Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W Jeżewie pensja wójta oraz diety radnych i sołtysów poszły w górę

Grudniowe sesje przynoszą zmiany wynagrodzeń samorządowców. Od przyszłego roku pensja Macieja Rakowicza, wójta gminy Jeżewo, będzie wyższa o blisko 9 tys. zł brutto. Dobrą zmianę odczują też członkowie rady gminy i sołtysi.

Udostępnij
ug-2

REKLAMA

Przed miesiącem prezydent RP Andrzej Duda zatwierdził zmianę ustawy, która zezwala na podniesienie diet radnym oraz wynagrodzeń samorządowców.

Reklama
Reklama

Z doniesień medialnych wynika, że wielu wójtów i burmistrzów związanych z PiS było rozgoryczonych niskimi pensjami, rzędu 7-8 tys. zł na rękę. Wskazywali przy tym na ogromne pieniądze, jakie inni z tej samej opcji politycznej zarabiają w spółkach Skarbu Państwa.

Na reakcję w samorządach nie trzeba było długo czekać. Kiedy tylko pojawiło się zielone światło, w całym kraju zaczęto podnosić wynagrodzenia włodarzy. Nie może ono być jednak wyższe niż 20 tys. zł miesięcznie brutto.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Rada Gminy Jeżewo jednogłośnie przyjęła uchwałę, w myśl której od stycznia 2022 r. wynagrodzenie Macieja Rakowicza, wójta gminy Jeżewo, będzie wynosić blisko 19 tys. zł brutto. Nie jest to jednak kwota na rekę, bo od tego musi jeszcze odprowadzić podatek.

Na tę sumę składają się: wynagrodzenie zasadnicze - 10 tys. zł, dodatek funkcyjny - 3 tys. zł, dodatek specjalny - 3,9 tys. zł i dodatek za wieloletnią pracę - 2 tys. zł. Do tej pory wójt zarabiał niespełna 10 tys. zł brutto.

O kilkaset złotych wzrosną także diety radnych. Najwięcej zyska przewodniczący rady, który teraz będzie dostawał 2 tys. zł (dotąd było to 1,3 tys. zł).
REKLAMA

Reklama
Reklama

W przypadku pozostałych radnych stawki prezentują się następująco: wiceprzewodniczący rady - 1 tys. zł (dotąd 650 zł), przewodniczący komisji - 900 zł (dotąd 585 zł), zastępca przewodniczącego komisji - 800 zł (dotąd 520 zł), radni bezfunkcyjni - 700 zł (dotąd 455 zł).

Trzeba zaznaczyć, że w myśl regulaminu obowiązującego w gminie Jeżewo, dieta radnych jest obniżana o 25 proc. za każdą nieobecność w danym miesiącu na sesji i posiedzeniu komisji stałych rady, których są członkami.

Reklama
Reklama

Od nowego roku lepiej opłacana będzie też praca sołtysów. Ich diety wzrosną z 200 do 500 zł miesięcznie.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zlikwidować gminę, zaorać i

Zlikwidować gminę, zaorać i posiać kukurydzę, wioska bez CPN nie zasługuje na gminę, tam wystarczy tylko sołtys

Pod CPK!!!

Pod CPK!!!

20tys to ja mam z Edkiem

20tys to ja mam z Edkiem złomie i kapslach od pepsi

Reklama

Jeżeli wojt zarabia teraz

Jeżeli wojt zarabia teraz 20tys to ja chce mieć tyle w koszu po każdej mszy

20tyś?  Rękawiczki i do

20tyś?  Rękawiczki i do tartaku za 2tyś , to by się zgadzało, i do emerytury lub śmierci

Brawa dla Proboszcza.

Brawa dla Proboszcza.

Reklama

Boże kochany jak nie wstyd

Boże kochany jak nie wstyd temu księdzu. 

Od jutra chleb po 10zł

Od jutra chleb po 10zł

Daje to 13 000 netto

Daje to 13 000 netto

Reklama

Rejon gminy Jeżewo z torami w

Rejon gminy Jeżewo z torami w Laskowicach to jednak stan umysłu. Praktycznie każdy temat dot. tej gminy to inteligentne, merytoryczne komentarze. Brawo Wy. 

to jest nie tylko dobra

to jest nie tylko dobra zmiana…ale bardzo dobra zmiana…tyle,ze tylko dla rzadzacych gmina

Uważacie że te podwyżki dla

Uważacie że te podwyżki dla wójtów i radnych to tak dużo. Może dla radnych tak ale zauważcie jaka jest odpowiedzialność na stanowisku wójta. Wszyscy wójtowie będą mieli podwyżki. Wy nie dostajecie podwyżek i premii? Może spójrzcie ile zarabiają skarbnicy gmin zastępcy wójta czy sekretarze i wyjdzie że w stosunku do tych osób to wójtowie nie zarabiają tak dużo. 

Reklama

Józef ma rację. Może

Józef ma rację. Może zacznijcie czepiać się pracy radnych. Gdzie oni są jak pracują? Nic nie wiemy. Obejrzyjcie sobie sesję na Internecie to zobaczycie że niektórzy radni nawet nie potrafią decyzji podjąć tylko za ważnymi uchwałami się wstrzymuja i to stale te same osoby. Żeby dobrze przed ludźmi wyglądało to wolą się wstrzymać. Co to za radny?

I bardzo dobrze, że wójt

I bardzo dobrze, że wójt dostał podwyżkę. Za wysokie kompetencje powinno się dobrze płacić. Gratuluję!

Jeśli o radnych mowa to chyba

Jeśli o radnych mowa to chyba szkoda wogole coś mówić. Nawet na zebraniach wiejskich głosu nie zabierają. Pamiętacie sytuację z budową chlewni w buczku. Tylko wójt się tłumaczył radnych nie było słychać, widać też nie bardzo bo woleli żeby na nich nie patrzeć. Jak wójt pracuje stara się i widać efekty oraz jego zaangażowanie to proszę bardzo podwyżka jak najbardziej bo nie można mu zarzucić że nic nie robi, odpowiedzialność za gminę za inwestycje. Ale radni …. Szkoda gadać. Niektórzy to chyba czasami nie wiedzą nad czym głosują. A wracając do Buczka to co teraz dalej z tą budowa ktoś wie?

Teraz dopiero śmieci i

Teraz dopiero śmieci i podatki wzrosną.

PiS slucha wojtow i

PiS slucha wojtow i burmistrzow a kiedy zacznie sluchac zwyklych wyborcow??????????

A w starostwie 200 zł brutto

A w starostwie 200 zł brutto podwyżki, wstydze się wychodzić z domu ,masakra,tyle w tych czasach daje się dzieciom na cukierki 

Zaraz będzie jak w Wenezueli

Zaraz będzie jak w Wenezueli wójt dostanie 6 miliardów wypłaty a wy na dzieci po 17 miliardów a mieszkania będą po bilion lub dwa biliony. Tyle że jak już UE wprowadzi sankcje to dwa euro będzie po 300 miliardów. ***** ***

Co do podwyżki Wójta jesteś

Co do podwyżki Wójta jesteś jak najbardziej za.Jesli chodzi o radnych?? Żenada tak jak wypowiedział się Pan powyżej nawet głosu nie zabierają na zebraniach.Radni bezradni

Mam nadzieję że Kamilka nie

Mam nadzieję że Kamilka nie dostała podwyżki..osoba,która kompromituje się wszędzie dgdzie pracowała

O  podwyżkach dla urzędników

O  podwyżkach dla urzędników nic się nie mówi niech robią za grosze  ważne ze sobie dali.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo