Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wielkie smakowanie zagraju na dożynkach w gminie Dragacz [zdjęcia]

Podczas sobotniego festynu z okazji dożynek gminnych w Dragaczu rozstrzygnięto konkurs kulinarny na najsmaczniejszą zupę zagraj, przygotowaną przez koła gospodyń.

Udostępnij
Konkurs kulinarny na najlepszy zagraj / Fot. GOKSiR Górna Grupa

Dożynki gminne rozpoczął w sobotę festyn na stadionie w Górnej Grupie.

Oprócz darmowej grochówki, stoisk gastronomicznych i animacji dla dzieci, rozstrzygnięto konkurs kulinarny w ramach projektu "Zawdy Kociewie".

Koła gospodyń z gminy Dragacz miały za zadanie przygotować kociewską zupę zagraj według tradycyjnego przepisu (zupa ziemniaczana z dodatkiem zacierki z mąki i kawałków przesmażonego boczku).

Pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich we Fletnowie, które otrzymało bon o wartości 400 zł.

Na drugim miejscu uplasowało się koło gospodyń Michalanki w Michalu (bon o wartości 200 zł), a na trzecim Bratki w Bratwinie (bon na 100 zł).

Wyróżnienia wywalczyły koła z Wielkiego Stwolna i Wielkiego Lubienia, które dostały bony o wartości po 50 zł. Bony z pewnością paniom się przydadzą, bo będą mogły je wykorzystać na kupno sprzętu AGD.

Zupy oceniały Dorota Krezymon, wójt gminy Dragacz, Anna Ośko, zastępca wójta, Katarzyna Młynek, dyrektor GOKSiR w Górnej Grupie, Marianna Zakrzewska, inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych w Urzędzie Gminy w Dragaczu i Danuta Zwolicka, sołtys sołectwa Wielki Lubień

Tegoroczne święto plonów w gminie Dragacz zakończyła w niedzielę msza w kościele w Wielkim Lubieniu.

Zobacz poniżej galerię zdjęć.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Paweł

  22 sierpnia 2023 16:33

  Co ma zagraj a tym bardziej Dragacz do Kociewia ?

 2. Monika O.

  23 sierpnia 2023 06:22

  Wolne media od. Cenzury?

 3. Monika O.

  23 sierpnia 2023 06:23

  Wolne media od. Cenzury!

 4. Jan

  23 sierpnia 2023 21:30

  Wielki szacunek dla samorządu, że obyło się bez polityki. Można, Panowie Rakowicz, Licznerski i pozostali, którzy dali się wciągnąć w kampanię wyborczą.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama