Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W Świeciu będzie jednak apteka dyżurująca przez całą dobę? Radni mają pomysł

Radni z klubu PiS w Radzie Powiatu Świeckiego złożyli wniosek w sprawie podjęcia odpowiednich negocjacji, które mogłyby doprowadzić do otwarcia całodobowej apteki w Świeciu. Przedstawili gotową propozycję, gdzie miałaby ona powstać.

Udostępnij
radni-pis

REKLAMA


Przed miesiącem Rada Powiatu Świeckiego przystała na propozycję właścicieli aptek, aby wykreślić zapis dotyczący całonocnych dyżurów. W zasadzie przepis ten był martwy już od dłuższego czasu.

Reklama
Reklama

Wiele aptek od dawana nie stosowało się do wyznaczonego harmonogramu pracy w nocy oraz w dni świąteczne. Aptekarze argumentowali to nieopłacalnością pracy przez całą noc oraz w dni wolne.

Podjęta miesiąc temu uchwała jest swego rodzaju kompromisem pomiędzy oczekiwaniami aptekarzy i powiatu, który co roku musi wyznaczyć plan dyżurów.

Ustalono, że od 2022 r. apteki będą dyżurowały tylko do godz. 24.00. 
REKLAMA

Reklama
Reklama

Nie wszystkim podoba się ten zapis. Wielu przekonuje, że w tak dużym powiecie powinna być apteka pracująca znacznie dłużej. Najlepiej przez całą noc.

Podczas środowej sesji radni z klubu PiS w Radzie Powiatu Świeckiego złożyli wniosek w sprawie podjęcia odpowiednich negocjacji, które mogłyby doprowadzić do otwarcia apteki dyżurującej przez całą noc.

Reklama
Reklama

- Rozumiemy argumentację właścicieli aptek, ale z drugiej strony są skargi mieszkańców na niemożność realizacji recept po godz. 24.00 - tłumaczył radny Grzegorz Goral. - W tej sytuacji konieczne wydaje się znalezienie jakiegoś rozwiązania.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Radni zaproponowali, aby zarząd powiatu podjął rozmowy z Nowym Szpitalem w Świeciu, który mógłby otworzyć taką aptekę.

Pomysł wydaje się sensowny, zwłaszcza, że za opiekę nocną i świąteczną w powiecie świeckim odpowiada właśnie Nowy Szpital. Jako przykład takiego rozwiązania podano szpital w Grudziądzu.

Najbliższe tygodnie pokażą, czy uda się zrealizować ten pomysł. Do tematu wrócimy.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (15)

 1. Lol

  30 grudnia 2021 13:57

  To miesiąc temu głosowali za

  To miesiąc temu głosowali za zamknięcie aptek w nocy, a teraz chcą zmiany? Wygląda to słabo, jak tworzenie problemów po to by je później rozwiazywac. 

  • Wojciech

   3 stycznia 2022 06:47

   Czyli typowy PIS XD

   Czyli typowy PIS XD

 2. Wiki

  30 grudnia 2021 14:04

  Pewnie któryś z radnych albo

  Pewnie któryś z radnych albo ktoś z  ich rodzin był chory i też musieli jechać do Bydgiszczy po leki i krzywda im sie stała oczka sie otwierają na problem zwykłych obywateli

 3. KAMIKAZE

  30 grudnia 2021 14:28

  Nowy Szpital ma otworzyć nową

  Nowy Szpital ma otworzyć nową aptekę, hm, w pobliżu szpitala jest apteka „Słoneczna” czyżby nie współpracowała ze szpitalem? Myślę, że członek Rady Nadzorczej Spółki Nowy Szpital / skarbnik powiatu dołoży wszelkich starań by nawiązać współpracę z w/w apteką i ze spokojem umieści pozytywny wynik negocjacji w swojej ulotce kampanii wyborczej 2023r.

  • Anonim

   30 grudnia 2021 15:53

   to jest prywatna apetka i

   to jest prywatna apetka i właściciel nie musi tracić pieniędzy żeby mieć czynną przez 24h. Koszty pracownika i prądu i tak się zwrócą. Więc nie wymagaj od kogoś, że ktoś z dobrego serca będzie tracił pieniądze.. bo obok szpitala.

  • Anita P.

   30 grudnia 2021 17:01

   Apteka przy szpitalu jest i

   Apteka przy szpitalu jest i to ona powinna być otwarta całodobowo , ewentualnie apteka Tania która jest w centrum miasta.

 4. Mieszkaniec

  30 grudnia 2021 17:04

  Większość recept wystawianych

  Większość recept wystawianych w porze nocnej jest prze szpital więc tam powinna być apteka otwarta przez całą noc . Nawet jeśli szpital musiałby taką otworzyć w swoim budynku.

  To jest najlepsza opcja niż jeżdżenie po mieście i szukanie która apteka ma dyżur. 

 5. Kolon

  30 grudnia 2021 20:12

  Ostatnio stoperan

  Ostatnio stoperan potrzebowałem o 1 w nocy i co jajco. Pol nocki w d

  • Do kolon

   30 grudnia 2021 21:38

   Toć do Bydg godz drogi  a po

   Toć do Bydg godz drogi  a po drodze są stacje paliw można sie w nich wy……hahaha

 6. Wiem

  31 grudnia 2021 08:08

  Siwy z foty nowy ale oderwany

  Siwy z foty nowy ale oderwany od rzeczywistości. Nie kuma kompletnie nic i odzywa się kiedy nie ma. 

 7. On

  31 grudnia 2021 08:13

  Na zdjęciu są  3 osoby, jedna

  Na zdjęciu są  3 osoby, jedna beż maseczki i dwie z maseczkami pod nosem. Pięknie  przestrzegają przepisów.  Brawo radni.

  • Ono

   31 grudnia 2021 08:24

   co z tego, że maseczki, skoro

   co z tego, że maseczki, skoro na nosach nie są zasłonięte…

   • Do ono

    31 grudnia 2021 09:25

    Czytałeś post wyżej ze

    Czytałeś post wyżej ze zrozumieniem? Jest napisane że  pod nosem. 

 8. Sanepid

  31 grudnia 2021 13:57

  Pan bez maseczki ze zdj jeśli

  Pan bez maseczki ze zdj jeśli nie miał w dniu obrad zaświadczenia lekarskiego jest do rozliczenia .Proponuje wniosek so Sądu skoro  karane są osoby bez masek w marketach on też powinien 

 9. antyleń11

  1 stycznia 2022 11:29

  Smiech na sali! PiS coś

  Smiech na sali! PiS coś zaproponował? przecież radny Goral to najwiekszy nierob tej rady i jeszcze bez kompetencji przyspawany do stanowiska w nadlesnictwie, pieknie sa przejadane publiczne pieniadze na przecietniactwo i kolesiostwo

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Obraz autorstwa freepik Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Wiadomości

Kolejne narkotyki zostały ujawnione przez policjantów z komendy w Świeciu. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy podczas kontroli drogowej.

Wiadomości

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. O tym, jak ją rozpoznać, dlaczego nie warto jej lekceważyć i w jaki sposób leczyć, rozmawiamy...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Dziś, po blisko trzech latach, zapadł w końcu wyrok w sprawie kasjerek Urzędu Miejskiego w Świeciu. Były oskarżone o przywłaszczenie sobie w ciągu 13...

Wiadomości

Mieszkanka Nowego zaalarmowała służby ratownicze, prosząc o pomoc dla jej miesięcznego dziecka. Niemowlę nagle zrobiło się sine. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR.

Wiadomości

Komendant powiatowy policji i burmistrz Świecia podziękowali Agnieszce Smakulskej i jej 15-letniej córce Zuzannie za pomoc udzieloną mężczyźnie, który chciał targnąć się na życie.

Wiadomości

W środę po południu doszło do potrącenia pieszej na przejściu koło ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Słowackiego w Świeciu. Kobieta trafiła do...

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Praca w urzędach w powszechnym mniemaniu uchodzi za atrakcyjną. Na ile mogą liczyć inspektor i referent? I czy prawdą jest, że tak trudno o...

Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama