Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Warlubie będzie musiało wybrać nowego wójta. Obecny ma iść do więzienia!

Sąd Rejonowy w Świeciu uznał w czwartek Krzysztofa M. winnym zarzucanych mu przestępstw.

Udostępnij
michalak-8

Krzysztof M., wójt gminy Warlubie, został skazany na 1,5 roku więzienia i 5-letni zakaz pracy w samorządzie. Musi też zapłacić 25 tys. zł grzywny, pokryć 5,3 tys. zł kosztów procesu i zwrócić gminie 74,7 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.
REKLAMA

Na wyrok trzeba było czekać ponad rok. Przypomnijmy. Na początku lipca 2016 r. Urząd Gminy w Warlubiu podpisał umowę z grudziądzką firmą Damiana Sz. na remont wiaduktów w Warlubiu i Rulewie. Prace miały obejmować m.in. czyszczenie i malowanie balustrad, przełożenie kostki brukowej nawierzchni i wzmocnienie podbudowy betonem.

Jeszcze tego samego miesiąca wykonawca wystawił dwie faktury: na 24 846 zł za roboty w Warlubiu i na 24 969 zł w Rulewie. Protokoły końcowego odbioru robót podpisali zamawiający, czyli Krzysztof M., wójt gminy Warlubie i inny Krzysztof M., pracownik Zakładu Usług Komunalnych w Warlubiu.  
REKLAMA

Reklama
Reklama

We wrześniu 2016 roku zlecono tej samej firmie wykonanie boksów segregacyjnych na odpady oraz postawienie ogrodzenia i naprawę zadaszenia przy budynku komunalnym w Lipinkach. Koszt: 28 290 zł. Damian Sz. miał uporać się z tym do 13 października. Widocznie tak było, skoro potwierdził to protokół, a wykonawca wystawił 14 października fakturę.

Zdaniem prokuratury żadna z tych prac nie została wykonana. Dlatego wójta Warlubia oskarżono o: oszustwo, przekroczenie uprawnień wójta i poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Przed sądem zeznania składało wielu świadków. Znaleźli się wśród nich m.in. członkowie Stowarzyszenia Niezależnych Mieszkańców dla Gminy Warlubie, były dyrektor szkoły w Lipinkach, jeden z przedsiębiorców oraz wykonawca robót, wspomniany Damian Sz. Pod uwagę wzięto też opinię biegłych. W zasadzie to ona zadecydowała o dzisiejszym postanowieniu.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Prokurator domagał się dla wójta Warlubia 1 roku i pięciu miesięcy więzienia, 50 tys. zł grzywny i zakazu pracy w administracji przez pięć lat. Jak mocno podkreślał oskarżyciel, w tej sprawie chodzi nie tyle o nadużycia, których miał się dopuścić wójt, co butę i arogancję władzy prezentowaną przez Krzysztof M.

W ocenie sądu wina oskarżonego nie budzi większych wątpliwości. Zebrany materiał jasno dowodzi, że celem działań wójta było wyłudzenie pieniędzy na korzyść firmy Damiana Sz. Krzysztof M. wielokrotnie w procesie dowodził swojej rozległej wiedzy na temat budownictwa. Jak zatem wyjaśnić fakt, że odbierając roboty, nie zauważył, że nie zostały wykonane? Wytłumaczenie może być tylko jedno. Popełniał kolejne przestępstwa poświadczenia nieprawdy w porozumieniu z wykonawcą.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

 

Udostępnij
61 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nie cieszta się. Ten wyrok

Nie cieszta się. Ten wyrok upadnie w apelacji. Krzysztof nawet jak odejdzie to wróci silniejszy. Wielki twardziel 

To koniec Rodziny M . Z

To koniec Rodziny M . Z przestępca na czele to koniec przedsiębiorców sklepikarzy  i cwaniaczków czy ludzi zatrudnionych bez kwalifikacji na stanowiskach … przesiew się zapowiada . 

Dłuuuuuuugo i solidnie

Dłuuuuuuugo i solidnie zapracowywał na taki wyrok, traktując ludzi jak gówno. Liczył się tylko on, jego rodzina i przydupasy z Rady Gminy. Wstyd!!!

Reklama

Spokojnie, Damian zapłaci co

Spokojnie, Damian zapłaci co ma zapłacić, wójt nie będzie stratny. A te 1,5 roku to szybko zleci. Będzie mógł w tym czasie podszkolić się jeszcze z budownictwa i prawa i wtedy nikt go nie zagnie. Za 5 lat znowu wystartuje w wyoborach i znając mądrość i roztropność mieszkańców gminy Warlubie wygra.

Dość nakradł i nawiwijał

Dość nakradł i nawiwijał.Powienien zachowac troche godnosci i ustapic a nie jakies wyjasnienia umieszczac na stronie solidarna gmina.Czas  zeby znikł razem z tym swoim stadem baranów. Ludzie w Warlubiu jakby mogli wybrali by go ponownie na wójta tacy zaślepieni ludzie w dzisiejszych czasach żyją. 

Mysle ze mniej godnosci maja

Mysle ze mniej godnosci maja ludzie ktorzy rzucaja oszczerstwami i nie potrafia podpisac sie z nazwiska pod zarzutami o ktorych tak chetnie pisza pod pseudonimami Skoro zarzuca sie cos komus trzeba miec na to mocne dowody i je konkretnie przedstawic nie tylko pisac zeby narobic zametu a jak mniemam nikt nie jest tak absolutnie bez winy kazdy ma cos na sumieniu mniejsze lub wieksze przewinienia Gdy czytam te glupoty ktore sie wypisuje o wojcie to nie moge uwierzyc ze w ludziach jest tyle nienawisci i zawisci Nie sadze azeby pan Wojt byl az tak zlym czlowiekiem jak sie o nimnie ktorzy wypowiadaja ludzie uwarzajacy sie lepszych od innych

Reklama

Wójta koniec , jego rodzinki

Wójta koniec , jego rodzinki i przydupasow warlubscy budowlańcy nie będą dostawali robotek, a sklepikarze cwaniaczki delikatesy i kruk pójdą z torbami jak otworzy się biedronka czy dino sam chetnie odstapie im ziemie. nawet jak będzie przeciągał to jego koniec . Później należy resztę osob zatrudnionych bez kwalifikacji i te stare wrony pogonić . 

PDW!

PDW!

Sąd  uznał winny wystarczy.

Sąd  uznał winny wystarczy. 50,4% głosów a zbyt wielu go nie broni więc gdzie sa jego przyjaciele. 

Reklama

Ciekawe czy zdąży jeszcze

Ciekawe czy zdąży jeszcze kogoś z rodziny dobrze ulokować w urzędzie albo innej podległej instytucji? 

Firma z Grudziądza, z którą

Firma z Grudziądza, z którą wójt był w takiej komitywie od lat prowadziła w gminie różne remonty. Uważa, że należy prześwietlić też inne faktury. Mogą wyjść ciekawe rzeczy. 

Mam nadzieję, że poniesie

Mam nadzieję, że poniesie karę . Szczególnie za chamstwo, arogancje i bute. Nigdy nie zapomnę jak wiele lat temu, gdzie rok w rok chodziliśmy w sprawie drogi, nie zrobił nic a wręcz kazał kupić nam kalosze, przenieść dziecko przez drogi polne, rozbierać je gdyby jednak się ubródziło na polu, i ubranie w czyste rzeczy, żeby dziecko było czyste w szkole a nie w błocie. Nie zapomnę też jak kazał mężowi zostawiać kalosze w polu i ubierać buty i jechać do pracy. Do nas nawet karetka nie mogła dojechać. Ale on był na tyle chamski, że miał to gdzieś . Buc i tyle. 

Reklama

„Nosił wilk razy kilka,

„Nosił wilk razy kilka, poniesli i wilka”. Nie będę ukrywał, że cieszę się z tego wyroku. I czekam na uprawomocnienie. 

Proponuję przejrzeć

Proponuję przejrzeć wcześniejszą działalność wójta i świty, oraz rodzinki. Zapewne jeszcze sporo takich ciekawostek by się znalazło. 

Z całą pewnością wójt przegra

Z całą pewnością wójt przegra też sprawę w sądzie pracy z Janem Stępniem. A gdy będą go już zamykali okaże się, że Warlubie musi zapłacić Prasbetowi 2 mln zł, bo gmina przegrała w sądzie po raz drugi. Jeden wyrok już zapadł. Apelacja pewnie nic nie da. Taki będzie smutny finał rządów wójta, za który zapłacą wszyscy mieszkańcy.  

zona tego przestepcy chwalila

zona tego przestepcy chwalila sie publicznie wielokrotnie ileto posiadaja nieruchomosci i jak sa zabezpieczeni na przyszlosc, teraz bedzie sama siedziala w tych nieruchomosciach, wzbogacanie sie nie poplacilo jednak – nie takimi sposobami. gdzie sa wszyscy ziomale? kazdy sie odwraca podobno szychy tez juz robia w tyl zwrot a wyborczy sprzymierzency robia odwrot juz i zaczynajagrac do drugiej bramki, pani z komorska stojaca u boku w wybory juzgra do drugiej bramki, taki los. 

te faktury były wystawiane od

te faktury były wystawiane od lat, fikcja przez ktora podali sie do dymisji kierowniczka ZUK, sekretarzowa i skarbniczka, dlaczego pouciekali ci co mieli sporo kasy na stanowiskach? bo nie chcieli podpisywac?

Klimek, córka, brat i cała

Klimek, córka, brat i cała świta 

Warlubska rzeczywistość was

Warlubska rzeczywistość was wita, ręką rękę myje Michalak Michalaka zatrudnia

To córeczka kariery w

To córeczka kariery w urzędzie już nie zrobi. Żal.

Za te przekręty powinni też

Za te przekręty powinni też odpowiedzić radni z komitetu wójta. Udawali, że nie widzą co się dzieje. Nie widzieli wiaduktów??? Nie mają oczu? Nie widzili, że nie było żadnych remontów?? Cała ekipa do wymiany.

faktury od Pana Sz byly

faktury od Pana Sz byly wystawiane co roku, po raz pierwszy pracownicy puscili farbe na forum pomorskiej o przepustach w Komorsku, pod fakturami podpisal sie jak zwykle tylko pan wójt. Sprawa byla gorąca, doszło do ostrych klótni w urzędzie, dlaczego nie zostali przesłuchani ci pracownicy, ktorzy wiedzieli o tym.

Władza nie każdemu dana .

Władza nie każdemu dana . Tylko ludzie o określonej osobowości ,dojrzali i wrażliwi , umiejący

słuchać i rozumieć innych są ponad małością i zdolni do zarządzania. Mali fircyki powinni zająć się inną pracą.Alkohol , pazerność , buta brak samokatroli nie jednego zgubiła. Słaby człowiek o małej wyobraźni nie wyobraża sobie że nie jest wieczny a w swojej głupocie myśli że ma doczynienia z ludźmi o niskiej inteligencji i co powie to wszyscy w to wierzą. Ile trzeba mieć poza tym w  sobie mściwości żeby tak postępować i niszczyć wszystkich co mają odrębne zdanie.  Najłatwiej jest się  dorabiać wykorzystując zajmowane stanowisko .Ale to wszystko kiedyś musiało tak się skończyć. Zamiast udawadniac niewinność , przeproś Pan

I odejdź  to należy się mieszkańcom.

Cielęciem był

Co teraz pocznie dumna żona,

Co teraz pocznie dumna żona, co poczną przedsiębiorcy lokalni, córka wójta po zmianie władzy poleci tez szybciej niż przyszła, zieciunio podobnie … taka kolej rzeczy ..

Smiać mi się chce jak ludzie

Smiać mi się chce jak ludzie piszą o tych przedsiębiorcach, ale to prawda Pan D i Pan K  najdroższe sklepy w warlubiu musza teraz pieluchomajtki nosić zapewne bo ochronka i zapewnienie się skończy. Biedronka  interesowała się już lata temu terenami dookoła to teraz pewnie przyjdą chętnie. Ale numer. Koniec Michaloka to koniec innych cwaniaków. 

a to nie koniec jeszcze

a to nie koniec jeszcze sledztw bo słuzby prowadza wyjasnienia w innych sprawach

Ciekawe kiedy wyniesie się z

Ciekawe kiedy wyniesie się z Rybna  gdzie rozpanoszył się na terenie należącym do Gminy,chyba że Rada w nagrodę podaruje ten teren za zasługi żeby w tym trudnym czasie mógł spokojnie  odpoczywać.

głosowałam na niego w

głosowałam na niego w wyborach, kolejny raz nie głosowałbym bo aż patrzeć się nie da jak cała rodzina dorwała się do majątku gminnego a czarę goryczy przelało zatrudnienie córki, przecież to przegięcie w biały dzień tak zwyczajnie się nie robi, nie wypada nawet. Mąż ja podwozi bmw do pracy i jedzie sam do goku, no rzeczywiście to już teraz przesada. 

gdzie są ci obrońcy teraz

gdzie są ci obrońcy teraz wszyscy ? Każdy się wypiął. 

Ten Pan jest chory. To jest

Ten Pan jest chory. To jest choroba. Ma adhd i poczucie wyzszosci nad wszystkimi  z powodu przypisanego sobie krasomówstwa. Pracownicy opowiadali jak kiedys przed komisja u Marszalka w wojewodztwie cytowal nawet przpisy ktorych nie ma i podawal paragrafy. U niego myslenie pozostaje daleko za tworczym gadaniem pełnym bzdur i wymyslen. Przypominam zebrania sprzed lat kiedy obiecywal po 3-4 pojemniki na smieci, kiedy to jego obsada z gminy czerwienila sie i patrzyla na siebie. tak samo bylo z parkiem przemyslowym

a czekałem kiedy znowu

a czekałem kiedy znowu usłyszę „sąd uniewinnił moją osobę” uwielbiam te powiedzonka pana wójta, równiez „myśmy zaproponowali” i wszystko BEZSPRZECZNIE jest prawidłowe

Wkoncu koniec tej zenady, ile

Wkoncu koniec tej zenady, ile można ?!  

nic sie nie stało, wybierzemy

nic sie nie stało, wybierzemy i o co chodzi

Pewien gość  w BMW Brown

Pewien gość  w BMW Brown rozbija się po Warlubiu, jeszcze kogoś rozjedzie.

Szkoda , że nie miał do

Szkoda , że nie miał do dyspozycji samolotu to by dopiero były wycieczki jak w Stolicy 

Warlubie zawsze było kliką,

Warlubie zawsze było kliką, od dziesięcioleci

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo