipedię i Słownik Języka Polskiego trzeba umieć klikać 🙂 Tam hasła często mają różne znaczenie. Wiem, to trudne do ogarnięcia, ale tak jest. Jak zobaczysz sobie poniżej chociażby w Wikipedii drugie znaczenie to znajdziesz tam coś takiego: Tir – w znaczeniu potocznym, każdy duży samochód ciężarowy. To samo w Słowniku Języka Polskiego. Pozdrawiam 🙂