Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Za znęcanie się nad psem grozi mu do trzech lat odsiadki

Policja ustaliła miejsce pobytu właściciela psa, którego porzucono przywiązując do drzewa. Sprawa odbiła się szerokim echem w naszym powiecie i wywołała oburzenie mieszkańców.

Udostępnij
pies2

O sprawie pisaliśmy w Extra Świecie. Przypomnijmy. Pod koniec grudnia ubiegłego roku w lesie niedaleko Gródka (gmina Drzycim) młoda suczka została przywiązana do drzewa smyczą z kolczatką (obroża z kolcami do wewnątrz, co ma wymuszać posłuszeństwo).

Jej głośne szczekanie usłyszeli rano mieszkańcy osiedla nieopodal lasu. Uwolniono ją i przekazano pod opiekę Schroniska dla Zwierząt w Drzycimiu.

To uratowało jej życie, bo padłaby z głodu albo została zagryziona przez drapieżniki.

Reklama
Reklama

Osłabiona i zmarznięta suczka odzyskała siły w schronisku.

Po artykule w naszym portalu Czytelnicy podawali z imienia i nazwiska na Facebooku schroniska i Extra Świecie, do kogo należy pies.

Okazało się jednak, że mężczyzna i jego partnerka pod koniec grudnia wyprowadzili się z gminy Drzycim i przebywali poza powiatem świeckim.

Reklama
Reklama

Czytelnicy dziwili się dlaczego, skoro znane są personalia właściciela psa, nadal nie został namierzony przez policję.

 W styczniu Komenda Powiatowa Policji w Świeciu poinformowała nas, że prowadzi postępowanie, aby ustalić miejsce jego pobytu.

- Kiedy ustaliliśmy, że mężczyzna pojawił się ponownie w naszym powiecie, odwiedzili go funkcjonariusze. W piątek 24 lutego usłyszał zarzut – wyjaśnia kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

59-letniemu mieszkańcowi gminy Drzycim postawiono zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Psa przywiązano do drzewa w lesie niedaleko Gródka

Suczka odzyskała siły w schronisku / Schronisko dla Zwierząt w Drzycimiu

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Kara do 3 lat, hm dostanie w

Kara do 3 lat, hm dostanie w zawieszeniu i po krzyku. Przywiązać gościa do drzewa w lesie na kilka dni bez picia i jedzenia to zobaczy co czuł ten pies.

Więcej powinni mu dać lat

Więcej powinni mu dać lat albo go samego do drzew dać na kilka dni 

Może czas go dopaść i

Może czas go dopaść i przywiązać go gołego do drzewa z kolczaką.

Oj tam oj tam. Nic się nie

Oj tam oj tam. Nic się nie stało 

Kara powinna być dotkliwa a

Kara powinna być dotkliwa a nie w zawieszeniu.

Nie tolerujmy i nie poblażajmy takiemu zachowaniu

Zawsze największy przyjaciel

Zawsze największy przyjaciel cię zdradzi, po co ta en pies szczekał narobił niezłego syfu. A mówi się że pies to najlepszy przyjaciel czlowieka

Na rynku postawić frajera i

Na rynku postawić frajera i szczać na niego i pluć 

20 tys grzywny do zapłacenia

20 tys grzywny do zapłacenia na rzecz schroniska i 3 letni wolontariat do sprzątania kojcow z psich fekaliów. Ja osobiście bym ujawniła jeszcze wizerunek delikwenta.

W cywilu znęcał się nad psem.

W cywilu znęcał się nad psem. W więzieniu  będą znęcać się nad nim psy. Ot, takie pisie rządy.

Napewno wykręci się z tego

Napewno wykręci się z tego

Taki co nie szanuje i nie

Taki co nie szanuje i nie kocha zwierząt to nie nie kocha i nie szanuje ludzi !Wspolczuje jego partnerce i rodzinie .A poza tym czy jego najblizsi o tym wiedzieli??Jezeli tak to są współwinni !!!!!

Skoro gość ma 59 lat to głupi

Skoro gość ma 59 lat to głupi się urodził, przez te lata nie zmądrzał i głupi zdechnie mam nadzieję że w więzieniu.

Przecież mogli pieska oddać

Przecież mogli pieska oddać do schroniska,dlaczego tak się  znęcają nad zwierzętami ,kary powinny być bardziej surowe za znięcanie się nad zwierzętami 

Super kara dla niego choć

Super kara dla niego choć może jakaś konkubina czy współmałżonka dala pomysł. Za znieczulice jedno w jednym lesie drugie w drugim lesie ba 3 dni!

To powinno odbyć się w trybie

To powinno odbyć się w trybie natychmiastowym. Kara bezwzględna. 

Wielkie brawa dla świadków,

Wielkie brawa dla świadków, że wskazali właściciela. 

Kara powinna być nieuchronna,

Kara powinna być nieuchronna, nie wysoka tylko nieuchronna !!!  Co z tego że  wyrok będzie wyższy jesli w zawieszeniu ?  

sk,,,syna i te jego ku…we

sk,,,syna i te jego ku…we na sznury i na tydzień do lasu do drzewa bez żarcia a dopiero potem do więzienia

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama