Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Tym razem obrobił drogerię. Wcześniej ukradł sobie auto na urodziny, uciekał przed policją i okradał samochody

Lista wykroczeń i przestępstw 19-letniego mieszkańca Świecia, o którym - szczególnie w listopadzie - już kilka razy było głośno w lokalnych mediach, robi się coraz dłuższa.

Udostępnij
lobuz-1

REKLAMA

W piątek 12 listopada po raz kolejny zatrzymano 19-letniego Mateusza L. ze Świecia, który "wsławił" się swoimi ostatnimi wybrykami - dowiedział się portal Extra Świecie.

Reklama
Reklama

Jak wynika z naszych informacji, tym razem chłopak został przyłapany przez ochroniarza w drogerii Rossmann przy Dużym Rynku na próbie kradzieży kosmetyków.

- Na tym etapie postępowania mogę jedynie potwierdzić, że doszło do zatrzymania 19-letniego mieszkańca Świecia w jednej z drogerii. Próbował wynieść kosmetyki o wartości ponad 500 zł. Ze względu na wartość towaru, jest to już kwalifikowane jako przestępstwo - wyjaśnia Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA


Będzie to już kolejny "wyczyn" Mateusza L., który na pewno nie wpłynie pozytywnie na decyzję sędziego podczas wydawania wyroku, biorąc pod uwagę, co już narozrabiał. Przypomnijmy.

Reklama
Reklama

W czerwcu tego roku razem z grupą innych młodych ludzi zniszczył donice z roślinami na Dużym Rynku. Całe towarzystwo było pijane. Miasto oszacowało straty na 3 tys. zł.

Na początku listopada zrobił sobie prezent na 19-urodziny i ukradł skodę, którą następnego wieczoru uciekał przed policyjnym pościgiem przez pół Świecia. Ostatecznie swój rajd zakończył na betonowej donicy koło Szkoły Podstawowej nr 8 na Mariankach. Jak się okazało, był pod wpływem narkotyków.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Kilka dni później policja postawiła mu kolejny zarzut. Tym razem okradania aut. Jego łupem padły m.in. kamera samochodowa, tablet, sprzęt wędkarski i elektronarzędzia.

Już tylko za to Mateuszowi L., który po postawieniu zarzutów został wypuszczony i w sądzie będzie odpowiadał z wolnej stopy, grozi kilkuletnia odsiadka. Kradzież w drogerii może tylko wydłużyć jego pobyt za kratkami.

a.pudrzynski@extraswiiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jestem ciekaw ile jeszcze

Jestem ciekaw ile jeszcze szans mu dacie zanim trafi za kraty!! Czy musi dojść do tragedii.  Widać że to zwyrodnialec nic z prawa sobie nie robi

Co z tego że policja go

Co z tego że policja go szybko łapie, jak za chwilę go wypuszcza?

Bo z dupy wali i nic mu nie

Bo z dupy wali i nic mu nie zrobią, proste

Reklama

Trzeba przyznać, że młody ma

Trzeba przyznać, że młody ma zacięcie. I kto mu teraz podskoczy???? Jak zechce to jeszcze nasika na komendę.

Zabierzcie go bo za dzieci

Zabierzcie go bo za dzieci się bierze. Utylizacja albo wilczy bilet na sibir. Bo jak ludzie się wkurzą to dojdzie do samosądu

Nie można go najzwyczajniej

Nie można go najzwyczajniej rozpuścić w kwasie?

Reklama

Wpierdo… l mu spuścić co

Wpierdo… l mu spuścić co się do roboty weźmie pasożyt na czyimś nieszczęściu żyje i w d.. pie ma prawo

Jak to możliwe że po takich

Jak to możliwe że po takich wybrykach on nadal jest na wolności? Ma kogoś zabić żeby pójść siedzieć? Czy wystarczy napad z pobiciem jak Marek budapren? 

Oj Mateusz Mateusz dlaczego

Oj Mateusz Mateusz dlaczego się tak pogubiłś. Kiedyś taki fajny maluszek, a dziś rozbójnik. po co wybierać drogę ,która skazana jest na porażkę. Nadal masz szansę prowadzić normalne życie . Wolne od uzależnień i zgodne z normami społecznymi.

Reklama

Kolejna gwiazda jak klejarz

Kolejna gwiazda jak klejarz Marek eś

Zdolny mlody czlowiek

Zdolny mlody czlowiek przebojowy. Vega nakreci o nim film.

Pewnie szuka cichego kąta na

Pewnie szuka cichego kąta na zimę. Trochę jest zastanawiające, że po tylu wybrykach i to na znaczne kwoty nie pozostał w areszcie. Jest na wolności, kto poręczył, że stawi się na rozprawie, która może będzie w przyszłym roku.

Reklama

No i na zimę za pieniądze

No i na zimę za pieniądze podatników będzie siedział,a może zagonić gówniarza do pracy niech odrobi Te pieniądze 

co na to rodzice?? to ich

co na to rodzice?? to ich wina ze dziecko sie tak zachowuje. Prosze o informacje co oni robia ze takie cos z niego wyroslo. 

Co kamieniolomu bo w wiezieniu tylko lodowac bedzie i raczej patrzac na jego historie jeszcze sie mu spodoba. 

Po co do wiezienia wszyscy

Po co do wiezienia wszyscy bedziemy go utrzymywac sprawa jest prosta krew do szpitali organy na przeszczepy co zdatne a reszta mielonka razem z kosciami i karme dla psow wiecie ile to ma witamin taki jeden z drogim ile pieniedzy by tak panstwo zaoszczedzilo zamiast trzymac tak ich w wiezieniach 

Był w tej drogerii wazęlinę i

Był w tej drogerii wazęlinę i krem nivea zajumać, będzie tego potrzebował kiedy już trafi do celi. 🙂

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo