Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wygodne mieszkania i fachowa pomoc czekają. Są jeszcze wolne miejsca [zdjęcia]

- Oprócz mieszkań, zapewniamy pomoc opiekunów medycznych, nawet przez całą dobę, terapię zajęciową i wsparcie pracownika socjalnego - wyjaśnia Urząd Miejski w Świeciu.

Udostępnij
Mieszkania są w pełni wyposażone / Fot. UM w Świeciu

W marcu tego roku rozpoczął działalność, utworzony przez gminę, Zespół Mieszkań Chronionych przy ul. Królowej Bony 2 w Świeciu.

Mieszkania chronione wspierane są przeznaczone dla mieszkańców gminy Świecie powyżej 65 roku życia, które z uwagi na ograniczoną samodzielność potrzebują wsparcia w codziennym życiu.

Nie wymagają jednak usług w zakresie świadczonej przez placówkę całodobowej opieki.

W Zespole Mieszkań Chronionych znajduje się 14 mieszkań jedno, dwu i pięcioosobowych. W pełni wyposażonych i pozbawionych barier architektonicznych.

- Zapewniona jest pomoc opiekunów medycznych, nawet przez całą dobę, a także terapia zajęciowa i wsparcie pracownika socjalnego - wyjaśnia Urząd Miejski w Świeciu.

Opłata za mieszkanie uzależniona jest od wysokości dochodu seniora. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Od 1 sierpnia w budynku Zespołu Mieszkań Chronionych funkcjonuje Dzienny Dom Pomocy, który zapewnia opiekę seniorom w godz. 7.00-15.00 od poniedziałku do piątku.

Nie trzeba być mieszkańcem Zespołu Mieszkań Chronionych, aby uczestniczyć w zajęciach.

- Zapraszamy mieszkańców do skorzystania z oferty Dziennego Domu Pomocy - zachęca urząd.

Dzienny Dom Pomocy zapewnia posiłek oraz zajęcia dostosowane do możliwości uczestnika: gimnastyka, terapia zajęciowa, gry świetlicowe, muzykoterapia, hortiterapia, wspólne wyjścia do kina, wycieczki, imprezy integracyjne.

Opłata jest również uzależniona od wysokości dochodu seniora.

Informacji udziela Joanna Stolarska-Kurowska, kierownik Zespołu Mieszkań Chronionych w Świeciu, nr tel: 502 953 714 i opiekunowie medyczni: 502 953 723.

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: swiecie.eu

Udostępnij

Komentarze (2)

  1. Pilar

    12 sierpnia 2023 16:33

    Proponuje małżonki tych pijaków co cały czas siedzą w barach lub nad blankuszem z czerwonymi twarzami aby tam ich zapisały. Precz z pijaństwem i stoczonych ludźmi którzy w wolnej chwili idą do baru.

  2. wski

    15 sierpnia 2023 10:22

    Architekt wnętrz nie popisał się.Te niebieskie i czerwone lamperie, niefunkcjonalna kuchnia, blaty też się nie schodzą.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama