Mimo niewątpliwego uroku tego miejsca, wydaje się ono mało znane mieszkańcom Świecia. Rejon ten - poza walorami krajobrazowymi - nie oferuje nic więcej. Najlepiej wiedzą o tym mieszkańcy ul. Polnej, którzy codziennie korzystają ze skrótu, wiodącego właśnie przez wspomniany park, a prowadzącego do ul. Parkowej.
REKLAMA
- Przed kilkoma laty zrobiono nowe schody, utwardzono ścieżkę i to w zasadzie wszystko, czego doczekało się to miejsce na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat - stwierdza z lekką goryczą pani Wiesława. - Przede wszystkim brakuje oświetlenia. Zimą po godz. 16 strach tamtędy iść, bo kompletnie nic nie widać, a lubią tam przesiadywać wyrostki, po których nie wiadomo, czego można się spodziewać. Pewnie nie czuliby się tak bezkarnie, gdyby chociaż od czasu do czasu zaglądał tam patrol policji albo straży miejskiej - wylicza niedostatki.
REKLAMA
Poważnym brakiem w opinii mieszkanki ul. Polnej jest również brak zjazdu dla wózków i rowerów. Nie przewidziano ich przy budowie schodów.
Czy jest szansa na to, że park będzie kiedyś przypominał inne miejskie skwery?
- W przyszłym roku zaplanowaliśmy ustawienie tam kilku słupów oświetleniowych - mówi Marta Karolczak, kierownik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Co do innych kwestii, w tej chwili nie mogę obiecać niczego konkretnego, bo nie zarezerwowano na ten cel pieniędzy w budżecie. Sprawa nie jest jednak beznadziejna. Jeśli pojawią się jakieś nadwyżki, rozważymy wydanie ich właśnie na sugerowane zmiany w parku przy ul. Parkowej. Z tego co pamiętam, obie skarpy, na których znajdują się schody, są bardzo strome i nie wiem czy właśnie z tego powodu zaniechano wybudowania podjazdu dla wózków i rowerów. Obiecuję przyjrzeć się temu.
Jak podkreśla kierownik, park już dawno znalazłby się na uwadze gminy, gdyby o jego rewitalizację zabiegał np. któryś z radnych lub też mieszkający w jego pobliżu złożyliby wniosek do budżetu obywatelskiego.
- Jeżeli nie mamy wyraźnych sygnałów od mieszkańców, zwyczajnie nie wiemy o niektórych potrzebach - tłumaczy Karolczak. - Właśnie po to stworzono budżet obywatelski, by mieszkańcy mieli większy wpływ na miejskie inwestycje, które w ich ocenie są pożądane.
Czy Waszym zdaniem jest więcej takich miejsc, o które należałoby bardziej zadbać? Nie tylko w Świeciu.
a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie
Radzę tej Pani przejść sie
Radzę tej Pani przejść sie tamtędy ,a nie gdybać bo pamięć zawodzi .A co do wyjścia z tego chodnika na ul. Polną,to wydaje mi się,że ten kto projektował to był chyba pod wpływem…-masakra. Co do patroli to chyba tam się boją chodzić,a SMiej. samochodem tam nie wjedzie,bo przecież pieszo nie bedą chodzić.A jeszcze co do obiecanek Pani urzędnik to jest takie przysłowie: obiecanki cacanki ,a głupiemu radość.
Wypraszam sobie obelgi,
Wypraszam sobie obelgi, wyrostek to termin,który uraża mą dumę… a ja po prostu lubię tam spędzać czas z przyjaciółmi…
Może można byłoby pomyśleć o
Może można byłoby pomyśleć o wybiegu dla psów? Z tego co wiem, wielu właścicieli psów tam własnie wyprowadza swoich podopiecznych.
Kto tam jest radnym?
Kto tam jest radnym? Należałoby rozliczyć tego człowieka, że do tej pory nie zauważał tego miejsca i przede wszystkim potrzeb mieszkańców. Może panowie radni wypadałoby ruszyć tyłki i zobaczyć co by tu zrobić. Bierzecie za nic 1000 zł co miesiąc.
Połączyć park przy Oksir z
Połączyć park przy Oksir z parkiem przy Wodociągach, który przed 1939 r.nosił nazwę Parku Wolności, zrobić ścieżkę spacerową wzdłuż Struchawy aż do ul. Wodnej, odebrać nienależną część parku Wodociągom, robiąc tam teren na imprezy na wolnym powietrzu. Ścieżka służyłaby całym rodzinom, kotlina Struchawy jest piękna, tylko o nią zadbać.
Budżet obywatelski na 700 tys
Budżet obywatelski na 700 tys i można zrobić tam całkiem inne miejsce z połączeniu z Wodną.
Każdy coś tu pisze,zrobić to
Każdy coś tu pisze,zrobić to czy to .Mam propozycje,zatkać tam struchawe ,nabierze się woda i będziemy mieli drugi park wodny bis,albo w tym dołku zrobić drugą eco Wisłe wtedy może za śmieci zapłacimy mniej przez pare lat. Super co?