Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W tych miejscach w gminie Świecie już sobie nie zapalisz, gdzie tylko zechcesz

W pięciu miejscach w Świeciu i okolicach wprowadzono ograniczenia w paleniu papierosów.

Udostępnij
31634239_s

REKLAMA


Radni jednogłośnie podjęli uchwałę ustanawiającą tak zwane strefy wolne od dymu tytoniowego. Zakaz nie jest nowy, bo palić nie można m.in. na przystankach autobusowych. Uchwała zwiększa jednak liczbę takich miejsc w gminie Świecie.

Od stycznia nie będzie można zapalić tam papierosa, gdzie tylko przyjdzie nam ochota. Zostaną wyznaczone odrębne miejsca przeznaczone do palenia. Zakaz dotyczy również papierosów elektronicznych.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Strefy wolne od tytoniu:

  • targowisko na osiedlu Marianki
  • Ośrodek Wypoczynkowy Deczno
  • amfiteatr
  • dziedziniec zamku
  • orliki przy al. Jana Pawła II i ul. Sikorskiego

REKLAMA

Reklama
Reklama

Za złamanie zakazu grozi w najlepszym przypadku pouczenie, a przy wariancie mniej optymistycznym dla palacza mandat do 500 zł.

Może go wystawić nie tylko policja, ale również straż miejska.

Reklama
Reklama

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (42)

  1. Dr. Green

    23 grudnia 2021 09:10

    Żeby pod gołym niebem nie móc

    Żeby pod gołym niebem nie móc zapalić …popierdoliło tych radnych do końca 

    • Gość

      23 grudnia 2021 09:34

      Ok boomer

      Ok boomer

    • Anonim

      23 grudnia 2021 09:39

      Będę palił tam marihuanę

      Będę palił tam marihuanę

      • Urzędnik Świecki

        23 grudnia 2021 17:15

        ja tez

        ja tez

      • msmd

        24 grudnia 2021 00:47

        Marichuanen a po co to komu,

        Marichuanen a po co to komu, do czego to potrzebne ?

    • Pet

      23 grudnia 2021 10:00

      Udowodnione aż nadto

      Udowodnione aż nadto szkodliwe działanie, mimo to ciągle dozwolone. Powinny być wyznaczone miejsca w których tylko można palić. Jak tak może być ze idąc chodnikiem muszę wdychać dym kogoś idącego przede mną. Zresztą palacze powinni też płacić wyższe ubezpieczenia i składki zdrowotne a w pracy mieć krótszy urlop bo podliczając przerwy na papierosa pracują mniej niż niepalący 

      • No

        23 grudnia 2021 11:49

        Jestes debil jak uj. Podaj

        Jestes debil jak uj. Podaj swoje imie i nazwisko. Z checia spotkam sie z toba i zgasze ci peta na czole baranie pisowski. Jeszcze troche i bedziecie placic podatek za tlen wy idioci.

        • Mmaa

          23 grudnia 2021 13:40

          Nie skacz. Nie twoja liga

          Nie skacz. Nie twoja liga abyś się tu prol 

        • Pet

          23 grudnia 2021 16:17

          Jak widać palenie powoduje

          Jak widać palenie powoduje też agresję i zanik mózgu 

        • Pet

          23 grudnia 2021 17:23

          przepraszam gwalcili mi matke

          przepraszam gwalcili mi matke i mam zanik muzgu. koham mmmma i walimy sie w dópe. pedaly jebane pluje na was i zgasze wam tego peta na ryju

      • Paweł

        23 grudnia 2021 13:26

        Pełna zgoda

        Pełna zgoda

      • eh

        23 grudnia 2021 13:35

        zgadzam sie z Pet

        zgadzam sie z Pet

      • BinLaden

        23 grudnia 2021 16:36

        100 % racji 

        100 % racji 

  2. Jacek

    23 grudnia 2021 10:28

    Sam jestem nie palący, ale

    Sam jestem nie palący, ale nie przeszkadza, mi jak ktoś pali na wolnym powietrzu, tylko że największy problem dostrzegam w tych wszystkich ograniczeniach wolności wyboru, nie pal papierosów na powietrzu, nie pal węglem, chociaż gaz drogi jak diabli i większość ludzi nie będzie stać na takie ogrzewanie, szczep się, bo jak nie to jesteś oszołomem, to są takie już objawy totalitaryzmu. Niedługo ludzie skoczą sobie do gardeł z byle powodu i to jest przerażające, jedność narodowa i zrozumienie poszły w siną dal i niestety nie widać, aby miała powrócić.

  3. lucyfer

    23 grudnia 2021 10:45

    zakaz palenia na przystankach

    zakaz palenia na przystankach obowiązuje od kilku lat, a tereny obok przystanku to jedna wielka petownia, nawet śmietniki przystosowane do przyjmowania petów. A wystarczyłoby jakieś hasło, że straż miejska kontroluje przystanki w najbardziej szczytowych godzinach.. ale tego nie ma i ludzie trują innych ludzi. W sumie może to nawet spoko.. jak taki dzieciak nawdycha się petów z przystanku to może w przyszłości będzie miał odruchy wymiotne na samą myśl..

  4. HANS KLOC

    23 grudnia 2021 11:38

    Całe szczęście głupa można

    Całe szczęście głupa można palić tam gdzie się chce

  5. Robi

    23 grudnia 2021 11:53

    Słuchanie durnych pomysłów

    Słuchanie durnych pomysłów również jest szkodliwe…No ale cóż takich mamy radnych w wìekszosci 

  6. Antoni Bomboni

    23 grudnia 2021 12:22

    Po mandaty to niech idą do

    Po mandaty to niech idą do parku jak jest ciemno to może będzie tam porządek a nie ze strachu po sklepach latają 

  7. Świeciak

    23 grudnia 2021 12:46

    Ogólnie nie przeszkadza mi

    Ogólnie nie przeszkadza mi palenie,natomiast pety na plaży,czy orliku to poraża najbardziej.

  8. Justyna

    23 grudnia 2021 13:18

    Wspaniale! Bardzo dobre

    Wspaniale! Bardzo dobre wieści! Widać, że zwracamy się ku europejskim standardom i zaczynamy w naszym mieście dbać o zdrowie! Dziękuję w imieniu niepalących! Żeby jeszcze można było pozbyć się tego wszędobylskiego smrodu z kominów… ale rozumiem że to jeszcze bardzo dłuuugi proces przede wszystkim uświadamiania ludzi! Pozdrawiam!

  9. Świeciak 91

    23 grudnia 2021 13:19

    Prawidłowo i radzę ludziom

    Prawidłowo i radzę ludziom zdjęcia robic jak ktoś będzie to łamał. 

    Ludzie co pala smrodza innym, a tu mamy wysyp oburzonych ludzi którzy dalej są uzależnieni od fajek. Komentarze pisane przez jedną osobę zmieniany tylko nick.

    Fajki były modne kiedyś teraz to już wiocha i wstyd. 

  10. Strazak

    23 grudnia 2021 13:20

    Brawo!!! Porządek z

    Brawo!!! Porządek z śmierdzielami robić. Zaraz widać po kimś kto pali że ma niska higiene

    • 293 w

      23 grudnia 2021 15:57

      A przeszkadza zapach płynu do

      A przeszkadza zapach płynu do płukania, 

  11. Paweł

    23 grudnia 2021 13:25

    Slusznie ,palacze to egoiści

    Slusznie ,palacze to egoiści i brudasy ,którzy w większości rzucają pety gdzie popadnie ,zapominają jednocześnie ,że są mniejszością ! 

  12. Mentos

    23 grudnia 2021 13:27

    No w decznie czy na orliku

    No w decznie czy na orliku jak człowiek jest z dzieckiem to go krew zalewa jak ten smord na nas leci. Ci ludzie nie mają wstydu, nie mogą sobie poradzić z nałogiem przez słaba psychikę i problemy. Stop patologii z papierosem. 

  13. Kwiran

    23 grudnia 2021 13:29

    Kiedy spodobała mi się pewna

    Kiedy spodobała mi się pewna dziewczyna dość długo ja obserwowałem i taktykę na zagadanie obmyslalem, aż pewnego dnia zobaczyłem że przed sklepem kopci szluga… Odpuściłem siebie od razu temat bo ładna panna i fajka wygląda okropnie. Zapach damskich perfum zapach jej włosów.. Automatycznie się zmienia w melinę. 

    Jej strata bo miała szanse na lepsze zycie:) 

    • Ha

      23 grudnia 2021 13:57

      Zapewne się obudziłeś z ręką

      Zapewne się obudziłeś z ręką w piżamie

  14. XX KORLEO

    23 grudnia 2021 13:33

    I prawidłowo bo nie raz

    I prawidłowo bo nie raz liścia osobnik dostał co mi przy dziecku zapalił. 

  15. Janina67

    23 grudnia 2021 13:38

    Bardzo się cieszę z tego

    Bardzo się cieszę z tego powodu. Na targowisku jak widzę sprzedawcę co swoimi łapami trzyma fajkę w paszczy a potem nimi mi warzywa podaje to mam obrzydzenie. 

    To samo na blankuszu człowiek chce pospacerować a co chwilę mija smrod palacza. CI ludzie to gorszy sort 

    • Jacek

      23 grudnia 2021 22:32

      Gorszy sort? A pewnie Pani

      Gorszy sort? A pewnie Pani lepsza Janina do kosciola i w pierwszym rzedzie i za blizniego sie modli,co za dewoctwo! Nie masz prawa oceniac innych !! 

  16. Doggi

    23 grudnia 2021 13:39

    Stop patologi z papierosem!

    Stop patologi z papierosem!

    W końcu poszli po rozum do glowy oby monitoring byl wykorzystywany ala fotoradary by takie osoby mandatami do skrzynki nagradzać. 

  17. Franc

    23 grudnia 2021 13:46

    Najgorsze jest to, że

    Najgorsze jest to, że wystarczy jeden palacz na chodniku, na balkonie, na plaży czy gdziekolwiek, a cała reszta ludzi czuje ten smród 🙁

  18. Polo

    23 grudnia 2021 14:44

    Brawo porządek robić z tym

    Brawo porządek robić z tym syfem palącym 

  19. W tam

    23 grudnia 2021 15:39

    Dziwne że miasto nie zabroni

    Dziwne że miasto nie zabroni trzymania psów w domach. Go wno na chodnikach to norma w tym miasteczku. Podnieść podatki do 1500 za psa i w tej cenie sprzątać po nich. 

  20. Apartado winda

    23 grudnia 2021 15:50

    W sumie racja z tymi psami. A

    W sumie racja z tymi psami. A szczególnie prawo do łamania łap psom agresywnym bez kagańca 

  21. Mistrz geometrii

    23 grudnia 2021 16:13

    Nie wyobrażam sobie odbicia

    Nie wyobrażam sobie odbicia Lwowa bez chesterfieldów niebieskich .

  22. Pan pecik

    23 grudnia 2021 16:29

    Jakim ograniczonym umysłowo

    Jakim ograniczonym umysłowo trzeba być żeby świadomie niszczyć swoje zdrowie i system opieki zdrowotnej jednocześnie zasilając budżet państwa, kieszenie koncernom tytoniowym i mając przeczucie ze to mnie uspokaja i pomaga. Palacze są uważani za gorszych. Sam wielokrotnie w pracy kazałem palaczom robić wypad z pomieszenia i wrócić jak się wywietrzą 

  23. Kama

    23 grudnia 2021 18:02

    Palenie jest fuj 

    Palenie jest fuj 

  24. Oko

    23 grudnia 2021 18:52

    Zakaz używania i poruszania

    Zakaz używania i poruszania się: samochodami (wypadki i smród),w decznie chudych i grubych (zły wygląd),zakaz oglądania TVP i **** TVN , idę dymka puścić na te nerwy,coś zapomniałem jeszcze????pytam

    • Zeta

      23 grudnia 2021 21:03

      Ryj

      Ryj

  25. Kibic

    23 grudnia 2021 20:11

    Tak się napinacie a większość

    Tak się napinacie a większość z was pewnie jeździ gruchotami ponad 15 letnimi i smrodzi całe miasto podobnie jak fabryka na ul. Bydgoskie. 

  26. Dym

    24 grudnia 2021 02:36

    I te diesle niech usuną z

    I te diesle niech usuną z ulic, albo wolną strefę od co2 niech zrobią  jak in London, blet!