Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wybuch w wytwórni asfaltu znajdującej się przy obwodnicy Świecia [zdjęcia]

Pięć jednostek straży pożarnej brało udział w akcji w wytwórni masy bitumicznej w Sulnówku.

Udostępnij
straz-wytwornia

REKLAMA

W piątek 23 lipca około godz. 14.00 eksplodowały dwa węże do przesyłania materiałów sypkich między dwiema cysternami a ładowarką próżniową i silosami. Siła wybuchu rozrzuciła dookoła rozżarzony pył węglowy. Nikt nie ucierpiał.

- Na miejsce skierowano cztery zastępy ratowniczo-gaśnicze ze Świecia i jeden zastęp OSP z Wiąga. Strażacy polewali wodą tlący się pył, a jednocześnie schładzali cysterny. Wodę wlewano też do wnętrza cystern, bo okazało się, że tam również znajdował się rozżarzony materiał – wyjaśnia mł. asp. Dariusz Sadowczyk z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Na szczęście nie doszło do eksplozji cystern. Akcja strażaków trwała sześć godzin. Straty wstępnie oszacowano na około 4 tys. zł. Trwa ustalanie przyczyn wybuchu węży przesyłowych.

Do zdarzenia doszło w wytwórni masy bitumicznej w Sulnówku przy obwodnicy Świecia, wykorzystywanej do budowy trasy ekspresowej S5.
REKLAMA

REKLAMA

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama