Prace realizuje firma Solgrud, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Cena zaproponowana przez grudziądzkie przedsiębiorstwo to 13,4 mln zł.
Gmina Bukowiec pokryje z własnego budżetu jedynie 15 proc. kosztów. Reszta pieniędzy to dofinansowanie z państwowego funduszu Polski Ład.
- Według stanu na drugą połowę marca, wykonano ściany parteru rozbudowywanej części obiektu, a w części dydaktycznej nowego łącznika powstał strop – informuje Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec.
W łączniku powstaną biblioteka oraz dwie sale lekcyjne.
Wymurowano też ściany oraz większość słupów żelbetowych, stanowiących konstrukcję nowej sali gimnastycznej.
- Ponadto w istniejącej części budynku kontynuowane są prace związane z wykonaniem docieplenia ścian i dachu obiektu - wyjaśnia Adam Licznerski.
Ogrzewanie sali gimnastycznej, łącznika i - co istotne - istniejącego budynku szkoły w Przysiersku będzie oparte na odnawialnym źródle energii - gruntowej pompie ciepła w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną.
- Zastosowanie tego rozwiązania zredukuje emisję gazów cieplarnianych i pozwoli uzyskać oszczędności w kosztach zużycia energii - zaznacza Adam Licznerski.
W projekcie przewidziano także wykonanie nowej, spójnej elewacji całego kompleksu.
Prace zakończą się na przełomie 2023 i 2024 r.
Dla porównania zobacz poniżej stan prac w październiku 2022 r. oraz wizualizację obiektu.
Materiały: Urząd Gminy w Bukowcu
a.pudrzynski@extraswiecie.pl
Brawo dla rządu za rozwijanie
Brawo dla rządu za rozwijanie lokalnych społeczności tak trzymać Panie Wójcie , i zapraszamy na marsz papieski 1 kwietnia
Panie Wójcie, może pochwali
Panie Wójcie, może pochwali się Pan udaną inwestycją w Bukowcu ? Jak długo dzieci korzystają już z hali sportowej ? W takim tempie to może pierwszoklasiści w ósmej klasie z niej skorzystają. Oby.
Odnawialne źródła energii?
Odnawialne źródła energii? Panie Wójcie może czas w końcu w nie zainwestować i dać przyklad innym mieszkańcom Bukowca i nie kopcić z nieruchomości przy Dworcowej ? Dym i smród nie przynosi chluby, nie przyczynia się do redukcji gazów cieplarnianych, zatruwa życie i pogarsza zdrowie mieszkańców wsi.