Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wiadomo, ile miasto zapłaci za przedłużenie ulicy Armii Krajowej do nowego ronda

Miasto miało zarezerwowane 4 mln zł na przedłużenie ul. Armii Krajowej. Niedawno otwarto oferty firm uczestniczących w przetargu. Ile chcą za wykonanie tej inwestycji?

Udostępnij
a1

REKLAMA

W 2016 r. zakończono budowę ul. Armii Krajowej na odcinku między ul. Cukrowników i Ciepłą. Kolejnym etapem, zapowiadanym przez miasto, było przedłużenie jej do skrzyżowania z ul. Wodną i Wojska Polskiego.

Długo nie można było jednak dojść do porozumienia z PKP w sprawie przejęcia pasa gruntu, gdzie kiedyś znajdowały się tory kolejowe.

Kiedy powiat rozpoczął przebudowę ul. Wojska Polskiego i przystąpił do budowy ronda koło Enei, gmina postanowiła skorzystać z tzw. specustawy, która pozwala na zbudowanie drogi, a w trakcie realizacji trwają negocjacje z właścicielem nie opóźniając całej inwestycji.
REKLAMA

Na 375-metrowym odcinku między ul. Ciepłą a rondem u zbiegu ulic Wodnej i Wojska Polskiego pojawi się asfaltowa nawierzchnia o szrokości 7 m. Powstaną też chodnik z polbruku i asfaltowa ścieżka rowerowa. Całość będzie oświetlało 10 lamp ledowych. Oprócz tego prace zakładają budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci ciepłowniczej i energetycznej.

Nowy odcinek połączy się z budowanym właśnie rondem, które będzie miało aż sześć wjazdów i zjazdów: z przedłużonego odcinka ul. Armii Krajowej, z Wodnej, dwa z Wojska Polskiego oraz z Różanej i Malinowej.

Do przetargu na budowę ostatniego odcinka ul. Armii Krajowej przystąpiły trzy firmy.
REKLAMA


Najniższą cenę zaproponowało
Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kozłowa - prawie 2 mln 617 tys. zł. Niewiele droższa była oferta Zakładu Drogowo-Mostowego ze Świecia - 2 mln 648 tys. zł. Najdrożej wyceniła się spółka Colas spod Poznania (ta sama, która przebudowuje dla powiatu ul. Wojska Polskiego) - 3 mln 672 tys. zł.

- Mieliśmy zaplanowane 4 mln zł, więc nic tylko się cieszyć, że wszystkie trzy oferty były poniżej tej kwoty. Ulica Armii Krajowej ma odciążyć ul. Wojska Polskiego. To ważne w czasach, gdy z roku na rok jest coraz więcej samochodów. Nie możemy przecież dopuścić do zakorkowania głównej arterii Świecia, jaką jest Wojska Polskiego - argumentuje Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.
REKLAMA

Jeśli dokumentacja PBDiM, którego oferta jest najtańsza, nie będzie budziła zastrzeżeń, to własnie ta firma wygra przetarg.

To, kiedy ruszą prace będzie zależało od postępu robót przy budowie ronda koło Enei oraz od zimy. Im będzie łagodniejsza, tym szybciej rozpocznie się budowa ostatniego odcinka ul. Armii Krajowej, który ma powstać w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (18)

 1. Budowlaniec

  16 grudnia 2021 13:07

  Dziękować Bogu, że sznas na

  Dziękować Bogu, że szans na wygraną nie ma firma która przebudowuje Wojska Polskiego

 2. Świeciak

  16 grudnia 2021 13:38

  Od szpitala do Przechowa

  Od szpitala do Przechowa pojedziemy całkiem spoko,ale most przy młynie to wąskie gardło,tam się zawsze będzie korkować.Jeszcze sygnalizacja przy szkole, ciężko coś tam zorganizować.Architekt musi się postarać.

  • Tobi

   17 grudnia 2021 00:23

   Dupę masz zakorkowana co ma

   Dupę masz zakorkowana co ma most jak jest dwukierunkowy ?????? 

 3. Typ

  16 grudnia 2021 15:35

  Moim zdaniem nie odciąży to

  Moim zdaniem nie odciąży to WP, jest jakoś wodna i nie cieszy się popularnością aby ominąć WP. Dlaczego? Bo większość ludzi mieszka po lewej stronie WP jadąc od przechowa i kierują się w lewo, czyli Marianki. Tu jest potrzebne alternatywne połączenie przechowa i marianek. Zresztą przekonamy się o tym po zakończeniu przebudowy WP 

 4. Anonim

  16 grudnia 2021 16:53

  Czas pomyśleć o przedłużeniu

  Czas pomyśleć o przedłużeniu ul. Stromej , byłoby idealne połączenie między Przechowem a Górnymi Mariankami 

 5. Staś

  16 grudnia 2021 17:36

  Całkowicie popieram opinię

  Całkowicie popieram opinię Anonima.Takie połączenie jest konieczne,!

  • Bob

   16 grudnia 2021 22:34

   Podobno są plany tejże

   Podobno są plany tejże inwestycji, ale nie wiadomo kiedy planowana realizacja 

 6. Juhas pędzący bimber

  16 grudnia 2021 19:14

  Zaraz otworzą obwodnicę,

  Zaraz otworzą obwodnicę, przeskok z jednej części miasta do drugiej będzie rewelacyjny. Świecie ma dobrą perspektywę rozwoju. Pamiętajmy też że zaraz każdy z nas będzie mógł olać lokalnych pracodawców . Dojazd nawet do Berlina będzie trwał 6 godzin. 

  • Edek

   16 grudnia 2021 23:57

   Tak mnie refleksja naszła, że

   Tak mnie refleksja naszła, że będzie tak że rzeczywiście szybciej będzie można się wybrać na zachód i tam pójść z problemem do szpitala niż czekać w swoim mieście na pomoc na sorze 

   • Mars

    17 grudnia 2021 07:46

    Wyleczysz się w Niemczech a

    Wyleczysz się w Niemczech a potem żabi skok do Holandii do sanatorium.

 7. andrzej111111

  17 grudnia 2021 07:10

  wykupic najlepiej bylo by

  wykupic najlepiej bylo by tory od ulicy Bydgoskiej jak się do Mondi jedzie i zrobic chociaż jedno kierunkową do Wodnej i jest Wojska Polskiego odkorkowana. Ale to znowu Woźniak nie będzie mógł spać po nocach bo kolej mu się śni w Świeciu.

  • MaxiKazik

   17 grudnia 2021 08:36

   To może by mu kupić jakąś

   To może by mu kupić jakąś drezynę, temu Woźniaku, zamontować gdzieś kawałek torów i niech sobie zasuwa skoro to taki pasjonat kolei? Zawsze taniej niż ciągnąć całą linię kolejową do Świecia.

  • Nick

   17 grudnia 2021 18:13

   Jakaś obsesja widzę

   Jakaś obsesja widzę

 8. Anonim

  17 grudnia 2021 08:40

  Jestem za tym by otworzyć

  Jestem za tym by otworzyć tunel czasoprzestrzenny między przechowem a dużym rynkiem. Zawsze szybciej

  • Roman

   17 grudnia 2021 11:19

   Linie metra kanałami

   Linie metra kanałami ściekowymi zrobić 

 9. Propo

  17 grudnia 2021 11:42

  Propo dalszego rozwoju ulic

  Propo dalszego rozwoju ulic jesteśmy do tyłu bo coraz większy ruch samochodowy a ulic mało. Można pogodzić kolej z drogami tylko chęć dogadania się no i zdobyć środki. Przystanek kolejowy mógł by być przy hurtowni hydraulika lub przy basenie lub Przechowie a drogi mogłyby być od nowego ronda przy Wodnej do ul. Chełmińskiej i nowa drogo od Tucholskiej do górnych Marianek

 10. Mieszkaniec

  17 grudnia 2021 18:22

  Przynajmniej kilka osób myśli

  Przynajmniej kilka osób myśli jak ja o przyszłości miasta o alternatywnych ulicach do WP. Może wreszcie władze miasta zrozumieją, że potrzeba Wodną połączyć z Chełmińską,Stromą z Tucholską a górne Marianki z Miodową. Wtedy mieszkańcy będą zadowoleni.Odwagi.

 11. Kolo

  17 grudnia 2021 22:22

  Ja tylko poproszę gwiazdy i

  Ja tylko poproszę gwiazdy i kierowców z mondi wracających o 14 do swoich domów tak jak ja, żeby zaczęli korzystać z ronda zgodnie z jego przeznaczeniem. Ja jadę od chełmińskiej prosto. Na obwodnicę. A królestwo wjeżdża na rondo bez możliwości zjazdu przez co bloku przejazd na Gdańsk i na Chełmno bo se ku r w aaaaaaaa wjechali i stoją gwiazdory. Gardzę i pluje na tych kierowców co tak robią. Powinny się mandaty sypać jak domki w czeczeni

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama