Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Uratowali dwoje ludzi podczas pożaru. Medale od ministra dla policjantów ze Świecia

Medalami im. podkom. Andrzeja Struja minister MSWiA Mariusz Kamiński uhonorował mł. asp. Marcina Wróblewskiego i st. sierż. Fabiana Borcowskiego. Szybkie i skuteczne działania tych funkcjonariuszy pozwoliły uratować 67-letnią kobietę oraz 65-letniego mężczyznę.

Udostępnij
policja-1

2 czerwca ubiegłego roku mł. asp. Marcin Wróblewski i st. sierż. Fabian Borcowski, pełniąc służbę w wydziale ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, zostali skierowani do Terespola (gmina Świecie), gdzie paliło się w jednym z domów.

- Mundurowi wyważyli drzwi i weszli do środka. Podczas przeszukania natrafili na półprzytomną 67-letnią kobietę oraz leżącego na podłodze nieprzytomnego 65-letniego mężczyznę. W ostatniej chwili ewakuowali małżeństwo z zadymionego mieszkania, a następnie udzielili pierwszej pomocy - relacjonuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Obydwaj policjanci odebrali niedawno od Mariusza Kamińskiego, ministra MSWiA medal im. Andrzeja Struja.

Podkom. Andrzej Struj był warszawskim policjantem, który 12 lat temu zginął od ciosów nożem zadanych przez dwóch wyrostków, kiedy zareagował na ich chuligańskie zachowanie.

Zarządzeniem ministra MSWiA z 10 lutego 2022 r. ustanowiono Medal im. podkom. Andrzeja Struja wręczany tym funkcjonariuszom, którzy poza służbą podejmują działania w ochronie życia, zdrowia i mienia obywateli oraz tym, którzy w trakcie służby ratują ludzkie życie, narażając własne.

Poniżej zdjęcie odznaczonych funkcjonariuszy z komendy w Świeciu.

Mł. asp. Marcin Wróblewski i st. sierż. Fabian Borcowski

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (11)

 1. Kris

  29 lipca 2022 18:50

  Gratulacje dla policjantów.

  Gratulacje dla policjantów.

 2. Janek

  30 lipca 2022 07:18

  Te medale , jak wynika z

  Te medale , jak wynika z artykułu, mają być nadawane funkcjonariuszom, którzy podejmą interwencję będąc poza służbą. Ci akurat byli w pracy. Co nie znaczy, że im nie należała się nagroda. Tylko akurat inna, bo zaklasyfikowanie do kategorii medalu im. „Struja”, wypacza ideę przyznawania akurat tej nagrody. No ale w Policji nie zawsze kierują się logiką.

  • Olo

   30 lipca 2022 08:26

   Doczytać gamoniu i wtedy się

   Doczytać gamoniu i wtedy się wypowiadaj! Jest jasno napisane że poza służbą i w służbie …no ale po gimnazjum nie pełnym to się nie dziwię.

 3. pani aspirant

  30 lipca 2022 08:11

  Podziwiam bohaterstwo tych

  Podziwiam bohaterstwo tych policjantów, ale nigdy w życiu nie odebrałbym medalu od jakiegokolwiek PiSowskiego politykiera.

  • Jan

   30 lipca 2022 08:27

   Przedstaw się kozaku. 

   Przedstaw się kozaku. 

   • pani aspirant

    30 lipca 2022 12:55

    ***** *** PiSipomiocie.

    ***** *** PiSipomiocie. Wystarczy Janie, a raczej Januszu spod Koziej Wólki?

 4. Anonim

  30 lipca 2022 08:37

  A czy to nie jest ich praca?

  A czy to nie jest ich praca? Czy lekarza wychwalaja po udanej i trudnej operacji? Daja mu medale? Strazaka jak ocalil zycie? 

  • Kuba

   30 lipca 2022 09:10

   Praca Policjanta to wynosić

   Praca Policjanta to wynosić ludzi z pożarów? 

   • Krisol

    30 lipca 2022 15:30

    Praca policjanta to chronić

    Praca policjanta to chronić ludzi przed zagrożeniem.czy od wody czy ognia czy noża czy pistoletu

 5. Krisol

  30 lipca 2022 10:55

  DEJTA SPOKÓJ ,JA CODZIENNIE

  DEJTA SPOKÓJ ,JA CODZIENNIE RATUJE LUDZI PRZED SAMYM SOBĄ A MEDALU NIE DOSTAJE 🙂

 6. L.skywalker

  30 lipca 2022 20:45

  Brawo Marcin!!!

  Brawo Marcin!!!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama