Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W ciągu trzech lat w Świeciu mają powstać aż cztery ronda

Rozsypał się worek z inwestycjami drogowymi pod tytułem „rondo”. I wszystko na to wskazuje, że nie są to obietnice o bliżej nieokreślonym terminie realizacji. Już w przyszłym roku ulica Wojska Polskiego w Świeciu może się zamienić w jeden wielki plac budowy.

Udostępnij
rondo-przedchowow

REKLAMA

Budowa rond podzielona jest na dwa „pakiety”. Pierwszy obejmuje rondo w sąsiedztwie Nowego Szpitala. Drugi, trzy ronda na wysokości skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ulicami Wodną, Sportową i Chełmińską (to ostatnie w miejscu, gdzie obecnie już funkcjonuje rondo tymczasowe, które zorganizowano w związku z budową estakady). Mają być one wykonane w systemie „zaprojektuj i wykonaj”, co oznacza, że za obydwa etapy inwestycji będzie odpowiadała ta sama firma.

Szczególnie pilna wydaje się budowa ronda przy szpitalu. Jego powstanie ma ścisły związek z nową siedzibą straży pożarnej. Bez odpowiedniego skomunikowania z ul. Wojska Polskiego strażacy nie mogliby bezpiecznie wyjeżdżać do akcji.
REKLAMA


- Mamy na ten cel zabezpieczone pieniądze w budżecie powiatu, wsparcie finansowe zadeklarowała też gmina Świecie, jako partner tego poważnego zadania - tłumaczy Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. - Teraz czekamy na wyniki konkursu z Funduszu Dróg Samorządowych. Rozstrzygnięcie poznamy najdalej za miesiąc. Jeżeli otrzymamy dotację, na jaką liczymy, można będzie ogłosić przetarg. Cała niezbędna dokumentacja jest już gotowa.

W przyszłym roku i kolejnych latach utrudnień w ruchu należy się spodziewać na głównej arterii komunikacyjnej miasta na odcinku od skrzyżowania z ul. Wodną do ronda tymczasowego w Przechowie.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Trudno wskazać, które z nich jest najważniejsze. W powszechnej opinii szczególnie pożądane jest to w miejscu skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Sportową, z której wyjazd jest mocno utrudniony.

- Na te trzy inwestycje mamy już zagwarantowane 5 mln zł unijnej dotacji - mówi Adam Meller. - Nie jest wykluczone, że kwota ta wzrośnie i to znacznie, bo cały czas spływają środki, które nie zostały wykorzystane.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

faktycznie ruch przy szpitalu

faktycznie ruch przy szpitalu jest największy w mieście i Straż używając sygnałów świetlnych i dzwiękowych będzie mieć problem z wyjazdem… paranoja

Wystarczy przy szpitalu

Wystarczy przy szpitalu zrobić światła jak przy większości takich budynków straży czy szpitali w centrum miast. Zrobić światła które włączają tylko czerwone w momencie wykazu pojazdu np. straży.

Rondo przed szpitalem jest

Rondo przed szpitalem jest tak samo potrzebne jak to za szpitalem. Rondo to dobre rozwiazanie w miejscu gdzie jest duże natężenie ruchu, a tam go nie ma

Rondo przy szpitalu jest

Rondo przy szpitalu jest najmniej wazne…

Wlasciwie to zbedne.

Po co ronda jak ludzie i tak

Po co ronda jak ludzie i tak po nich nie umieją jeździć 

A co z ulicą, która ma łączyć

A co z ulicą, która ma łączyć Wodną z Armii Krajowej (Brico, Tesco)? Była w planie na drugie półrocze

Tak trzymać. A wam, tu

Tak trzymać. A wam, tu piszący geniusze od siedmiu boleści, buzie w kubeł.

W tym roku miały być

W tym roku miały być przedłużane ulice Cukrowników do Wodnej i Armi Krajowej do Wodnej i pytam się i co z tym ? 

jak zwykle są nie zadowoleni

jak zwykle są nie zadowoleni uważam że rondo  przy szpitalu to nowoczesne rozwiązanie 

Zapraszam do Kwidzyna miasta

Zapraszam do Kwidzyna miasta tysiąca rond i rondeczek!! Przejechanie całego tego miasta zajmuję max do pol godziny. I jestem zwolennikiem nawet ronda średnicy metra!!! Co was boli ufoludki bo po rondach się nie potrafi jeździć??? 

Zrobić Passata b5 pojazdem

Zrobić Passata b5 pojazdem uprzywilejowanym i rozdać trochę gwiazd strażnika texasu a Janusze zrobią porządek na drogach i przebudowa będzie niepotrzebna a za zaoszczędzone pienionszki kupi się wunberbaumy i koralikowe maty dla szeryfow.

Kiedyś myslalam ze ronda to

Kiedyś myslalam ze ronda to super sprawa. Ale od czasu ronda w Przechowie mam inny pogląd. Ludzie nauczcie sie jezdzic. Czy przed wjazdem na rondo jest znak STOP ? Stoicie tam bezczynnie nawet gdy rondo jest puste. Dzięki takim niedzielnym kierowcom idzie dostac szału. Ogarnijcie sie, albo skończcie karierę za kierownicą. 

Jest jeszcze jedna kwestia

Jest jeszcze jedna kwestia naprawcie przejazd kolejowy na ulicy Chełmińskiej bo zawieszenie można urwać . Jestem ciekaw jaka firma to robiła . Porażka . 

Chyba 5 bo jeszcze rondo

Chyba 5 bo jeszcze rondo spinające ul. Parkową, Wojska Polskiego i Armii Krajowej

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama