Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zapomniany park przy Parkowej. Nocą strach tamtędy przejść

Nasi Czytelnicy wskazują kolejne miejsce w Świeciu wymagające zainteresowania urzędników odpowiedzialnych za przestrzeń miejską. Chodzi o nieco zapomniany park znajdujący się w klinie między ulicami Parkową i Polną. Największą, choć nie jedyną, jego bolączką, jest brak oświetlenia.

Udostępnij
zapomniany-park

Mimo niewątpliwego uroku tego miejsca, wydaje się ono mało znane mieszkańcom Świecia. Rejon ten - poza walorami krajobrazowymi - nie oferuje nic więcej. Najlepiej wiedzą o tym mieszkańcy ul. Polnej, którzy codziennie korzystają ze skrótu, wiodącego właśnie przez wspomniany park, a prowadzącego do ul. Parkowej.

REKLAMA

- Przed kilkoma laty zrobiono nowe schody, utwardzono ścieżkę i to w zasadzie wszystko, czego doczekało się to miejsce na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat - stwierdza z lekką goryczą pani Wiesława. - Przede wszystkim brakuje oświetlenia. Zimą po godz. 16 strach tamtędy iść, bo kompletnie nic nie widać, a lubią tam przesiadywać wyrostki, po których nie wiadomo, czego można się spodziewać. Pewnie nie czuliby się tak bezkarnie, gdyby chociaż od czasu do czasu zaglądał tam patrol policji albo straży miejskiej - wylicza niedostatki.

Reklama
Reklama

REKLAMA

Poważnym brakiem w opinii mieszkanki ul. Polnej jest również brak zjazdu dla wózków i rowerów. Nie przewidziano ich przy budowie schodów.

Czy jest szansa na to, że park będzie kiedyś przypominał inne miejskie skwery?

Reklama
Reklama

- W przyszłym roku zaplanowaliśmy ustawienie tam kilku słupów oświetleniowych - mówi Marta Karolczak, kierownik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Co do innych kwestii, w tej chwili nie mogę obiecać niczego konkretnego, bo nie zarezerwowano na ten cel pieniędzy w budżecie. Sprawa nie jest jednak beznadziejna. Jeśli pojawią się jakieś nadwyżki, rozważymy wydanie ich właśnie na sugerowane zmiany w parku przy ul. Parkowej. Z tego co pamiętam, obie skarpy, na których znajdują się schody, są bardzo strome i nie wiem czy właśnie z tego powodu zaniechano wybudowania podjazdu dla wózków i rowerów. Obiecuję przyjrzeć się temu.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym okniezy się w nowym oknie

Jak podkreśla kierownik, park już dawno znalazłby się na uwadze gminy, gdyby o jego rewitalizację zabiegał np. któryś z radnych lub też mieszkający w jego pobliżu złożyliby wniosek do budżetu obywatelskiego.

Reklama
Reklama

- Jeżeli nie mamy wyraźnych sygnałów od mieszkańców, zwyczajnie nie wiemy o niektórych potrzebach - tłumaczy Karolczak. - Właśnie po to stworzono budżet obywatelski, by mieszkańcy mieli większy wpływ na miejskie inwestycje, które w ich ocenie są pożądane.  

Czy Waszym zdaniem jest więcej takich miejsc, o które należałoby bardziej zadbać? Nie tylko w Świeciu.

a.bartniak@extraswiecie.pl

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieJubiler Corleone

Udostępnij
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Radzę tej Pani przejść sie

Radzę tej Pani przejść sie tamtędy ,a nie gdybać bo pamięć zawodzi .A co do wyjścia z tego chodnika na ul. Polną,to wydaje mi się,że ten kto projektował to był chyba pod wpływem…-masakra. Co do patroli to chyba tam się boją chodzić,a SMiej. samochodem tam nie wjedzie,bo przecież pieszo nie bedą chodzić.A jeszcze co do obiecanek Pani urzędnik to jest takie przysłowie: obiecanki cacanki ,a głupiemu radość.

Wypraszam sobie obelgi,

Wypraszam sobie obelgi, wyrostek to termin,który uraża mą dumę… a ja po prostu lubię tam spędzać czas z przyjaciółmi… 

Może można byłoby pomyśleć o

Może można byłoby pomyśleć o wybiegu dla psów? Z tego co wiem, wielu właścicieli psów tam własnie wyprowadza swoich podopiecznych.

Reklama

Kto tam jest radnym?

Kto tam jest radnym? Należałoby rozliczyć tego człowieka, że do tej pory nie zauważał tego miejsca i przede wszystkim potrzeb mieszkańców. Może panowie radni wypadałoby ruszyć tyłki i zobaczyć co by tu zrobić. Bierzecie za nic 1000 zł co miesiąc. 

Połączyć park przy Oksir z

Połączyć park przy Oksir z parkiem przy Wodociągach, który przed 1939 r.nosił nazwę Parku Wolności, zrobić ścieżkę spacerową wzdłuż Struchawy aż do ul. Wodnej, odebrać nienależną część parku Wodociągom, robiąc tam teren na imprezy na wolnym powietrzu. Ścieżka służyłaby całym rodzinom, kotlina Struchawy jest piękna, tylko o nią zadbać.

Budżet obywatelski na 700 tys

Budżet obywatelski na 700 tys i można zrobić tam całkiem inne miejsce z połączeniu z Wodną.

Reklama

Każdy coś tu pisze,zrobić to

Każdy coś tu pisze,zrobić to czy to .Mam propozycje,zatkać tam struchawe ,nabierze się woda i będziemy mieli drugi park wodny bis,albo w tym dołku zrobić drugą eco Wisłe wtedy może za śmieci zapłacimy mniej przez pare lat.  Super co?

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo