Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wiadomo, ile miasto zapłaci za przedłużenie ulicy Armii Krajowej do nowego ronda

Miasto miało zarezerwowane 4 mln zł na przedłużenie ul. Armii Krajowej. Niedawno otwarto oferty firm uczestniczących w przetargu. Ile chcą za wykonanie tej inwestycji?

Udostępnij
a1

REKLAMA

W 2016 r. zakończono budowę ul. Armii Krajowej na odcinku między ul. Cukrowników i Ciepłą. Kolejnym etapem, zapowiadanym przez miasto, było przedłużenie jej do skrzyżowania z ul. Wodną i Wojska Polskiego.

Reklama
Reklama

Długo nie można było jednak dojść do porozumienia z PKP w sprawie przejęcia pasa gruntu, gdzie kiedyś znajdowały się tory kolejowe.

Kiedy powiat rozpoczął przebudowę ul. Wojska Polskiego i przystąpił do budowy ronda koło Enei, gmina postanowiła skorzystać z tzw. specustawy, która pozwala na zbudowanie drogi, a w trakcie realizacji trwają negocjacje z właścicielem nie opóźniając całej inwestycji.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Na 375-metrowym odcinku między ul. Ciepłą a rondem u zbiegu ulic Wodnej i Wojska Polskiego pojawi się asfaltowa nawierzchnia o szrokości 7 m. Powstaną też chodnik z polbruku i asfaltowa ścieżka rowerowa. Całość będzie oświetlało 10 lamp ledowych. Oprócz tego prace zakładają budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci ciepłowniczej i energetycznej.

Nowy odcinek połączy się z budowanym właśnie rondem, które będzie miało aż sześć wjazdów i zjazdów: z przedłużonego odcinka ul. Armii Krajowej, z Wodnej, dwa z Wojska Polskiego oraz z Różanej i Malinowej.

Do przetargu na budowę ostatniego odcinka ul. Armii Krajowej przystąpiły trzy firmy.
REKLAMA

Reklama
Reklama


Najniższą cenę zaproponowało
Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kozłowa - prawie 2 mln 617 tys. zł. Niewiele droższa była oferta Zakładu Drogowo-Mostowego ze Świecia - 2 mln 648 tys. zł. Najdrożej wyceniła się spółka Colas spod Poznania (ta sama, która przebudowuje dla powiatu ul. Wojska Polskiego) - 3 mln 672 tys. zł.

- Mieliśmy zaplanowane 4 mln zł, więc nic tylko się cieszyć, że wszystkie trzy oferty były poniżej tej kwoty. Ulica Armii Krajowej ma odciążyć ul. Wojska Polskiego. To ważne w czasach, gdy z roku na rok jest coraz więcej samochodów. Nie możemy przecież dopuścić do zakorkowania głównej arterii Świecia, jaką jest Wojska Polskiego - argumentuje Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Jeśli dokumentacja PBDiM, którego oferta jest najtańsza, nie będzie budziła zastrzeżeń, to własnie ta firma wygra przetarg.

To, kiedy ruszą prace będzie zależało od postępu robót przy budowie ronda koło Enei oraz od zimy. Im będzie łagodniejsza, tym szybciej rozpocznie się budowa ostatniego odcinka ul. Armii Krajowej, który ma powstać w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Dziękować Bogu, że sznas na

Dziękować Bogu, że szans na wygraną nie ma firma która przebudowuje Wojska Polskiego

Od szpitala do Przechowa

Od szpitala do Przechowa pojedziemy całkiem spoko,ale most przy młynie to wąskie gardło,tam się zawsze będzie korkować.Jeszcze sygnalizacja przy szkole, ciężko coś tam zorganizować.Architekt musi się postarać.

Moim zdaniem nie odciąży to

Moim zdaniem nie odciąży to WP, jest jakoś wodna i nie cieszy się popularnością aby ominąć WP. Dlaczego? Bo większość ludzi mieszka po lewej stronie WP jadąc od przechowa i kierują się w lewo, czyli Marianki. Tu jest potrzebne alternatywne połączenie przechowa i marianek. Zresztą przekonamy się o tym po zakończeniu przebudowy WP 

Reklama

Czas pomyśleć o przedłużeniu

Czas pomyśleć o przedłużeniu ul. Stromej , byłoby idealne połączenie między Przechowem a Górnymi Mariankami 

Całkowicie popieram opinię

Całkowicie popieram opinię Anonima.Takie połączenie jest konieczne,!

Zaraz otworzą obwodnicę,

Zaraz otworzą obwodnicę, przeskok z jednej części miasta do drugiej będzie rewelacyjny. Świecie ma dobrą perspektywę rozwoju. Pamiętajmy też że zaraz każdy z nas będzie mógł olać lokalnych pracodawców . Dojazd nawet do Berlina będzie trwał 6 godzin. 

Reklama

wykupic najlepiej bylo by

wykupic najlepiej bylo by tory od ulicy Bydgoskiej jak się do Mondi jedzie i zrobic chociaż jedno kierunkową do Wodnej i jest Wojska Polskiego odkorkowana. Ale to znowu Woźniak nie będzie mógł spać po nocach bo kolej mu się śni w Świeciu.

Jestem za tym by otworzyć

Jestem za tym by otworzyć tunel czasoprzestrzenny między przechowem a dużym rynkiem. Zawsze szybciej

Propo dalszego rozwoju ulic

Propo dalszego rozwoju ulic jesteśmy do tyłu bo coraz większy ruch samochodowy a ulic mało. Można pogodzić kolej z drogami tylko chęć dogadania się no i zdobyć środki. Przystanek kolejowy mógł by być przy hurtowni hydraulika lub przy basenie lub Przechowie a drogi mogłyby być od nowego ronda przy Wodnej do ul. Chełmińskiej i nowa drogo od Tucholskiej do górnych Marianek

Reklama

Przynajmniej kilka osób myśli

Przynajmniej kilka osób myśli jak ja o przyszłości miasta o alternatywnych ulicach do WP. Może wreszcie władze miasta zrozumieją, że potrzeba Wodną połączyć z Chełmińską,Stromą z Tucholską a górne Marianki z Miodową. Wtedy mieszkańcy będą zadowoleni.Odwagi.

Ja tylko poproszę gwiazdy i

Ja tylko poproszę gwiazdy i kierowców z mondi wracających o 14 do swoich domów tak jak ja, żeby zaczęli korzystać z ronda zgodnie z jego przeznaczeniem. Ja jadę od chełmińskiej prosto. Na obwodnicę. A królestwo wjeżdża na rondo bez możliwości zjazdu przez co bloku przejazd na Gdańsk i na Chełmno bo se ku r w aaaaaaaa wjechali i stoją gwiazdory. Gardzę i pluje na tych kierowców co tak robią. Powinny się mandaty sypać jak domki w czeczeni

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo