Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ubiegała się o posadę wójta, a została zastępcą. Tyle że w innej gminie

Po przegranych wyborach w Warlubiu, Anna Ośko wróciła do pracy w Urzędzie Gminy w Dragaczu. Oprócz dotychczasowych obowiązków, będzie również w razie potrzeby zastępować wójt Dorotę Krezymon.

Udostępnij
anna-osko

REKLAMA

Od wiosny tego roku w kolejnych gminach powoływani są zastępcy wójtów, których do tej pory nie było. To jedna z konsekwencji pandemii, która wymusiła wprowadzenie nowych rozwiązań pozwalających sprawnie zarządzać samorządami na wypadek wyłączeń z życia zawodowego wójtów, co może być spowodowane m.in. zakażeniem koranowirusem lub kwarantanną.

Reklama
Reklama

Z początkiem listopada wójt gminy Dragacz Dorota Krezymon na swojego zastępcę wyznaczyła Annę Ośko, która wróciła do urzędu w Dragaczu by dalej zajmować się pozyskiwaniem funduszy unijnych.
REKLAMA

Wcześniej przez ponad siedem miesięcy komisarycznie rządziła w Warlubiu. Wojewoda wyznaczył ją na to stanowisko po tym, jak poprzedni wójt Krzysztof Michalak musiał pożegnać się ze swoim gabinetem po skazującym wyroku sądu za nadużycia finansowe.

Reklama
Reklama

Anna Ośko miała nadzieję, że w Warlubiu osiądzie na dłużej, ale mieszkańcy gminy woleli, aby rządził polityk PSL Eugeniusz Kłopotek, który wygrał wybory na wójta.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (18)

 1. Jak...

  12 listopada 2021 20:55

  …ktoś jest dobry w tym co

  …ktoś jest dobry w tym co robi, to nie widzę w tym sensacji (jak reszta tego pojebanego kraju). Najgorsze w samorządzie jest to (lub w piastując funkcję publiczną) że jak komuś zabraknie wiedzy w „poziomowaniu krawężników” to jest to sensacja. Poczekajcie 5 lat maksymalnie, a zobaczycie jaki poziom społeczeństwa  będzie „normalny” padniecie na … przekonacie się, że wiedza to klucz, tylk bibliotek brak.. 

  • Subiektywny

   13 listopada 2021 03:02

   No pewnie jak ktoś jest dobry

   No pewnie jak ktoś jest dobry, to jak nie w tej to tamtej gminie robota czeka. Poprostu niektórzy są nie do zastąpienia. Rozumiem, że uważasz się za normalnego, a reszta jest poje…… 

 2. Mik

  12 listopada 2021 21:33

  Kłopotek wygrał w Warlubiu

  Kłopotek wygrał w Warlubiu dzięki brudnej kampani aktywistek z „gospodarnej gminy ” i lidera jedynego byłego wójta oraz żony. 

  • Do Mika

   12 listopada 2021 22:29

   Marii i Wandy.

   Marii i Wandy.

 3. Ciekawy

  12 listopada 2021 21:46

  O tak ! A Kłopotkowa już się

  O tak ! A Kłopotkowa już się lansuje i w Warlubie promuje …ciekawe po co ..? dziś zorganizowała jakieś spotkanie dla kobiet ..oczywiście tylko tych wtajemniczonych z Marianną na czele…szkoda tylko że była też Pani Sekretarz starostwa, miałem o niej lepsze zdanie …

  • Wyzwolona feministka

   12 listopada 2021 22:04

   Ciekawe czy Pani Agnieszka

   Ciekawe czy Pani Agnieszka pochwaliła się na spotkaniu z Kobietami w Centrum jakie piekło wraz z mężem i ferajną partyjnego kolesiostwa na fejsie robiła Pani Ani w czasie kampani wyborczej.

   Kobieta kobiecie.

   • Ela

    12 listopada 2021 22:21

    Taka kobieta powinna być

    Taka kobieta powinna być wydalona ze Stowarzyszenia w Centrum to źle świadczy o Stowarzyszeniu tyle w niej nienawiści do ludzi o innych poglądach to jes chore.

 4. Krzysiek

  12 listopada 2021 22:24

  Zgadzam się z Panem

  Zgadzam się z Panem redaktorem.

  Wyrok był zaskakująco niski.

  Za takie okradzenie własnej gminy.

 5. Lider

  12 listopada 2021 22:26

  Jak ktoś raz dojdzie do

  Jak ktoś raz dojdzie do koryta to już wszelkimi sposobami będzie się go trzymał 

 6. pielęgniarka

  12 listopada 2021 22:59

  Niby Panie na urzędzie co to

  Niby Panie na urzędzie co to przykład powinny dawać „pierwsze damy” wojewódzkie i powiatowe …bez maseczek, no ale one przecież są z tej lepszej gliny, im wolno …wstydzcie się !

  A Pani Ośko serdecznie gratuluję, nie ma tego złego ….

 7. Mieszkaniec gminy

  12 listopada 2021 23:12

  Pani Ania jeszcze będzie

  Pani Ania jeszcze będzie wójtem 

 8. Mieszkaniec Gminy

  12 listopada 2021 23:15

  Nie Pani Ośka w Pan Lemańczyk

  Nie Pani Ośka w Pan Lemańczyk na wójta…

 9. 0000

  13 listopada 2021 01:29

  Jeśli przegrała wybory po raz

  Jeśli przegrała wybory po raz kolejny w gminie Warlubie to o czymś świadczy…  No ale obrońcy pani Ośko i tak będę wykrzykiwać, że przegrała tylko i wyłącznie sprzez brudną kampanie i byłego wójta… Chyba czas sobie dać spokój i nie startowac w kolejnych wyborach bo i tak wiadomo jaki był by wynik . Droga po trupach do celu nei zawsze jest prawidłowa, a karma zawsze wraca 

  • Ela

   14 listopada 2021 09:46

   Po trupach do celu tą drogą

   Po trupach do celu tą drogą szedł Pan Eugieniusz chodzac po domach w czasie pandemi.

 10. Jarek

  13 listopada 2021 16:10

  Nieważne gdzie, ważne, że

  Nieważne gdzie, ważne, że przy korycie.

  • CAPTCHA

   14 listopada 2021 14:13

   A ty przy jakim, takim dla

   A ty przy jakim, takim dla świń?

 11. Nie wierzę

  14 listopada 2021 16:23

  Zastępca wójta to nie jest

  Zastępca wójta to nie jest żadne nowe rozwiązanie szanowna redakcjo. Zawsze takie stanowisko mogło byc w samorządzie utworzone. Nie było, ponieważ w małych gminach to zbyt kosztowne, za zastępcę zwykle wystarczał sekretarz gminy, który jednak nie mógł mieć upoważnień do wszystkich czynności wójta. W przypadku dłuższej choroby, czy kwarantanny bywały kłopoty z działalnością gminy. Stąd te sztuczne zastępstwa na 1/8 etatu. Gdyby nie te kwarantanny i izolacje zapewne nadal obyłoby się bez zastępców, tak jak od 30 lat.

  • Czytający

   14 listopada 2021 19:39

   Gdybyś przeczytał artykuł to

   Gdybyś przeczytał artykuł to być zauważył, że tak własnie na samym początku jest napisane 🙂

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Obraz autorstwa freepik Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Wiadomości

Kolejne narkotyki zostały ujawnione przez policjantów z komendy w Świeciu. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy podczas kontroli drogowej.

Wiadomości

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. O tym, jak ją rozpoznać, dlaczego nie warto jej lekceważyć i w jaki sposób leczyć, rozmawiamy...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Dziś, po blisko trzech latach, zapadł w końcu wyrok w sprawie kasjerek Urzędu Miejskiego w Świeciu. Były oskarżone o przywłaszczenie sobie w ciągu 13...

Wiadomości

Mieszkanka Nowego zaalarmowała służby ratownicze, prosząc o pomoc dla jej miesięcznego dziecka. Niemowlę nagle zrobiło się sine. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR.

Wiadomości

Komendant powiatowy policji i burmistrz Świecia podziękowali Agnieszce Smakulskej i jej 15-letniej córce Zuzannie za pomoc udzieloną mężczyźnie, który chciał targnąć się na życie.

Wiadomości

W środę po południu doszło do potrącenia pieszej na przejściu koło ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Słowackiego w Świeciu. Kobieta trafiła do...

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Praca w urzędach w powszechnym mniemaniu uchodzi za atrakcyjną. Na ile mogą liczyć inspektor i referent? I czy prawdą jest, że tak trudno o...

Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama