Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

W mózgu Kuby znowu pojawiły się guzki. Mama chłopca robi co może, żeby go ratować

Nowotwór to podstępny przeciwnik. Potrafi zaatakować w chwili, gdy wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Mama Kuby Rebelaka ze Świecia prosi o pomoc w leczeniu syna.

Udostępnij
2choroba

- Niespodziewanie, 19 sierpnia usłyszałam kolejną złą wiadomość - mówi Dorota Sroczyńska ze Świecia, mama 9-letniego Kuby. - W mózgu znowu widoczne są pojedyncze guzki.

Ten po prawej stronie ma wymiary 4,5 na 3 mm. Guzek po lewej stronie jest nieco mniejszy, ma 3,3 na 2,7 mm.

- To oznacza, że za chwilę znowu będzie czekać nas kosztowne leczenie. Jestem ze wszystkim sama - przyznaje mama chłopca. - Stale brakuje pieniędzy na dojazdy, opatrunki, leki.

Problemy zaczęły się w styczniu ubiegłego roku. Chłopiec skarżył się na zawroty głowy z towarzyszącymi temu mroczkami przed oczami. Badanie w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy wykazało w głowie Kuby rdzeniaka zarodkowego, bardzo złośliwy nowotwór mózgu. Przeprowadzono dwugodzinną operację usunięcia guza.

W marcu u Kuby Rebelaka zaczęto stosować chemioterapię. Niestety, rezonans wykazał, że są przerzuty na kręgosłupie. Chemioterapia trochę pomogła, lecz nie udało się całkowicie pokonać nowotwora. W lipcu chłopiec rozpoczął radioterapię.

Wymagało to codziennych naświetlań trwających przez 6 tygodni. Wracali do Świecia tylko na weekendy.

W tym roku wydawało się, że chłopiec ma szansę na normalne życie. Tak było do 19 sierpnia, gdy jego mama usłyszała o nowych guzach. Nie jest wykluczone, że powtórzy się scenariusz sprzed roku. Dlatego uruchomiono rzutkę na leczenie 9-latka. Każdy kto chce, może mieć swój udział w pomocy.

- Będę wdzięczna za każdą wpłatę - podkreśla Dorota Sroczyńska.

Link do zrzutka.pl na leczenie Kuby.

Mimo operacji i leczenia, nowotwór jest wciąż groźny

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Strzała

    2 września 2022 19:24

    Chciałabym znać przyczynę dla

    Chciałabym znać przyczynę dla której usunięto mój komentarz odnośnie ojca tego biednego dziecka. Całe miasto wie, że tatuś jest nic nie wart, więc dlaczego portal usunął komentarze??? 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama