Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wójt gminy Warlubie: Prosimy o pomoc dla pogorzelców

W piątek rano informowaliśmy o pożarze domu w Komorsku. W sylwestrowy wieczór dach nad głową straciła trzyosobowa rodzina. Wójt gminy Warlubie apeluje o pomoc.

Udostępnij
pozar-osko

REKLAMA

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Poszkodowani, trzy osoby dorosłe, po krótkim pobycie w szpitalu, nocowali u swojej rodziny po sąsiedzku (o pożarze pisaliśmy tutaj).

- Dziś ustalimy szczegóły pomocy. W tej chwili proszę o zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Jest dzień wolny, więc musimy działać na własną rękę - informuje Anna Ośko, pełniąca funkcję wójta gminy Warlubie.

Pomoc rzeczową przyjmuje 1 stycznia Stefania Wiśniewska-Krause, sołtys Wielkiego Komorska.
REKLAMA

Potrzebne są:

  • kurtki, swetry, spodnie, buty itd.: mężczyźni 180 cm wzrostu, nr buta 42, syn 155 cm wzrostu, nr buta 39, kobieta 160 cm wzrostu i nr buta 36;
  • koce, kołdry, poduszki, pościel;
  • środki czystości;
  • jedno łóżko, kanapa.

W sobotę rozpocznie się zbiórka większych rzeczy wyposażenia domu.
REKLAMA


- W tym celu po godz. 15.00 zostanie otwarta świetlica wiejska. Szczegóły potrzebnych rzeczy podam po spotkaniu z rodziną – wyjaśnia Anna Ośko.

W poniedziałek 4 stycznia, po otrzymaniu odpowiednich dokumentów ze straży pożarnej i policji, zostanie uruchomiona zbiórka środków finansowych.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (25)

  1. Jan

    1 stycznia 2021 18:54

    Wojt prosi o pomoc… A co

    Wojt prosi o pomoc… A co gmina niema fundyszy????? Nie osmieszajcie sie

  2. Gość

    1 stycznia 2021 19:42

    WÓJT ?

    WÓJT ?

    Raczej komisarz !!!!

    Gmina ma fundusze na pomoc mieszkańcom,ktorzy ucierpieli w wyniku zdarzenia losowego jakim jest pożar.

    Rodzina potrzebuje działań Gminy bezzwłocznie i skutecznie.

  3. Mieszkaniec

    1 stycznia 2021 21:14

    Jaki Wójt ? Wójt wygrywa

    Jaki Wójt ? Wójt wygrywa wybory a nie dostaje nominacje jak za komuny !!! Po co się lansować przy cudzym nie szcześciu!!!

  4. Gość

    2 stycznia 2021 06:58

    Do Jan, Gość, Mieszkaniec

    Do Jan, Gość, Mieszkaniec Ciebie Mik to wyczuć na kilometr.Nie pomyślałaś GŁABIĘ , że oprócz pomocy gminnej przyda się coś więcej. 

    • Mieszkaniec

      3 stycznia 2021 17:02

      Co za pacan!!!

      Co za pacan!!!

      • Gość

        3 stycznia 2021 22:39

        Mik wyluzuj. 

        Mik wyluzuj. 

  5. Widz

    2 stycznia 2021 08:06

    A może zamiast dyskutować to

    A może zamiast dyskutować to się weźmiemy i każdy cos od siebie da co? Zebrać sie i być mądry anonimowo w komentarzach to każdy glupi potrafi. 

  6. Załamana

    2 stycznia 2021 08:58

    Czytam te komentarze i nie

    Czytam te komentarze i nie wierzę co się dzieje z ludźmi. Rodzinie zdarzyła się niewyobrażalna tragedia, a ludzie zamiast sie zjednoczyć i im pomóc to czekają aż ktoś inny pomoże. Gmina na pewno nie zostawi takich ludzi w potrzebie, ale jakieś zbędne ubrania, koce i inne tego typu rzeczy ma każdy w swoim domu. Postawcie się czasem na miejscu kogoś innego. 

  7. Artur

    2 stycznia 2021 09:59

    To jest coś strasznego ,że

    To jest coś strasznego ,że niektórzy ludzie zamiast serca mają czarna ,brudna plamę . Pisząc takie komentarze i wysługując się tragedią ludzka oczerniają jeszcze dobrych ludzi którzy chcą pomóc i wtrącają w tragedię polityczne zagrywki. Jakim to trzeba być człowiekiem . MIESZKANIEC,  JAN , GOŚĆ straszne to co piszecie. Oby taka tragedia was nie spotkała. Dziękuję P. Wójt za piękne okazanie serca tym ludziom i innym mieszkańcom którzy nie zapomnieli co to miłość do ludzi w takiej tragedii.Mam nadzieję że Ci którzy źle piszą wezmą przykład z Pani , obudzą się i pomogą. Ja cegiełkę też do pomocy dołożę.

  8. Dawid

    2 stycznia 2021 12:35

    Znajdzie się zawsze banda

    Znajdzie się zawsze banda cymbałów co skomentuje czyjąś tragedię zamiast pomóc ….I to się nie zmieni lecz  są ludzie o dobrych sercach co pomagają i pomogą kiedy przyjdzie potrzeba….

    • Gość

      2 stycznia 2021 17:30

      To plemię jedynego takie

      To plemię jedynego takie „madre”

  9. Mieszkanka

    3 stycznia 2021 14:43

    Jaki kuźwa wójt? Jeszcze

    Jaki kuźwa wójt? Jeszcze wójtem nie jest, wybory ta PiSowska marionetka odwołała, a przypisuje sobie wszędzie podpis jako wójt?! Dla przypomnienia, jest KOMISARYCZNIE ! A wy redaktorzy dla pieniędzy napiszecie w artykułach wszystko. A może Pani komisaryczna daje wam łapówki za pisanie takich bredni ? I to się ma do tej jej wielkiej uczciwości jak ma napisane na banerach wyborczych… Żałosne

    • Mieszkaniec

      3 stycznia 2021 18:00

      Ale będzie, normalnym

      Ale będzie, normalnym uczciwym nie kradnącym WOJTEM czego sobie i wszystkim mieszkańcom naszej Małej Ojczyzny .

      • Mieszkaniec

        3 stycznia 2021 18:02

        Oczywiście ŻYCZĘ. 

        Oczywiście ŻYCZĘ. 

        • Mieszkanka

          3 stycznia 2021 20:53

          Uczciwym ?!!! A skąd ta

          Uczciwym ?!!! A skąd ta pewność, że będzie wójtem ? Czyżby Pani Ośko szykowała kolejny przekręt na wybory ? 

      • Społeczeństwo

        3 stycznia 2021 20:58

        Jak mowa o „UCZCIWOŚCI” i o

        Jak mowa o „UCZCIWOŚCI” i o kradzeniu, to największym złodziejem tutaj jest Pani Komisarz Ośko, która podpisuje się z łatwością pod cudze. Kradnie wszystko to, co przygotowywała Gospodarna bo nie ma swojego własnego programu wyborczego  ! 

        • OBSERWATOR

          3 stycznia 2021 21:06

          Święta prawda ! Niech ta

          Święta prawda ! Niech ta „uczciwa” Pani wraca jak najszybciej do Dragacza, tak samo jak nam ją narzucono przez tego palanta Morawieckiego, który całej Polsce wciska kit o fałszywej pandemii. Oboje z Panią Ośko są siebie warci, jak te wszystkie PiSowskie fałszywe mordy w sejmie.

  10. Uczciwa

    3 stycznia 2021 21:10

    Precz z tą PiSowską bandą !

    Precz z tą PiSowską bandą ! Nie chcemy takiego wójta jak Pani O. Wredna i zakłamana kobieta. 

    A wy – przydupasy Pani Komisarz, otwórzcie wreszcie oczy

    • Gość

      3 stycznia 2021 22:38

      Mik znowu brałeś maggi. 

      Mik znowu brałeś maggi. 

      • Xxx

        4 stycznia 2021 08:44

        A co ma piernik do wiatraka ?

        A co ma piernik do wiatraka ? 

        Co do uczciwości tej Pani, to się zgadzam z powyższym komentarzem

        • Gość

          4 stycznia 2021 10:15

          Mik jesteś żałosny dno.

          Mik jesteś żałosny dno.

          • Xxx

            4 stycznia 2021 17:28

            Jaki Mik ? O co Ci człowieku

            Jaki Mik ? O co Ci człowieku chodzi ? 

          • Gość

            4 stycznia 2021 20:38

            Mik ty wiesz drugi jedyny 

            Mik ty wiesz drugi jedyny 

  11. Obserwator

    4 stycznia 2021 18:55

    Największym dnem w tym

    Największym dnem w tym wszystkim jest ta Pani, która pcha się do gminnego stołka już po raz trzeci. Łudzi się głupio, że do trzech razy sztuka 😀 Ale jak to mówią, ten kto mieczem wojuje to sam od niego ginie. I zginie z orżniętymi „trzeci” raz wyborami na wójta Gminy Warlubie. Z Panem Eugeniuszem Kłopotkiem nie ma żadnych szans. Dla „mądrych” mieszkańców ta pani jest totalnym zerem. Bez jaj i polotu do władzy. Uczciwości nie posiada za grosz tak samo jak i rozumu, którym kieruje jej „pupilek”, Szanowny Pan Sz…, wchodzący do Urzędu Gminy jak do siebie. Czyżby przypadek ? Nie sądzę ! 

    Szanowna Pani KOMISARYCZNA ! Więcej korepetycji od tego pana, a Gmina naprawdę dużo zyska 😀

    To tak samo jak w serialu „Ranczo”, Kozioł słuchał się Czerepacha, a gówno z tego zyskał 😉 

     

    • Aktywny drugi

      12 stycznia 2021 22:58

      Patryczku, ale ty jakiś taki 

      Patryczku, ale ty jakiś taki  glupkowaty, nie nie, ty poprostu glłupi jestes i tyle. Twoja największa przypadłość, to brak mózgu. A jak tam Karolinka nr 2 się ma?

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...