Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ulicami Świecia ma przejść marsz w obronie Jana Pawła II

Po ostatnich, głośnych doniesieniach medialnych, w Świeciu, podobnie jak w wielu innych miastach w kraju, ma odbyć się marsz w obronie dobrego imienia Jana Pawła II.

Udostępnij
msza-po-smerci-b

Marsze w obronie dobrego imienia Jana Pawła II, organizowane w różnych częściach kraju, to odpowiedź na reportaż "Franciszkańska 3", który wyemitowano na początku marca w TVN24.

Przedstawiono w nim przypadki kapłanów uwikłanych w skandale pedofilskie w czasach PRL-u.

W materiale postawiono zarzut, że ówczesny arcybiskup krakowski Karola Wojtyła, zanim w 1978 r. został papieżem Janem Pawłem II, wiedział o nadużyciach seksualnych księży i ukrywał je.

Reklama
Reklama

Reportaż wywołał duże poruszenie. Swego rodzaju odpowiedzią na materiał w TVN24, mają być "Marsze w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II".

W całym kraju zaczynają je organizować oddolnie środowiska katolickie, twierdzące, że reportaż opiera się na wątliwych świadectwach oraz jest bezpodstawnym atakiem na papieża i Kościół.

W organizację włączają się też lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama
Reklama

Kulminacja marszów ma nastąpić 2 kwietnia, w dzień śmierci papieża przed 18 laty.

W Świeciu "Marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II" ma się odbyć 1 kwietnia.

Poinformowali o tym na swoich profilach facebookowych Grzegorz Goral, przewodniczący komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Świeciu i radny powiatowy oraz Roman Pączek, miejscowy działacz PiS.

Jak informują, po mszy w "Klasztorku" w sobotę 1 kwietnia o godz. 12.30, uczestnicy marszu w obronie papieża przejdą ulicami Świecia do kościoła w Przechowie.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
179 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

To ten Faworek zaprasza, co

To ten Faworek zaprasza, co przed ostatnimi wyborami samorządowymi prasa pisała o nagraniach jak straszył kolegę z partii, że go skopie pod kaloryferem, bo ten śmiał się z niego, że nie umie liczyć z przekraczaniem progu dziesiątkowego? No każdy ma takie Westerplatte jakie ma horyzonty. Do zobaczenia na marszu!

Ludzie przejrzyjcie na oczy

Ludzie przejrzyjcie na oczy wreszcie ktoś mówi o tym i się nie boi!nie chodzi mi tu o wrzucanie wszystkich księży do jednego worka ba tak nie jest,ale taka jest prawda,że wśród księży są pedofile i Kościół od samego początku to krył i kryje . Papież doskonale wiedział jak jest no niestety prawda boli. W każdej instytucji każdy coś ukrywa,wystarczy się przyznać do tego…..szkoda gadac

Gdzie ci Polacy, którzy

Gdzie ci Polacy, którzy płakali po papieżu Polaku? Gdzie ci młodzi, co mówią o Żołnierzach Wyklętych? Jak w Warszawie, w teatrze państwowym, w świątyni kultury, która powinna kształtować nasze sumienia, pokazują k***y… Przepraszam, się wzruszyłem

Reklama

Mam nadzieję, że ten marsz

Mam nadzieję, że ten marsz nie będziesz szedł ulicą Wojska Polskiego, a ulicą Wodną i potem bocznymi ulicami Przechowa, żeby w najmniejszym stopniu zablokować główną arterię miasta. Przez katolików już nie można zrobić zakupów w niedzielę to dajcie je chociaż spokojnie zrobić w sobotę. Nie blokujcie kilkunastokilometrowej ulicy, bo kilkanaście osób chce się przejść. Nie możecie się modlić w jednym miejscu? Na przykład pod pomnikiem papieża na dziedzińcu klasztorka? Wstydzicie się tego pomnika?

Obawiam się, że bambaryła na

Obawiam się, że bambaryła na tych krótkich nóżkach, żeby dojść z klasztorka do Przechowa to powinien wyjść już w czwartek, żeby dojść tam na sobotę. Chyba, że go ktoś na barana weźmie jak jego dawnego idola Wałęsę, po zakończeniu strajku w Sierpniu’80. Kto Polak ten pamięta, strajk wówczas wygraliśmy dzięki JP2. Teraz trzeba go chronić, ale długi marsz przez centrum miasta na krótkich nóżkach to nienajlepszy pomysł. Raczej odrzuci ludzi od wiary katolickiej i od PiS niż do tego przyciągnie.

Nie ma nieskazitelnych ludzi.

Nie ma nieskazitelnych ludzi. Kiedyś myślałam,  że JP II jest nieskazitelny, bo media tak go pokazywały. Teraz wierzę ofiarom nie tylko w Polsce, ale z całego świata.

Reklama

Jak zostanę politykiem to

Jak zostanę politykiem to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato.

Może zróbcie marsz w imieniu

Może zróbcie marsz w imieniu ofiar , które nigdy nie doczekały się pomocy. 

Dajta żyć. Droga nr 91

Dajta żyć. Droga nr 91 zablokowana, teraz jeszcze chcą zablokować Wojska Polskiego bo trzeba bronić trupa. Czy was do reszty poje…ło,

Reklama

Będę. Będziemy. Musimy być

Będę. Będziemy. Musimy być tam wszyscy. Wszyscy ludzie dobrej woli, którym Jan Paweł II pomagał i dawał schronienie w Kościele instytucjonalnym. Za Franciszka się sporo pogorszyło. To przykre. 

Pisiory sie nawołują bo im

Pisiory sie nawołują bo im się pod nogami pali -żenada!

Ciemny naród……………..

Ciemny naród………………………

Reklama

Apel do lewactwa i komuchów!!

Apel do lewactwa i komuchów!!! Ręce precz szmaty od Jana Pawła!!!! I tak nic tym nie zrobicie!!! Ubectwo tfuuuuuuuu

My od Hołowni będziemy. W

Cały psychiatryk się jednoczy

Cały psychiatryk się jednoczy.Rodacy podczas marszu spiewajmy piesni patriotyczne jak to było zawsze 1 maja. Po marszu na lody. Powrót średniowiecza,a raczej ciemnoty.

 Podobno srebrzyński ( celowo

 Podobno srebrzyński ( celowo z małej) ma być przodownikiem a za nim reszta zboczeńców w sutannach….

Tak, będę. Jak już mówiłem.

Tak, będę. Jak już mówiłem. Wszyscy Polacy powinni tam być. Mam nadzieję, że obok mnie pójdzie przewodniczący rady, który tak opowiada jak szanuje Jana Pawła II Wielkiego. Mam nadzieję, że go u mego boku nie zabraknie!!!

Może jeszcze marsz w obronie

Może jeszcze marsz w obronie Papierza Pius XII który nie potępiał Hitlera oraz marsz za aktualnego Franciszka który wypowiada się pochlebnie o Putinie

Mam nadzieję, że na marszu

Mam nadzieję, że na marszu papieskim będzie więcej ludzi niż na marszu kobiet który okazał się hańbą!! Świecie przebudź się!!!!!!

Pisiorom odbija dostrzętnie.

Pisiorom odbija dostrzętnie.

Doszczętnie to lewactwo

Doszczętnie to lewactwo oduczyło Cię polszczyzny kmiocie!

Ja tego nie rozumiem, jak

Ja tego nie rozumiem, jak jeden reportaż, aż tak mógł spolaryzować społeczeństwo i wyłączył trzeźwe myślenie. 
Ja rozumiem, że w Polsce jest kult Jana Pawła 2, ale kurczę ludzie, obudźcie się ! Ktoś próbuje wam pokazać, że w kościele dzieje się wiele zła, a wy marsze obrony organizujecie. Ba, politycy zaczynają wami grać aby podgrzać sytuację !
Zamiast my (Polskie społeczeństwo) domagać się tego, aby służby weszły to archiwów kościelnych, w celu przebadania, czy dane zawarte w teczkach SB są właściwe. 
Też zwróćmy uwagę, że nikt nie podważa tego co zrobił Jan Paweł 2, a pokazuje czego mógł nie zrobić, i nawet mówi, żeby sprawdzić szerzej te informacje, należy przeszukać kościelne archiwa, które kościół zataja przed nami.
My już nie dyskutujemy ze sobą, tylko uważamy, że albo ktoś jest z nami albo przeciw nam ! No do czego to doszło ?! Plujemy jadem jeden na drugiego nie zauważając jakimi marionetkami jesteśmy w rękach polityków, dla których i tak nic nie znaczymy bo jesteśmy tylko słupkami wyborczymi. 

Mądrzy ludzie po śmierci JPII

Mądrzy ludzie po śmierci JPII mówili nie stawiajcie pomonikiw bo za jakiś czas bedzuecienje burzyć. 

Papież to tylko człowiek

Papież to tylko człowiek głowa państwa Watykanskiego w czym problem? Bóg stworzył człowieka czy człowiek Boga?

Prawdziwy katolik to różaniec

Prawdziwy katolik to różaniec, pół litra wódki i kij bejsbolowy.

Nie trzeba być specjalistą z

Nie trzeba być specjalistą z marketingu politycznego żeby dostrzec, że ktoś chce budować na Janie Pawle II kapitał polityczny. Idą wybory i trzeba o sobie przypomnieć. Ludzie, nie dajcie się na to nabierać.  To ohydna poltyki a nie obrona wartości. 

Pragnę tylko poinformować, że

Pragnę tylko poinformować, że osoba podpisujaca się jako Polska 2050 Powiat Świecki NIE JEST UPRAWNIONA DO PREZENTOWANIA ZDANIA RUCHU POLSKA 2050.

Nie mamy nic przeciwko wyrażaniu swoich osobistych poglądów poprzez udział w legalnych marszach i manifestacjach. UWAŻAMY JEDNAK, ŻE JEST TO PRYWATNY I INDYWIDUALNY WYBÓR I DECYZJA KAŻDEJ OSOBY.  

Mam nadzieję, że tylko tępi

Mam nadzieję, że tylko tępi ludzie popierający pis nabierają się na odwrócenie wzroku od największych problemów naszego Kraju. Od paru tygodni rządzący i ich poplecznicy narzucają narrację, że największym problemem są wyimaginowane przez nich problemy „z robakami zastępującymi za jakiś czas mięso i kalaniem świętości JPII” na czele. To, że wali się gospodarka i ekonomia Polski mądrzy obywatele widzą. Największe po 1989 roku: drożyzna, wzrost inflacji, okradanie przez molochy państwowe własnych obywateli poprzez zawyżone marże na media i paliwa (ENEA i inne spółki energetyczne, PGNiG, ORLEN etc.), wszęchobecne złodziejstwo i wyprowadzanie pieniędzy przez rządzących, konfilkt z UE, rozdawnictwo i dodruk pieniądza, promowanie ludzi nie pracujących, a duszenie w zarodku ludzi przedsiębiorczych,  i wieeele innych –  doprowadzą do tragedii nasze Państwo. Jeśli pis wygra następną kadencję oby czekał nas tylko los Turcji, a nie Wenezueli. Nie dajcie sobie odwrócić wzroku od poważnych spraw w tym trudnym czasie, bo pis specjalnie kieruje Wasz wzrok na – nie oszukujmy się w tym momencie – na  pierdoły.

Ja nie kumam, to my mamy

Ja nie kumam, to my mamy Naszego JPII bronić przed pis em ?! No bo, że jakiś redaktor szuka rysy na pontyfikacie to Nasza Świętość potrzebuje marszu. Ktoś sobie coś przywłaszcza i cynicznie to wykorzystuje. Bo pis, mejaza i inne zibry z nauką JPII nie mają nic wspólnego. Dobrze że jest piekło i te organizatory będą się smarzyć w ogniu piekelnym. Góral nie dawaj się wciągać w te śmieci bo pislam was wykorzystuje. Wyłącz tv …pomyśl i popatrz na rodzinę dlaczego dajesz się tak wykorzystywać.   

Chyba was pogięło, łódki pod

Chyba was pogięło, łódki pod tyłek i Wdą do Przechowa darmozjady , nie ulicami, ja chcę jeździć po zakupy i żaden pispajac mi nie będzie w drogę wchodził. Sam papież Franciszek powiedział, że w tamtych czasach ukrywano pedofilię i nie ma tu kłamstw, a na Wałęsę, to kwity z UB były wiarygodne ?? Wy i wiara w Boga, tak wierzycie jak Rydzyk, tylko mamona i dym robić na ulicy. Barany bez mózgu.

Ludzie dajcie tym ciemnym

Ludzie dajcie tym ciemnym oszołomom spokój ,niech sobie maszerują w zdłusz i w szerz Polski aż im to siano z butów powypada,może im trochę fałd w mózgu przybędzie  – w co wątpie.

A kiedy marsz w obronie

A kiedy marsz w obronie pokrzywdzonych przez pedofilów KK w sprawie których, niejaki Wojtyła nabierał wody w usta? No, kiedy!

My również weźmiemy udział w

My również weźmiemy udział w marszu. Za naszym przywódcą jesteśmy katolikami i ponad politycznymi podziałami będziemy bronić Jana Pawła II. To on przekonał Polaków do wejścia do Unii Europejskiej. Dzięki niemu kobiety mogą dziś bez paszportu jechać na Słowację dokonać aborcji. Musimy być mu za to wdzięczni. 

Nie mam najmniejszego zamiaru

Nie mam najmniejszego zamiaru bronić lub oddawać cześć komuś kto chronił najochydniejszy rodziaj przestępców. 

Wielki szum o Papieżu, a w

Wielki szum o Papieżu, a w sejmie pewnie jakiś ustawy głosują żeby nas obrobić.

Dlaczego redakcja pod tym

Dlaczego redakcja pod tym artykułem nie zablokowała komentarzy ? Pisząc to dobrze wiedzieliście że pakujecie kij w mrowisko . 

Dajcie spokój z tym marszem!!

Dajcie spokój z tym marszem!!! Lepiej pójść do schroniska i pieski wyprowadzić na spacer,!!!

Ubectwo i lewactwo próbuje

Ubectwo i lewactwo próbuje kolejny raz naród podzielić wy idioci komunistyczni nic wam nie wychodzi. Wbijacie kij w mrowisko tylko te mrówki was zjedzą. Wy śmieci 

Chętnie pójdę w marszu, ale

Chętnie pójdę w marszu, ale takim który uczci pamięć wszystkich ofiar takich zwyrodnialców. Mam nadzieję, że ludziom otworzą się wreszcie oczy i wystąpią z kościoła katolickiego, nigdy w nim nie było nic dobrego i nie będzie.

„Prawda Was wyzwoli” mówił

„Prawda Was wyzwoli” mówił JPII w swoim przesłaniu do wiernych w Polsce. Szkoda tylko, że te słowa nie do tarły do pseudokatolików pisowskich. W Polsce chorej na pseudochrzescijanstwo, nie broni się ofiar, którym zboczeni księża zniszczyli życie, broni się natomiast oprawców. Panie Boże, kiedy ten naród obdarujesz rozumem ?

Znowu pełno nienawiści

Znowu pełno nienawiści.Świecianie, oczywiście nie wszyscy, nie tolerują tego, że każdy z nas jest odmienny, ma swojego Boga, ma inne zapatrzenie na świat.Nigdy nie będziemy tacy sami, chwała! Nie chcę być taki, jak Ci , pełni nienawiści.I  jak uczyć dzieci tolerancji, skoro dorośli nie umieją ocenić sytuacji, skoro dorośli na podstawie mediów oceniają działalność człowieka, skoro dorośli są wulgarni.Konsumpcja, brak obiektywizmu, brak oczytania, brak wejścia w źródła historyczne, brak kultury osobistej dominuje w większości wypowiedzi.Dobrze byłoby opuścić to środowisko pełne nienawiści.Nie wyobrażam sobie wychowywać dzieci w takim środowisku.

A może marsz w obronie

A może marsz w obronie pokrzywdzonych przez pedofilów. Tym się zainteresujcie. Bo za chwilę z niewinnych pokrzywdzonych dzieci zrobicie oprawców.

Nazjeżdżało się do Świecia

Nazjeżdżało się do Świecia różności z ościennych łąk i lasów i trzodzi.

Cieszę się, że lokalni

Cieszę się, że lokalni działacze partii Hołowni, byłego gwiazdora TVN zadeklarowali, że idą. Mam nadzieję, że udowodnią, że na tej ziemi są Polakami, po prostu dali się omamić. Czekam też na kilku innych polityków czy samorządowców. Zobaczymy czy umieją bronić swej wiary i swych autorytetów. Pierwszy kwietnia wiele zweryfikuje, spadną maski… Do zobaczenia na marszu. Grzesiu, dziękuję za organizację. Całuję 

Wszystko ma swój czas..

Wszystko ma swój czas…Wszyscy , którzy plują na kościół będą zdychać bez księdza. Pozdrawiam. Na marsz się wybieram !!!!

Słusznie prawisz Jadwiniu.

Słusznie prawisz Jadwiniu. Podnieść rękę na Kościół to jak podnieść rękę na matkę. Ksiądz w chwili śmierci się nie należy. Jedynie męczarnie i smażenie się w piekle. Nie wątpię, że Ciebie czeka lepszy los. Los lepszy niż ten, który spotka katolików tchórzących w chwili próby…

Słusznie prawisz Jadwiniu.

Słusznie prawisz Jadwiniu. Podnieść rękę na Kościół to jak podnieść rękę na matkę. Ksiądz w chwili śmierci się nie należy. Jedynie męczarnie i smażenie się w piekle. Nie wątpię, że Ciebie czeka lepszy los. Los lepszy niż ten, który spotka katolików tchórzących w chwili próby…

Poszedł bym danej taki pochód

Poszedł bym danej taki pochód w obronie Jana Pawła co miesiąc, miesięcznicę na skalę kraju

Zaprosiłem też na marsz

Zaprosiłem też na marsz głównego opiłowywacza Katolików iNtrasa.Będzie można kreskę u niego zakupić i wciągnąć by było weselej.

A Jaruzel z Kpiszczakiem

A Jaruzel z Kpiszczakiem przecież musieli wtedy wiedzieć o tym jeśli to jest prawda o JP i co? nic nie zrobili?w tamtym czasie aby wtedy odsunąć KW i oczernić go i obrzydzić katolikom? gbUrban by trąbił aż by mu się uszy trzęsły.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo