Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Większość radnych zaufała burmistrzowi Świecia. Uznali też, że dobrze zarządza finansami gminy

- Rok 2021 był najtrudniejszy w mojej kadencji - przyznał burmistrz Krzysztof Kułakowski.

Udostępnij
absolutorium-portal

W myśl ustawy, gminy zobowiązane są do przygotowania i przedstawienia raportu o stanie gminy za poprzedni rok. W dniu omawiania dokumentu z mównicy mogą skorzystać też mieszkańcy, opowiadając o swoich potrzebach i problemach. Niestety, podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu kolejny raz nikt z tej możliwości nie skorzystał, za to sporo do powiedzenia mieli radni.

- To był najtrudniejszy rok w obecnej kadencji - przyznał burmistrz Krzysztof Kułakowski. - Pandemia spowodowała, że urzędnicy przechodzili na pracę zdalną, wiele miejsc pozostawało zamkniętych. Ale daliśmy radę.

Krzysztof Kułakowski nawiązał do największych problemów, z którymi borykał się urząd - najpierw malwersacją kilku pracownic w wydziale finansowym, potem z koniecznością pozbycia się porzuconych przez prywatną firmę śmieci w strefie inwestycyjnej Vistula Park I w Wielkim Konopacie.

Reklama
Reklama

- Mimo rosnących cen zrealizowaliśmy 87 zadań inwestycyjnych - argumentował burmistrz.

Radny Dariusz Woźniak chwalił postęp zapełniania stref inwestycyjnych i plan stworzenia trzeciej w Sartowicach.

- Gorzej, moim zdaniem, wygląda kwestia wykorzystywania potencjału krajobrazowego i turystycznego. Można wrócić do tematu bulwarów i działań na rzecz zwiększenia bazy hotelowej - twierdził. - Warto pomyśleć też o tworzeniu miejsc rekreacji na Mariankach.

Reklama
Reklama

Wiceprzewodniczący rady, Adam Cieślak, zadał też pytanie o niezrealizowaną uchwałę dotyczącą przyjęcia rodziny repatriantów.

- Wojewoda, tłumacząc się brakami w budżecie, nie wypłacił nam 130 tys. zł na ten cel - wyjaśnił Leszek Żurek, sekretarz gminy.

Ostatecznie przy 17 głosach za, 2 przeciwnych i 1 wstrzymującym radni, po zapoznaniu się z raportem o stanie gminy, udzielili burmistrzowi wotum zaufania.

Reklama
Reklama

Na tej samej środowej sesji radni wysłuchali również sprawozdania z wykonania budżetu i sprawozdania finansowego gminy za 2021 r.

Przy 15 głosach za i 4 wstrzymujących udzielili absolutorium burmistrzowi Krzysztofowi Kułakowskiemu.

- Jestem zmobilizowany do pracy w tej kadencji – powiedział burmistrz. - Wynik głosowana potwierdza tylko, że potrafimy prowadzić powierzone zadania, dążyć do odpowiednich kompromisów i przekonywać do konkretnych zmian - zaznaczył.

Udzielenie absolutorium oznacza, że w ocenie radnych burmistrz właściwie zarządzał finansami gminy i wywiązywał się należycie z wykonania budżetu w 2021 r.  

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Gratulacje! 

Gratulacje! 

Wszystko ładnie pięknie,

Wszystko ładnie pięknie, tylko ten gruz ze szkłem i wszystkim rozsypany po polnych drogach w Morsku, Czapelkach i Wiągu to masakra. Sprawa do zgłoszenia do Ochrony Środowiska i zaraz i poleciały stolki.

Czy jutro będzie otwarte

Czy jutro będzie otwarte rondo przy wojska polskiego i sportowej . Tak obiecał urząd miasta w Świeciu. Ulicą Krótką to juz tylko tramwaje nie jeżdżą. Zestawy 60 tonowe z drewnem co dzień.Nikogo to nie obchodzi.Spac nie można.Okna nie otworzysz tyle kurzu i spalin.Tempo robot firmy inzbud  powala na kolana. Tyle , że są najtańsi . Kilka tygodni w tą czy w tamtą?

A co z Decznem? Za miesiąc

A co z Decznem? Za miesiąc powinien być koniec…. A tam nawet połowa nie zrobiona… Miasto przekrętów 

Reklama

a już odzyskali pieniądze za

a już odzyskali pieniądze za prywatne śmieci z Vistuli Dworzysko, które kosztowały miasto 10-12 mln zł? nagle cisza

No no z Decznem i Vistulą ze

No no z Decznem i Vistulą ze śmieciami to faktycznie super zarządzanie. Oby tak dalej.. nic tylko się cieszyć  z takiego zarządzania. 

Jak , to ma być dobrze, jak

Jak , to ma być dobrze, jak wszystko  po znajomości jedna banda

Z takim przystojnym

Z takim przystojnym burmistrzem Woźniak nie ma żadnych szans w wyborach 

Reklama

Szefie tylko żebyś nie

Szefie tylko żebyś nie przegrał wyborów bo pójdziemy z torbami 

Na innej witrynie ostanio

Na innej witrynie ostanio Burmistrz się wypowiadał o decznie to zablokowali z góry komentarze hehe żeby syf nie wyszedl na wierzch .

Woźniak gdzie kolej dla

Woźniak gdzie kolej dla świecia? Nic. A wiesz czemu bo Twoi przyjaciele PiS cie olali. Nie każdy zmotoryzowany. Obiecałeś? Nie wstyd ci? Jest Ci po drodze z PiS czemu się nie udało? Tak duże miasto bez połączenia kolejowego to nic. Mniejsze i większe od Świecia szczycą się połączeniami. Nam zostało 5 kursów na krzyż PKS. A gdzie młodzież gdzie by za chciała się krztalcic i podruzowac co Pan pokazywał. Pana stać. Kasa. A my chcemy dworzec PKP w Świeciu żeby pozostali oprócz Mondi z tego padolka się wydostac. My zapamiętamy Paie

Dobrze się dzieje czego

Dobrze się dzieje czego chcecie? Pan Góral z PiS mówi że każdemu dobrze. A że drożyzna Pan Góral przewodniczący PiS w Świecie twierdzi tak_ bądź za Pisem będziesz miał dobrze. Ale jak by nawet wszyscy za PiS to kogoś trzeba olać żeby reszta PiS miała się dobrze. GAPIŃSKI ŻE SWOIMI DZIWKAMI TZW ASYSTENKI KAŻDY NAJMNIEJSZY KREDYT, JA 2 LATA ZA 15LAT MAM O 800ZL WYŻSZY. PIĘKNY PIS.

PIS I ICCH RODZINY SIĘ WYŻYWIĄ. A My? 

Reklama

Dba.. no o to żeby ludzie na

Dba.. no o to żeby ludzie na niego glosowali.. problemy zgłaszane przez mieszkańców są olewane! bo z tego nie będzie wyborców.. a idziemy na ilość.. nie chce nic zrobić dla społeczności żeby tu przyszli ludzie młodzi, nie wyprowadzali sie i nie uciekali z tego miasta! zostaną tu sami emeryci! plecy zabaw puste na które tylko srają ptaki.. bo wybudować tak ale już zadbać to nie.. piękne zapomniane „diabelce” gdzie nic nie ma! nawet już teraz ławki, pusty obszar przy zamku! te miejsca powinny być dumą tego miasta… a tutaj nie ma nawet gdzie osc na dłuższy spacer po jakimś parku… jest jak było… żadnych pozytywów.. dokończył kilka plusów po pogodzie i tyle w temacie.. 

Całkiem tłusciutkie to

Całkiem tłusciutkie to towarzystwo, i Panu Burmistrzowi się troszeczkę przytyło.

Świecie jest smutnym miastem,

Świecie jest smutnym miastem, ponieważ ludzie są smutni.Smutni są dlatego, że marzą o nierealnych miejscach w mieście pełnym betonu.Ścieżki rowerowe krótkie, kawiarni z widokiem, np.na Wisłę czy Diabelce brakuje, wykorzystanie Wisły dla turystyki zerowe, brak pomysłów dla dzieci na wakacje ( np.wakacje z latawcem, wakacje ze zwierzętami ze schroniska, twórcze wakacje w plenerze ). W Świeciu ludzie inteligentni, z wysoką kulturą są odrzucani, ponieważ są zagrożeniem dla przeciętnych, ale krzykliwychni umiejących się przepychać.Ludzie twórczy po cichu odchodzą, bo czują, że brak ich zrozumienia Oczywiście garstka zostanie, bo ma tu rodzinę, pracę i jakoś to będzie.

Znowu będzie jak tamten z 30

Znowu będzie jak tamten z 30 lat i nic nie robi

Dlaczego miasto pozwoliło 

Dlaczego miasto pozwoliło  aby drużyna  Jokerek się rozpadła  po spadku  z ekstra ligi .Wizytówka  tego miasta a pozwolono na likwidację  zamiast wspomóc klub  

Bo trzeba było kase wyrzucić

Bo trzeba było kase wyrzucić na deczno bo firma kzbud ledwo dyszy i burmistrz musi ją ratować 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Styl życia

Sprawdziliśmy, ile dzieci przyszło na świat w Nowym Szpitalu w Świeciu i jak oceniany jest tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Wiadomości

W piątek, podobnie jak w całym kraju, policjanci w powiecie świeckim prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu...

Historia

Na cmentarzu menonicko-ewangelickim w Przechówku trwają prace porządkowe, remontowe i konserwatorskie. Ich zwieńczeniem ma być ustawienie tablicy opisującej historię nekropolii i ludzi, którzy mieszkali...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Mł. asp. Marcin Ignatowski, policjant ruchu drogowego, w dniu wolnym od służby robił zakupy w markecie w Świeciu. Przy okazji zatrzymał sprawcę kradzieży.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Sport

Krzysztof Zieliński zastąpi na stanowisku prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, który żegna się z zasiadaniem we władzach klubu, po tym, jak został zawieszony przez...

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Sport

Wda Świecie potrzebowała tylko jednego punktu, aby znaleźć się w trzeciej lidze. Wygrana z Cuiavią Inowrocław dała klubowi upragniony awans.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Sport

Wda Świecie potrzebowała tylko jednego punktu, aby znaleźć się w trzeciej lidze. Wygrana z Cuiavią Inowrocław dała klubowi upragniony awans.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo