Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W tych miejscach w gminie Świecie już sobie nie zapalisz, gdzie tylko zechcesz

W pięciu miejscach w Świeciu i okolicach wprowadzono ograniczenia w paleniu papierosów.

Udostępnij
31634239_s

REKLAMA


Radni jednogłośnie podjęli uchwałę ustanawiającą tak zwane strefy wolne od dymu tytoniowego. Zakaz nie jest nowy, bo palić nie można m.in. na przystankach autobusowych. Uchwała zwiększa jednak liczbę takich miejsc w gminie Świecie.

Od stycznia nie będzie można zapalić tam papierosa, gdzie tylko przyjdzie nam ochota. Zostaną wyznaczone odrębne miejsca przeznaczone do palenia. Zakaz dotyczy również papierosów elektronicznych.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Strefy wolne od tytoniu:

  • targowisko na osiedlu Marianki
  • Ośrodek Wypoczynkowy Deczno
  • amfiteatr
  • dziedziniec zamku
  • orliki przy al. Jana Pawła II i ul. Sikorskiego

REKLAMA

Reklama
Reklama

Za złamanie zakazu grozi w najlepszym przypadku pouczenie, a przy wariancie mniej optymistycznym dla palacza mandat do 500 zł.

Może go wystawić nie tylko policja, ale również straż miejska.

Reklama
Reklama

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
42 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Żeby pod gołym niebem nie móc

Żeby pod gołym niebem nie móc zapalić …popierdoliło tych radnych do końca 

Sam jestem nie palący, ale

Sam jestem nie palący, ale nie przeszkadza, mi jak ktoś pali na wolnym powietrzu, tylko że największy problem dostrzegam w tych wszystkich ograniczeniach wolności wyboru, nie pal papierosów na powietrzu, nie pal węglem, chociaż gaz drogi jak diabli i większość ludzi nie będzie stać na takie ogrzewanie, szczep się, bo jak nie to jesteś oszołomem, to są takie już objawy totalitaryzmu. Niedługo ludzie skoczą sobie do gardeł z byle powodu i to jest przerażające, jedność narodowa i zrozumienie poszły w siną dal i niestety nie widać, aby miała powrócić.

zakaz palenia na przystankach

zakaz palenia na przystankach obowiązuje od kilku lat, a tereny obok przystanku to jedna wielka petownia, nawet śmietniki przystosowane do przyjmowania petów. A wystarczyłoby jakieś hasło, że straż miejska kontroluje przystanki w najbardziej szczytowych godzinach.. ale tego nie ma i ludzie trują innych ludzi. W sumie może to nawet spoko.. jak taki dzieciak nawdycha się petów z przystanku to może w przyszłości będzie miał odruchy wymiotne na samą myśl..

Reklama

Całe szczęście głupa można

Całe szczęście głupa można palić tam gdzie się chce

Słuchanie durnych pomysłów

Słuchanie durnych pomysłów również jest szkodliwe…No ale cóż takich mamy radnych w wìekszosci 

Po mandaty to niech idą do

Po mandaty to niech idą do parku jak jest ciemno to może będzie tam porządek a nie ze strachu po sklepach latają 

Reklama

Ogólnie nie przeszkadza mi

Ogólnie nie przeszkadza mi palenie,natomiast pety na plaży,czy orliku to poraża najbardziej.

Wspaniale! Bardzo dobre

Wspaniale! Bardzo dobre wieści! Widać, że zwracamy się ku europejskim standardom i zaczynamy w naszym mieście dbać o zdrowie! Dziękuję w imieniu niepalących! Żeby jeszcze można było pozbyć się tego wszędobylskiego smrodu z kominów… ale rozumiem że to jeszcze bardzo dłuuugi proces przede wszystkim uświadamiania ludzi! Pozdrawiam!

Prawidłowo i radzę ludziom

Prawidłowo i radzę ludziom zdjęcia robic jak ktoś będzie to łamał. 

Ludzie co pala smrodza innym, a tu mamy wysyp oburzonych ludzi którzy dalej są uzależnieni od fajek. Komentarze pisane przez jedną osobę zmieniany tylko nick.

Fajki były modne kiedyś teraz to już wiocha i wstyd. 

Reklama

Brawo!!! Porządek z

Brawo!!! Porządek z śmierdzielami robić. Zaraz widać po kimś kto pali że ma niska higiene

Slusznie ,palacze to egoiści

Slusznie ,palacze to egoiści i brudasy ,którzy w większości rzucają pety gdzie popadnie ,zapominają jednocześnie ,że są mniejszością ! 

No w decznie czy na orliku

No w decznie czy na orliku jak człowiek jest z dzieckiem to go krew zalewa jak ten smord na nas leci. Ci ludzie nie mają wstydu, nie mogą sobie poradzić z nałogiem przez słaba psychikę i problemy. Stop patologii z papierosem. 

Reklama

Kiedy spodobała mi się pewna

Kiedy spodobała mi się pewna dziewczyna dość długo ja obserwowałem i taktykę na zagadanie obmyslalem, aż pewnego dnia zobaczyłem że przed sklepem kopci szluga… Odpuściłem siebie od razu temat bo ładna panna i fajka wygląda okropnie. Zapach damskich perfum zapach jej włosów.. Automatycznie się zmienia w melinę. 

Jej strata bo miała szanse na lepsze zycie:) 

I prawidłowo bo nie raz

I prawidłowo bo nie raz liścia osobnik dostał co mi przy dziecku zapalił. 

Bardzo się cieszę z tego

Bardzo się cieszę z tego powodu. Na targowisku jak widzę sprzedawcę co swoimi łapami trzyma fajkę w paszczy a potem nimi mi warzywa podaje to mam obrzydzenie. 

To samo na blankuszu człowiek chce pospacerować a co chwilę mija smrod palacza. CI ludzie to gorszy sort 

Reklama

Stop patologi z papierosem!

Stop patologi z papierosem!

W końcu poszli po rozum do glowy oby monitoring byl wykorzystywany ala fotoradary by takie osoby mandatami do skrzynki nagradzać. 

Najgorsze jest to, że

Najgorsze jest to, że wystarczy jeden palacz na chodniku, na balkonie, na plaży czy gdziekolwiek, a cała reszta ludzi czuje ten smród 🙁

Brawo porządek robić z tym

Brawo porządek robić z tym syfem palącym 

Dziwne że miasto nie zabroni

Dziwne że miasto nie zabroni trzymania psów w domach. Go wno na chodnikach to norma w tym miasteczku. Podnieść podatki do 1500 za psa i w tej cenie sprzątać po nich. 

W sumie racja z tymi psami. A

W sumie racja z tymi psami. A szczególnie prawo do łamania łap psom agresywnym bez kagańca 

Nie wyobrażam sobie odbicia

Nie wyobrażam sobie odbicia Lwowa bez chesterfieldów niebieskich .

Jakim ograniczonym umysłowo

Jakim ograniczonym umysłowo trzeba być żeby świadomie niszczyć swoje zdrowie i system opieki zdrowotnej jednocześnie zasilając budżet państwa, kieszenie koncernom tytoniowym i mając przeczucie ze to mnie uspokaja i pomaga. Palacze są uważani za gorszych. Sam wielokrotnie w pracy kazałem palaczom robić wypad z pomieszenia i wrócić jak się wywietrzą 

Palenie jest fuj 

Palenie jest fuj 

Zakaz używania i poruszania

Zakaz używania i poruszania się: samochodami (wypadki i smród),w decznie chudych i grubych (zły wygląd),zakaz oglądania TVP i **** TVN , idę dymka puścić na te nerwy,coś zapomniałem jeszcze????pytam

Tak się napinacie a większość

Tak się napinacie a większość z was pewnie jeździ gruchotami ponad 15 letnimi i smrodzi całe miasto podobnie jak fabryka na ul. Bydgoskie. 

I te diesle niech usuną z

I te diesle niech usuną z ulic, albo wolną strefę od co2 niech zrobią  jak in London, blet!

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W miniony wtorek wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Warlubiu zderzył się na łuku drogi z oplem corsą. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby.

Wiadomości

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Świeciu zatrzymali kolejnego mieszkańca miasta za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Wiadomości

Mieszkańcy Świecia otrzymali pierwszeństwo w zakupie dietetycznej mieszanki chlebowej Panarium.

Wiadomości

Do szpitala trafiło dwuletnie dziecko po tym, jak rodzice zauważyli, że otworzyło pudełko ze żrącą substancją.

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Reklama
Reklama

Wiadomości

- Przyjąłem założenie, że w ciągu każdego miesiąca, oczywiście jeśli tylko pozwoli na to pogoda, będzie 100 patroli pieszych i 20 rowerowych - mówi...

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Wiadomości

Postępują prace na modernizowanym placu zabaw koło orlika i Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Styl życia

Orkiestra Dęta Świecie była jednym z uczestników wielkiej, corocznej parady organizowanej przez Obywatelskie Stowarzyszenie Strzeleckie Iserlohn w Niemczech. W wydarzeniu biorą głównie udział zawodowe...

Wiadomości

Nie ma takiego drugiego sklepu w Świeciu, który oferowałby aż 60 tys. artykułów. Mowa oczywiście o Centrum Handlowym Super City, które w piątek 26...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Wiadomości

Historia zatoczyła koło. Po latach Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka znowu powrócił na plażę w Decznie. Gwiazdą tegorocznej edycji był włoski zespół Sadist.

Wiadomości

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Synoptycy zapowiadają dziś po południu w powiecie świeckim burze, ulewy i silny wiatr.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo