Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

W Tleniu strażacy walczyli, żeby woda nie zalała domu. W Jeżewie podtopienia [zdjęcia]

Zator na Wdzie był przyczyną zalewania budynku mieszkalnego położnego nad rzeką.

Udostępnij
27654479_1920670374910797_1132114620494488764_n

W piątek aż pięć jednostek strażackich walczyło, aby woda nie dostała się do wnętrza budynku w Tleniu (gmina Osie). Na miejscu zjawiły się Ochotnicze Straże Pożarne z Łążka, Miedzna, Osia i Brzezin oraz Państwowa Straż Pożarna ze Świecia. Przez cztery godziny strażacy zabezpieczali budynek workami z piaskiem i folią. Na szczęście, udało się uratować go przed zalaniem.

REKLAMA

Prof-Bud

Zmienna temperatura – na przemian kilkustopniowe mrozy i odwilże – powodują nie tylko zatory z lodu, konarów drzew i gałęzi na rzekach, jak ostatnio na Wdzie.

W gminie Jeżewo występują też lokalne podtopienia gospodarstw, pół i łąk, w skutek wysokiego stanu wód powierzchniowych. To często efekt zaniedbanych urządzeń melioracyjnych.

W kurendzie do mieszkańców wójt Maciej Rakowicz przypomina, ze nie wszystkie one podlegają spółce wodnej. W takim przypadku za ich utrzymywanie odpowiedzialni są właściciele gospodarstw.

REKLAMAOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

- Walka z wysokim stanem wód oraz regulacja rowów w ramach działania Gminnej Spółki Wodnej nie przyniesie efektu, jeśli indywidualni rolnicy niebędący członkami spółki, również nie przystąpią do czynnego udrażniania całego systemu melioracji w gminie – argumentuje Rakowicz.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

REKLAMAOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieUdostępnij

Komentarze (1)

  1. Tenco

    10 lutego 2018 09:44

    Zamieszkaj przy rzece mówili.

    Zamieszkaj przy rzece mówili. Będzie fajnie mówili.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama