Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zaczęło się. Rząd wprowadza obostrzenia w związku z koronawirusem

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji przedstawił ograniczenia, z którymi już od środy będą musieli się liczyć Polacy. Dotyczą one nie tylko podróży, ale też obłożenia w lokalach gastronomicznych, instytucjach kultury czy kościołach.

Udostępnij
kosciol_pusty_epidemia

REKLAMA

Reklama
Reklama

Nowym powodem do niepokoju jest zmutowana wersja COVID-19 o nazwie Omikron. Na razie nie wiadomo czy stosowane do tej pory szczepionki zapewniają ochronę przed tym wirusem.  

- Jesteśmy w apogeum czwartej fali pandemii - powiedział dziś Adam Niedzielski, minister zdrowia. - Obserwujemy zmniejszającą się dynamikę zachorowań. Do tej pory byliśmy w stanie zarządzać walką z pandemią w sposób przewidywalny. W ostatnich dniach pojawiła się jednak nowa mutacja koronawirus nazwana przez WHO Omikronem. Generuje ona ryzyko przyspieszenia procesów pandemicznych, co zmienia nasze podejście do walki z pandemią.
REKLAMA

Reklama
Reklama

I właśnie dlatego został wydany zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich: RPA, Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Nambii, Zimbabwe. Ponadto osoby wracające z tych krajów będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni. 

Przyjeżdżający do Polski z krajów spoza grupy Schengen również muszą się liczyć z dwutygodniową kwarantanną. Zwolnienie z niej może nastąpić od ósmego dnia po wykonaniu testu PCR.

We wszystkich przypadkach, w których mamy do czynienia z powrotem z krajów ryzyka, ma być przeprowadzony bardzo szczegółowy wywiad epidemiologiczny z listą kontaktów.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Z pewnością jednak dla przeciętnego Polaka istotniejsze są obostrzenia związane z limitem osób w obiektach zamkniętych. Limit w wysokości 75 proc. zmienia się na 50 proc.  i dotyczy m.in. instytucji kultury, kościołów, hoteli i lokali gastronomicznych.

Na zgromadzeniach i uroczystościach może być maksymalnie 100 osób. Na razie nie mówi się nic o supermarketach i galeriach handlowych.

Reklama
Reklama

Nowe zasady będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia. Potem mogą być zniesione lub jeszcze bardziej zaostrzone. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Muszą zniszczyć wszystko,

Muszą zniszczyć wszystko, wtedy może spasują.

Też mi obostrzenia…a

Też mi obostrzenia…a zaszczepieni dalej nie testowani i nie podlegający kwarantannie. Za taką kasę Panie Niedzielski powinno się myśleć logicznie.Czas na Pana.

Ale w sklepach może być 200

Ale w sklepach może być 200 ludzi tam wirusa nie ma ? Na imprezach polityków też nie ma ? W dupe niech sobie wsadzą szczepionki i obostrzenia. Tak nalegali na szczepienia że takie potrzebne a potem się okazało że gówno potrzebne bo nie działają..

Reklama

nie rozumiem pewnej grupy

nie rozumiem pewnej grupy zaszczepionych… sterują wami tak żebyście czuli się tymi lepszymi, sami chcecie surowych restrykcji, bo myślicie, że będziecie mieć w 100% wolności haha, posegregowani z dodatkowi przywilejami „wolności”…, a kod QR czy paszport będzie przepustką do wypicia kawy na mieście haha, fajna wolność, nie ma to jak samemu pozwalać sobie odbierać wolność żeby zaszkodzić tym niezaszczepionym haha. a co was obchodzi czy ktoś zaszczepiony czy nie? zaszczepiony też roznosi wirusa. Po prostu podobno ma mniejsze objawy choroby. Będziemy dostawać tą igłą co pół roku. Jesteś zaszczepiony? świetnie! podobno jesteś bezpieczny, ciesz się i od”SZ”czep się od innych. Przykład skoczków narciarskich, wszyscy zaszczepieni, a i tak muszą się non stop testować, a jak wykryją covida tak jak u Murańki czy tego japończyka, nawet bezobjawowego to kwarantanna

Pamiętajmy jeśli pracodawca

Pamiętajmy jeśli pracodawca cię przymusza do szczepienia a ty dostaniesz reakcji niepożądanych masz prawo sądzić firmę o odszkodowanie. Odszkodowania w milionach złotych.

Irlandia, GB, Izrael i masa

Irlandia, GB, Izrael i masa innych wyszczepipnych krajow ma teraz najwieksze problemy. Owce sie poszczepily i teraz padaja jak muchy. Teraz te same owce daly sobie wmowic ze potrzebna im kolejna dawka co 5 miesiecy…Jak mozna byc tak tempym i nie zauwazyc ze ta szczepionka bardziej szkodzi niz pomaga. 

Reklama

Przypominam lokalnym władzom,

Przypominam lokalnym władzom, że te działania są niezgodne z prawem, a wprowadzanie ich to współudział w przestępstwie.

Objawy to: zmęczenie, ból

Objawy to: zmęczenie, ból głowy, ból ciała, drapanie w gardle… serio? Ciekawe co dalej wymyślą 

Podstawa prawna na Twitterze

Podstawa prawna na Twitterze czy na prezentacji w PowerPoint? Bo od tych wałów to już się pogubiłem 

Reklama

Nigdy Rząd nie martwił się o

Nigdy Rząd nie martwił się o Wasze zdrowie a teraz myślicie, że nagle znalazł pieniądze i do tego w pezencie martwi się o to zdrowie – no na serio dobre! Gratulacje za wybór – życzę zdrowia.

Dziwne to wszystko,od ponad

Dziwne to wszystko,od ponad roku nikt nie pyta co z wirusem w kraju z którego pochodzi.

Nikogo to nie dziwi że Chińczycy już dawno powrócili do normalności i ich gospodarka pędzi do przodu.

A ta zjebana unia europejska sra po nogach i wmawia ludziom ciemnotę.

Jestem tak oburzony tym, że

Jestem tak oburzony tym, że aż popuściłem! Jeżeli rząd zmusi mnie do szczepienia to zapowiadam, że dokonam samospalenia na rynku w Świeciu albo na Mariankach bo bliżej. Dokonam tego już wkrótce przed południem albo lepiej po południu bo na rano do roboty do kombinatu. Ale zobaczycie! Nie dajmy się zaszczepić, z tego są tylko różne choroby i śmierć. Wczoraj mój kolega zginął bo oglądał film o szczepieniach i załapał tego covida! Szok! I najlepszy przykład! Lewandowski się zaszczepił i co??? Nie wygrał złotej piłki!!!

Reklama

No wreszcie! Dobre i to a i

No wreszcie! Dobre i to a i tak trzeba było czekać długo na takie decyzje w tym kraju. 500 ludzi dziennie na to umiera

Sami profesorowie medycyny

Sami profesorowie medycyny się tu wypowiadają. Pewnie po  studiach w internecie……….

Tak czytam te komentarze i

Tak czytam te komentarze i sami znawcy. Lekarze nie potrzebni. Każdy ma swój rozum i tyle. Tylko w tych swych mądrościach trzeba być konsekwentnym do końca, nawet ostatecznego

Reklama
Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W miniony wtorek wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Warlubiu zderzył się na łuku drogi z oplem corsą. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby.

Wiadomości

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Świeciu zatrzymali kolejnego mieszkańca miasta za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Wiadomości

Mieszkańcy Świecia otrzymali pierwszeństwo w zakupie dietetycznej mieszanki chlebowej Panarium.

Wiadomości

Do szpitala trafiło dwuletnie dziecko po tym, jak rodzice zauważyli, że otworzyło pudełko ze żrącą substancją.

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Reklama
Reklama

Wiadomości

- Przyjąłem założenie, że w ciągu każdego miesiąca, oczywiście jeśli tylko pozwoli na to pogoda, będzie 100 patroli pieszych i 20 rowerowych - mówi...

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Wiadomości

Postępują prace na modernizowanym placu zabaw koło orlika i Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Styl życia

Orkiestra Dęta Świecie była jednym z uczestników wielkiej, corocznej parady organizowanej przez Obywatelskie Stowarzyszenie Strzeleckie Iserlohn w Niemczech. W wydarzeniu biorą głównie udział zawodowe...

Wiadomości

Nie ma takiego drugiego sklepu w Świeciu, który oferowałby aż 60 tys. artykułów. Mowa oczywiście o Centrum Handlowym Super City, które w piątek 26...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Wiadomości

Historia zatoczyła koło. Po latach Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka znowu powrócił na plażę w Decznie. Gwiazdą tegorocznej edycji był włoski zespół Sadist.

Wiadomości

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Synoptycy zapowiadają dziś po południu w powiecie świeckim burze, ulewy i silny wiatr.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo