Tym razem projekt rewitalizacji ścieżki nie został zlecony zewnętrznej firmie, lecz jego przygotowaniem zajęli się pracownicy wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Świeciu. Dokumentacja ma być gotowa już niedługo. Wiadomo, że pojawią się nowe stoły, ławy i barierki. Ponadto tam, gdzie będzie to konieczne, ścieżka zostanie poszerzona i wyrównana.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie
- Ze względu na charakter tego miejsca, nie możemy i nie chcemy zbyt mocno ingerować w krajobraz - tłumaczy Marta Karolczak, kierownik wydziału odpowiedzialnego za realizację planów związanych z odnowieniem szlaku. - Jest to obszar chroniony, co stwarza określone ograniczenia. Jednym z problemów, z którym musimy sie uporać, są osuwiska.
Całkowitą nowością mają być tablice opisujące gatunki roślin i zwierząt występujących na tym terenie. W ten sposób ścieżka będzie nie tylko zachwycać widokami, ale także pełnić funkcję edukacyjną, co będą mogli wykorzystać np. nauczyciele przyrody podczas lekcji w terenie.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie
Prace powinny ruszyć w połowie sierpnia. Oczywiście pod warunkiem, że uda się znaleźć wykonawcę.
- Przygotowanie kosztorysu stwarza pewien problem - przyznaje Karolczak. - Wynika to z nietypowego charakteru terenu. Wiele elementów trzeb będzie po prostu wnieść na plecach. Dlatego w tej chwili nie potrafię jeszcze precyzyjnie określić, jaki będzie spodziewany koszt tej inwestycji.
Mam nadzieję, że umieszczenie
Mam nadzieję, że umieszczenie monitoringu na „widokowej polance” nie będzie ingerowaniem w środowisko. Chodzę tą ścieżką dwa, trzy razy w tygodniu i ból głowy następuje, kiedy zbliżam się do do tego miejsca. Nie mogę zrozumieć ludzi, którzy idąc i niosąc pełną bulekę z napojem na koniec, kiedy już jest pusta wyrzucają na polance.
Baju baju będziem w raju!
Baju baju będziem w raju!
Ale ta pani ma wizje.
Ale ta pani ma wizje.