Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wszyscy radni byli za podwyżkami dla pracowników „gminnej budżetówki”

Żaden z radnych nie był przeciwny podniesieniu wynagrodzeń pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Ośrodka Integracji i Rehabilitacji oraz Ośrodka Oświaty i Wychowania.

Udostępnij
podwyzka

Jedną z najważniejszych uchwał czwartkowej sesji - przynajmniej pod względem konsekwencji finansowych na przyszłość - była ta dotycząca zmian w budżecie na 2018 rok. Korekta dotyczyła m.in. wynagrodzeń pracowników jednostek budżetowych gminy Świecie, którzy „nie załapali się” na podwyżkę w pierwszej fazie podnoszenia wynagrodzeń. Pierwotnie miała ona objąć tylko pracowników urzędu miejskiego. Taki projekt zgłosili radni Naszego Świecia, PiS i Razem dla Świecia.

REKLAMA

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Urzędnicy ucieszyli się z dodatkowych 550 zł do pensji (brutto), ale wywołało to falę niezadowolenia wśród pozostałych pracowników jednostek podległych gminie. Pytali wprost: w czym jesteśmy gorsi? Stąd kolejna zmiana w budżecie zgłoszona przez burmistrza. Tym razem na korzyć „pokrzywdzonych”. Wcześniej wnioskował za tym w imieniu Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego Tomasz Chiliński.

Reklama
Reklama

W trakcie dyskusji pojawił się, głos, że ostatnie ruchy płacowe to nie przejadanie nadwyżki budżetowej. Marzenna Rzymek, skarbnik gminy, była innego zdania.

- Chyba wszyscy mamy świadomość, że przeznaczając na wynagrodzenia dodatkowe  4 mln zł rezygnujemy z jakichś inwestycji - mówiła.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieProf-Bud
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Reklama
Reklama

Pojawiło się też pytanie, w jaki sposób będzie rozdzielona dodatkowa pula pieniędzy, która niebawem będzie dostępna? Czy wszyscy z listy dostaną równo po 550 zł, czy może wysokość podwyżek zostanie w jakiś sposób zróżnicowana? - Zadecydują o tym kierownicy poszczególnych jednostek – odpowiedziała skarbnik.   

Za przyjęciem zmian w budżecie i podniesieniem od marca wynagrodzeń głosowało 18 radnych, jeden się wstrzymał.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Dojna zmiana! Czas na

Dojna zmiana! Czas na podwyżki dla radnych! bo im do końca mc nie starcza tak jak Gowinowi,a gorszy sort w przyszłym roku wyrówna w podatkach-bo im się przelewa..

Każdy pracujący powinien

Każdy pracujący powinien otrzymywać podwyżki ale nie w tak wysokiej kwocie. Osoby te nie produkują towarów nie zarabiają na sprzedaży, żyją z naszych podatkow. O takich podwyzkach mozemy tylko pomarzyć. Dziwnie się w tym kraju robi, ksiądz dostaje samochody od bezdomnego posłowi nie starcza do 1-szego a w budżetówce ogromne podwyżki. A Ty polaczku ich wszystkich utrzymuj.

To wszystko zagrania pod

To wszystko zagrania pod publiczkę. Rani licytują się komu uda się kupić więcej ludzi i to dosłownie. Krew mnie zalewa jak czytam, że z powodu podwyżek co roku będzie cztery miliony mniej na inwestycje.  Łatwo się dzieli nieswoje pieniądze. 

Reklama

Na osobę wychodzi kwota netto

Na osobę wychodzi kwota netto (na rękę): maksymalnie 350 zł. netto i 220 zł. netto. – to prawdziwe kwoty po odjęciu wszelkich składek (kosztów pracy). Widzę, że niektórzy nie rozumieją pewnych kwestii: są ludzie którzy produkują jak ktoś powyżej wpisał i osoby, które świadczą usługi na rzecz społeczeństwa – żeby państwo funkcjonowało. Widać jak ludzie zazdroszczą, aż przykro się robi – proszę spojrzeć w oczy tym ludziom co mają 30 lat pracy i otrzymywali najniższą krajową przed podwyżką – czy po podwyżce będą zarabiać kokosy. Obecnie w wielu firmach były podwyżki proszę zobaczyć jakie pensje już są np. w Biedronce, Lidlu. Rynek pracy z pracodawcy, zmienia się na rynek pracy pracownika – w wielu zawodach brakuje rąk do pracy – bo niektórym bardziej się opłaca siedzieć w domu i korzystać z pomocy opieki społecznej i z 500+ i takie działanie dla niektórych jest wporządku, a jak uczciwie pracujący ludzie dostaną podwyżkę to już trzeba zazdrościć i hejtować.

no i tak bedzie ze ci co maja

no i tak bedzie ze ci co maja najnizsze swiadczenie moga liczyc na jakies minimum a o 550 moga tylko pomazyc

Jestem ciekawa ja kierownicy

Jestem ciekawa ja kierownicy rozdzielą te pieniądze. Pewnie swoim przydupasom dadzą po 800 zł a innym po 300. Tak to będzie sprawiedliwość.

Reklama

Gowinowi brakuju do

Gowinowi brakuju do pierwszego i nie może związać końca z końcem, a ja po czterdziestu latach pracy mam najniższą krajową i muszę, biednie ale muszę….

Dzieki panu Tomaszowi

Dzieki panu Tomaszowi nastapil skowyt ryk swin przy korycie ciagle malo im jak ktos inny dostanie to swinia ryczy kwiczy szok jednak dla niektorych rozwoj emocjonalny i empati zakonczyl sie naprawde na etapie swin przy korycie tylko zrec i zrec i nikomy nic nie dac

poczekamy zobaczymy czy te

poczekamy zobaczymy czy te 550 to obiecanki cacanki wyplata juz za jakies 3 tygodnie

Reklama

no moze 4 tygodnie ale to nie

no moze 4 tygodnie ale to nie zmienia faktu ze przydupasy dostana wiecej kwota powinna byc rowna dla wszystkich bo zoladki mamy jednakowe .No moze niektorzy maja bardziej rozwalone od obzarstwa

rozumiem, że ZAZDROSTNICY

rozumiem, że ZAZDROSTNICY nigdy nie dostali podwyżki wynagrodzenia stąd ten ból D.., a może w ogóle nie pracująi czekają na 500+? Każdy kto pracuje chce w końcu dostać podwyżke wynagrodzenia, a nie tylko podwyżek żywności, mediów, ubezpieczeń i innych tych rzeczy.. Typowe „januszowe” zachowanie. Zazdrość, że ktoś dostał/dostanie podwyżke. Najepiej gdyby tylko ci ZAZDROSTNICY dostawali co roku, a reszta od kilku lat na tym samym poziomie. Logika takich ludzi jest irytująca.Chciałbym wiedzieć gdzie pracują ci zadroścni i czy w ogóle pracują i ile zarabiają, że mają taki ból D.. może czas zmienić prace drogi zazdrośniku skoro zarabiasz 1500zł na ręke  lub troche więcej i Cie to strasznie boli, ze w innej firmie jakaś pani Sprzątaczka dostanie około 500zł podwyżki, a może mniej… Zazdrośnici powinni się wstydzić. Ale przez brak logicznego myślenia i tak tego nie zrozumieją. Najlepiej dać wam więcej 500+. Człowiek człowiekowi wilkiem przez pazerność i zazdrość..

i jak ktoś napisał wyżej…

i jak ktoś napisał wyżej… koryto to brak pracy i branie różnych opiek społecznych, 500+ itd, nie płacąc przy tym podatków.., taki nie daje żadnej pracy, nie rozwija, nie buduje  w dodatku bierze państowe pieniądze, między innymi moje, z moich podatków, które płace pracując. Więc to szczyt hipokryzji i wstyd jest wytykać, że jakiś szeregowy pracownik dostanie na rękę około 250-300zł…, Zazdroścnicy boją się, że jak jakaś pani sprzątaczka lub inny pracownik dostanie te 300zł na ręke to ta zazdrosna osoba nagle nie dostanie 500+? Brak słów na kulturalne opisanie tej zazdrości niektórych ludzi

Reklama

Nic tak nie dzieli ludzi jak

Nic tak nie dzieli ludzi jak pieniądze, dlatego lepiej byłp nikomu nic nie dawać. Można było te miliony lepiej wydać.

Ludzie to też inwestycja.

Ludzie to też inwestycja. Dlaczego o tym zapominacie. Jak chcecie cokolwiek zrobić, wybudować bez ludzi.  Jak długo za 2200 na rękę ma pracować inżynier jak w firmie prywatnej lub gdzieindziej dostanie min 5000 na rękę. Jeżeli nie uszanujemy pracy sprzataczek, one zrezygnują. I rynek pokaże ile będzie trzeba zapłacić za usługę sprzątania.  To i tak jest wszystko śmieszne.  Jedni hejtują drudzy bronią tych podwyżek. A to i tak jest śmieszna gra naszych włodarzy.  Rzucili ochłap z łaską pracownikom urzędu chociaż wcale nie chcieli bo urzędnik który zarabia 2200 na rękę jest dobrze oplaconym urzędnikiem. I teraz ma 2500 na rękę.  Za to kierownicy, którzy byli najbardziej zniesmaczeni dostali podwyżki od siebie samych 600-1000.  To samo niestety będzie w jednostkach organizacyjnych. Zresztą już wiadomo. 300 brutto dla szarego pracownika.  Tak się wygrywa kampanie. Bo dobry burmistrz dał wszystkim.  Najwięcej swoim.  Zostawcie w spokoju tych,  którzy cieszą się ze swoich 2500 na miesiąc. Po 30,  20 latach pracy dla gminy. 

Nauczyciel jak chce wiecej no

Nauczyciel jak chce wiecej no sory po tych paru godzinach pracy lacznie z przerwami moze isc wykladac towar na sklep a ludzia te 550 sie nalezy bo to ciezka 8 godzinna praca z dziecmi a glaby zazdrosne szkoda slow na nich 

Ja tam czegoś nie rozumiem,

Ja tam czegoś nie rozumiem, po co tyle biadolenia o podwyżki. One są i tak gówniane, Straszne jest tylko to w jakim stylu sa one przyznawane. To jest jakas dziwna licytacja. Hipokryzja przedwyborcza. To nie podwyżka, to odzieranie tych obarowanych z resztek godności. I ta publiczna dyskusja..” należy sie czy sie nie należy i to z moich podatków sie bogacą…”Polacy jesteśmy jak z tego dowcipu – co robi amerykański hodowca bydła jak jego sąsiad ma więcej krów. Dąży do tego by zwiększyć swoje stdko. Podobnie by zrobili farmerzy innych nacji. Tylko nie polski rolnik bo on by zrobił wszyskto by sąsiad miał mniej bydła od niego”….. nie jestem obięty podwyżkami ani nikt z mojej rodziny…jak by co          

Radni miasta powinni tego

Radni miasta powinni tego pilnowac bo juz slychac na miescie ze zaczyna sie kombinowanie .

ja tez tak mysle ze radni

ja tez tak mysle ze radni powinni tego dopilnowac bo mam watpliwosci czy bedzie tak jak pisano ze ci co najmniej maja dostac wiecej podwyzki nie wieze w to.Radni dopilnujcie tych kierownikow i dyrektorow co maja swoich przydupasow

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo