Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tym razem obrobił drogerię. Wcześniej ukradł sobie auto na urodziny, uciekał przed policją i okradał samochody

Lista wykroczeń i przestępstw 19-letniego mieszkańca Świecia, o którym - szczególnie w listopadzie - już kilka razy było głośno w lokalnych mediach, robi się coraz dłuższa.

Udostępnij
lobuz-1

REKLAMA

W piątek 12 listopada po raz kolejny zatrzymano 19-letniego Mateusza L. ze Świecia, który "wsławił" się swoimi ostatnimi wybrykami - dowiedział się portal Extra Świecie.

Reklama
Reklama

Jak wynika z naszych informacji, tym razem chłopak został przyłapany przez ochroniarza w drogerii Rossmann przy Dużym Rynku na próbie kradzieży kosmetyków.

- Na tym etapie postępowania mogę jedynie potwierdzić, że doszło do zatrzymania 19-letniego mieszkańca Świecia w jednej z drogerii. Próbował wynieść kosmetyki o wartości ponad 500 zł. Ze względu na wartość towaru, jest to już kwalifikowane jako przestępstwo - wyjaśnia Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA


Będzie to już kolejny "wyczyn" Mateusza L., który na pewno nie wpłynie pozytywnie na decyzję sędziego podczas wydawania wyroku, biorąc pod uwagę, co już narozrabiał. Przypomnijmy.

Reklama
Reklama

W czerwcu tego roku razem z grupą innych młodych ludzi zniszczył donice z roślinami na Dużym Rynku. Całe towarzystwo było pijane. Miasto oszacowało straty na 3 tys. zł.

Na początku listopada zrobił sobie prezent na 19-urodziny i ukradł skodę, którą następnego wieczoru uciekał przed policyjnym pościgiem przez pół Świecia. Ostatecznie swój rajd zakończył na betonowej donicy koło Szkoły Podstawowej nr 8 na Mariankach. Jak się okazało, był pod wpływem narkotyków.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Kilka dni później policja postawiła mu kolejny zarzut. Tym razem okradania aut. Jego łupem padły m.in. kamera samochodowa, tablet, sprzęt wędkarski i elektronarzędzia.

Już tylko za to Mateuszowi L., który po postawieniu zarzutów został wypuszczony i w sądzie będzie odpowiadał z wolnej stopy, grozi kilkuletnia odsiadka. Kradzież w drogerii może tylko wydłużyć jego pobyt za kratkami.

a.pudrzynski@extraswiiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (20)

  1. Jan

    15 listopada 2021 16:00

    Jestem ciekaw ile jeszcze

    Jestem ciekaw ile jeszcze szans mu dacie zanim trafi za kraty!! Czy musi dojść do tragedii.  Widać że to zwyrodnialec nic z prawa sobie nie robi

  2. Jarek K i kot

    15 listopada 2021 16:28

    Co z tego że policja go

    Co z tego że policja go szybko łapie, jak za chwilę go wypuszcza?

    • Kicia

      15 listopada 2021 20:54

      Dla statystyk

      Dla statystyk

  3. Qwerty

    15 listopada 2021 16:32

    Bo z dupy wali i nic mu nie

    Bo z dupy wali i nic mu nie zrobią, proste

  4. Miastowy chłopak

    15 listopada 2021 16:35

    Trzeba przyznać, że młody ma

    Trzeba przyznać, że młody ma zacięcie. I kto mu teraz podskoczy???? Jak zechce to jeszcze nasika na komendę.

  5. Ojciec

    15 listopada 2021 17:47

    Zabierzcie go bo za dzieci

    Zabierzcie go bo za dzieci się bierze. Utylizacja albo wilczy bilet na sibir. Bo jak ludzie się wkurzą to dojdzie do samosądu

  6. Prawy i niesprawiedliwy

    15 listopada 2021 18:32

    Nie można go najzwyczajniej

    Nie można go najzwyczajniej rozpuścić w kwasie?

  7. Lol

    15 listopada 2021 18:43

    Wpierdo… l mu spuścić co

    Wpierdo… l mu spuścić co się do roboty weźmie pasożyt na czyimś nieszczęściu żyje i w d.. pie ma prawo

  8. Www

    15 listopada 2021 19:22

    Jak to możliwe że po takich

    Jak to możliwe że po takich wybrykach on nadal jest na wolności? Ma kogoś zabić żeby pójść siedzieć? Czy wystarczy napad z pobiciem jak Marek budapren? 

  9. Inna

    15 listopada 2021 20:36

    Oj Mateusz Mateusz dlaczego

    Oj Mateusz Mateusz dlaczego się tak pogubiłś. Kiedyś taki fajny maluszek, a dziś rozbójnik. po co wybierać drogę ,która skazana jest na porażkę. Nadal masz szansę prowadzić normalne życie . Wolne od uzależnień i zgodne z normami społecznymi.

  10. Bibian

    15 listopada 2021 20:57

    Kolejna gwiazda jak klejarz

    Kolejna gwiazda jak klejarz Marek eś

  11. Batman

    15 listopada 2021 22:43

    Zdolny mlody czlowiek

    Zdolny mlody czlowiek przebojowy. Vega nakreci o nim film.

  12. TRUTEŃ

    16 listopada 2021 08:24

    Pewnie szuka cichego kąta na

    Pewnie szuka cichego kąta na zimę. Trochę jest zastanawiające, że po tylu wybrykach i to na znaczne kwoty nie pozostał w areszcie. Jest na wolności, kto poręczył, że stawi się na rozprawie, która może będzie w przyszłym roku.

  13. Anonim

    16 listopada 2021 08:48

    No i na zimę za pieniądze

    No i na zimę za pieniądze podatników będzie siedział,a może zagonić gówniarza do pracy niech odrobi Te pieniądze 

  14. lysy

    16 listopada 2021 08:50

    co na to rodzice?? to ich

    co na to rodzice?? to ich wina ze dziecko sie tak zachowuje. Prosze o informacje co oni robia ze takie cos z niego wyroslo. 

    Co kamieniolomu bo w wiezieniu tylko lodowac bedzie i raczej patrzac na jego historie jeszcze sie mu spodoba. 

    • Koziołek Matołek

      16 listopada 2021 15:05

      Ideal i przykład dobrego

      Ideal i przykład dobrego wychowania się odezwał. Moralista ***

  15. Abcd

    16 listopada 2021 12:08

    Po co do wiezienia wszyscy

    Po co do wiezienia wszyscy bedziemy go utrzymywac sprawa jest prosta krew do szpitali organy na przeszczepy co zdatne a reszta mielonka razem z kosciami i karme dla psow wiecie ile to ma witamin taki jeden z drogim ile pieniedzy by tak panstwo zaoszczedzilo zamiast trzymac tak ich w wiezieniach 

    • HANS KLOC

      16 listopada 2021 12:11

      Psy po tej mielonce i karmie

      Psy po tej mielonce i karmie chodziłyby uwalone.

      • Abcd

        16 listopada 2021 17:07

        Ale za to szczesliwie xd

        Ale za to szczesliwie xd

  16. xxx