Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wpadł, bo zaskakująco długo wpatrywał się w sygnalizację świetlną

Okoliczności niektórych policyjnych zatrzymań mogą wywoływać uśmiech, gdyby nie to, że w tym przypadku finał mógł być tragiczny. Pewien motorowerzysta zwrócił uwagę patrolu, bo... wyjątkowo długo stał na skrzyżowaniu wpatrując się w sygnalizację świetlną.

Udostępnij
alko-alko

W miniony czwartek przed godz. 23.00 policjanci ruchu drogowego komendy w Świeciu, w trakcie patrolu miasta, na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Wojska Polskiego, zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę motoroweru.

- Mężczyzna przez dłuższy czas stał na drodze i obserwował sygnalizator - relacjonuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Mundurowi postanowili go skontrolować.

Okazało się, że 33-letni mieszkaniec gminy Świecie miał ponad promil alkoholu w organizmie, a stał na skrzyżowaniu, bo oczekiwał na „zielone”. Nie zorientował się jednak, że sygnalizator jest w trybie awaryjnym i wyświetla pulsacyjne, pomarańczowe światło.

33-latek niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. ***** Putina

    30 kwietnia 2022 11:08

    Niezły kretyn

    Niezły kretyn

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama