Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

W pijanym widzie uznał, że płot będzie dobrym miejscem do zaparkowania samochodu

W ubiegły weekend policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców na terenie powiatu świeckiego. Mieli od blisko 0,7 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie.

Udostępnij
plot

W piątek 19 sierpnia o godz. 21.30 w Pruszczu funkcjonariusze z miejscowego posterunku policji zatrzymali do kontroli kierowcę opla corsy, który chwilę wcześniej, na widok radiowozu, pośpiesznie wycofał auto na teren prywatnej posesji.

Od 38-letniego mieszkańca gminy Pruszcz policjanci wyczuli alkohol. Badanie wykazało u niego blisko 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a sprawdzenie w policyjnym systemie ujawniło, że ma na koncie dwa zakazy kierowania pojazdami wydane przez sąd.

Kolejni nietrzeźwi zostali zatrzymani w sobotę 20 sierpnia w Warlubiu i Sierosławiu. Pierwszy wpadł w ręce policjantów ruchu drogowego.

- Przyjechał po kolegę, którego mundurowi zatrzymali, gdy jechał rowerem po alkoholu. Policjanci od kierowcy citroena również wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 42-latka blisko 0,7 promila - informuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Drugi nietrzeźwy, kierujący toyotą, został zatrzymany przez policjantów ze Świecia po tym, gdy interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym w Sierosławiu (gmina Drzycim).

- Jak się okazało, kompletnie pijany 70-latek wjechał w płot. Alkomat wykazał ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny - mówi Joanna Tarkowska.

W niedzielę 21 sierpnia o godz. 13.15 na ul. Czerskiej w Łążku (gmina Osie) policjanci z Osia zatrzymali do kontroli kierowcę audi.

I w tym przypadku 29-latek usiadł za kierownicą po alkoholu. Wydmuchał 0,8 promila.

Kierowcom zatrzymano prawo jazdy. To jednak nie koniec ich problemów.

- Wszyscy staną przed sądem i muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami - zaznacza Joanna Tarkowska.

Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (11)

 1. Rak

  23 sierpnia 2022 08:32

  Dla podanych brak pobłażania

  Dla podanych brak pobłażania to są potencjalni mordercy,  witam iż do tego nie dojdzie w takich przypadkach jak ruski korona karna i ciężka praca ile promilami tyle miesięcy x 2. Może to by pomogło?

  • Ula

   23 sierpnia 2022 08:45

   Wróć do podstawówki i naucz

   Wróć do podstawówki i naucz się pisać 

   • Rak

    23 sierpnia 2022 08:55

    Ula a twoje komentowanie jest

    Ula a twoje komentowanie jest tak kiepskie jak ja za tych pijanych facetów dziękuję za tą zupę bo na tyle cię stać.

    • Ten co wie

     23 sierpnia 2022 12:06

     RAK i nic nie zrozumiałem ani

     RAK i nic nie zrozumiałem ani z jednej, ani z drugiej wypowiedzi. Tu trzeba wrócic do przedszkola, bo podstawówka to za wysoki poziom.

     • Rak

      23 sierpnia 2022 12:53

      Na Galaxy S3 gamonie i nie

      Na Galaxy S3 gamonie i nie potrafi się zrozumieć najlepiej wychlać pokrzyczeć.

 2. Gryf

  23 sierpnia 2022 12:54

  Znów jakieś barany piszą i

  Znów jakieś barany piszą i odpowiadają na komentarze ludzie zastanówcie się nad sobą aż wstyd.

 3. Coś

  23 sierpnia 2022 13:02

  Jesteście chorzy i nie

  Jesteście chorzy i nie potraficie zrozumieć co ten  napisał, osoby które jadą po alkoholu powinny być zamknięte. W tak zwanych obozach pracy gdzie za 0,7 promila powiem siedzieć 14 miesięcy pracy jeżeli masz 1 promila to24 miesiące tak trudno zrozumieć. Ten ktoś pisze po polsku, ale raczej wy macie problem ze zrozumieniem czytania.

  • Ten co wie

   23 sierpnia 2022 13:33

   No na pewno nie pisze po

   No na pewno nie pisze po polsku, a jak się będzie pobłażać takiemu bełkotowi to co po nas zostanie? Jak ktoś tak pisze, to sobie sam wystawia laurkę mało rozgarniętego indywiduum. Nie przyzwyczajajmy się do bylejakości, ciągnijmy w górę, czy to takie trudne?

   • Coś

    23 sierpnia 2022 16:26

    Jest cudnie i zarazem żal mi

    Jest cudnie i zarazem żal mi bardzo wykształconego no cóż nie bierzesz pod uwagę iż osoba może jest upośledzona itp. ale to ważne że ty jesteś mistrzem poprawnej polszczyzny. Żal mi tych którzy wylewają burdy na te osobę. 

    • Ten co wie

     23 sierpnia 2022 18:47

     Jeżeli ktoś ogarnął tekt

     Jeżeli ktoś ogarnął tekt artykułu, to raczej nie jest niepełnosprawny intelektualnie. Wcale nie mam wykształcenia wyższego, ale staram się na ile potrafię pisać poprawnie, stosować interpunkcję i logikę wypowiedzi.

 4. 123

  23 sierpnia 2022 18:56

  Odnoszę wrażenie,  że

  Odnoszę wrażenie,  że komentujący są też po alkoholu. Co za bełkot ….

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama