Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

To żart? Firma KZBUD wygrała przetarg wart 4 miliony, a potem nikt nie przyszedł podpisać umowy

Gmina musiała po raz kolejny unieważnić przetarg na przebudowę budynku przy ul. Wyszyńskiego 15 w Świeciu, w którym mieściła się m.in. siedziba Ośrodka Pomocy Społecznej. Zwycięzca przetargu nie pojawił się na podpisaniu umowy.

Udostępnij
ops-do-remontu_0

REKLAMA

Pierwszy przetarg unieważniono z powodu błędów formalnych w dokumentacji firmy, która złożyła ofertę mieszczącą się w kwocie przeznaczonej na to zadanie.

Reklama
Reklama

W drugim przetargu wzięły udział cztery firmy. Najniższą ofertę - 3 mln 550 tys. zł - złożyło przedsiębiorstwo Cezar z Chełmży. Druga w kolejce do wygranej była spółka KZBUD ze Świecia z kwotą 3 mln 909 tys. zł, a trzecia świecka Libra, która zaoferowała 3 mln 982 tys. zł.

Czwartą firmą, która przystąpiła do przetargu, był Prof-Bud ze Świecia, który wycenił zakres prac na prawie 4 mln 506 tys. zł.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Przetarg wygrała świecka firma KZBUD. Wydawało się, że niebawem wykonawca przystąpi do pracy. Z tego powodu na początku grudnia budynek opuściła filia Miejskiej Biblioteki Publicznej Tak się jednak nie stało.

- Dwukrotnie wzywaliśmy wykonawcę do podpisania umowy - mówi Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia. - Nie pojawił się. Nie podał też powodu, dla którego tak postąpił - dodaje wiceburmistrz.

Oferta firmy z Chełmży, która przdstawiła najniższą cenę, została odrzucona, bo nie obejmowała remontu drogi między parkingiem a pawilonem przy ul. Wyszyńskiego.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Swego rodzaju karą za takie zachowanie jest utrata wadium. W tym przypadku KZBUD traci 45 tys. zł  Gmina ma jednak problem. Musi ogłosić trzeci przetarg. Stanie się to na początku przyszłego roku.

Przypomnijmy. W budynku, w którym piętro niegdyś zajmował Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu, który potem przeniósł sie na ul. Hallera, ma powstać centrum aktywizacji seniorów. Obiekt zostanie w całości dostosowany do potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się. Dlatego ma powstać tam winda.

Reklama
Reklama

Parter w dalszym ciągu będzie zajmowała filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu, która dzięki remontowi zyska na wyglądzie. Rewolucja będzie dotyczyć przede wszystkim piętra.
REKLAMA

W budynku mają być ulokowane m.in. dwie sale rehabilitacyjne, gabinet lekarza, pomieszczenie socjalne dla pracowników, toalety oraz sala konferencyjna będąca do dyspozycji przede wszystkim seniorów.

Reklama
Reklama

Z myślą o najstarszych mieszkańcach gminy przewidziano w 2023 r. sporo ciekawych zajęć m.in. jogę, gimnastykę, kursy komputerowe, spotkania przy kawie z ciekawymi ludźmi.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
49 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nazwisko i zdjecie osoby

Nazwisko i zdjecie osoby która powinna a nie przyszła powinno być na głównej. Mam nadzieje ze juz nikt w swieciu nie będzie korzystał z jej usług i upadna.

Niestety, zmiana przepisów w

Niestety, zmiana przepisów w prawie zamówień publicznych doprowadziła do tego. Jeszcze dwa lata temu wadium pewnie wynosiłoby ok 90 tys. Odpowiednie lobby zadziałało i zmieniono przepisy w ten sposób, że została zmniejszona kwota możliwego wadium i zabezpieczenia należytego wykonania kontraktu. Takie sytuacje będą zachodzić częściej. A jak ktoś przystąpi do realizacji umowy, będzie to robił nienależycie. 

Niestety obawiam się, że 

Niestety obawiam się, że  Deczna też nie skończy.  

To musi być bogata firma ten

To musi być bogata firma ten KAZBUD, strata 45 tyś. to drobiazg. Pewnie od chętnych do pracy nie mogą się opędzić i pensje pracowników pewnie ministerialne do tego premie. Dziwne, że nie wygrała w rakingu który swego czasu był ogłoszony na tym portalu. Z jednego wpisu wyglada na to,że ośrodek w Decznie też jest w jej rękach. Z takim podejściem nie zwracać uwagi na koszty tylko wybrać firmę solidną i sprawdzoną na rynku. Z nazw firm, które przystąpiły do przetargu dwie znam i nie ma co się dziwić, że są drodzy-poprostu znają swoją cenę i mają renomę.

Reklama

Deczno też robi kz bud

Deczno też robi kz bud przypadek ? Nie sądzę 

KtoŚ dostał łapówkę .Powinno

KtoŚ dostał łapówkę .Powinno zająć się tym CBA 

Przecież ta firma to krzak.

Przecież ta firma to krzak. Właściciel powinno en być w kryminale, a nie interesy robić z gminą.. przykre że nie sprawdzają firmy przed potem mamy takie rozgrzebane Deczno i teraz to … Gratulacje dla kolegów w urzędzie pana Kuby Z. Wstyd !! 

Jeśli to prawda że ta firma

Jeśli to prawda że ta firma buduję ośrodek w decznie należy natychmiast prześwietlić jej działania czy wszystko jest realizowane zgodnie z harmonogramem, faktury, podwykonawców itd. Żeby potem nie było. Bo jak za jakiś czas będzie niespodzianka to urzędnicy odpowiedzialni za nadzór powinni za to odpowiedzieć 

Reklama

Napewno będzie jak ze

Napewno będzie jak ze śmieciami stacha że nie są winni i zaplaca znowu mieszkancy a urząd ręce umyje bo dostał już swoje pieniądze do kieszeni .

Poraz kolejny niesolidna

Poraz kolejny niesolidna firma się znalazła ze Świecia po SYLI,  KZBUD przypadek ,pytanie  co będzie z Decznem z nie solidnymi kontrahentami się nie współpracuje o wątpliwej reputacji wszyscy na mieście wiedzą a włodarze już nie dziwne.

W sumie dla gminy dobrze,

W sumie dla gminy dobrze, kilkadziesiąt tysięcy wpada dodatkowo do miejskiej kasy a lepiej że taki wykonawca odpadnie niż by miał robić. 

może to nie przypadek, że

może to nie przypadek, że firma w taki sposób wycofała się z przetargu ;

Reklama

No to Ręczna pewnie też nie

No to Ręczna pewnie też nie skończy brawo za wybór dla urzędników naszych po prostu żenada

Niech żyje zachar hip hip

Niech żyje zachar hip hip hura 

Tu na razie jest ściernisko

Tu na razie jest ściernisko ale będzie San Francisco 

Już od samego początku było

Już od samego początku było dziwne że firma KAZ BUD wygrała przetarg na remonty Deczna. Czy ktoś z gminy przed podpisaniem umowy sprawdził tą firmę? Przecież ona została zarejestrowana w KRS tylko dla potrzeby startu w przetargu. Bardzo niski kapitał spółki  i za 2019 rok strata 300 tys.zlotych. i nikt tego nie widział i nie wiedział że ta firma ani nie ma czym i kim zrobić remontu Deczna? A auta za kilkaset złotych w leasingu na firmę są a przychodów brak. Szkoda gadać

Firma kzbud na rynku

Firma kzbud na rynku funkcjonuje 2 lata?.I tak urzekla profesjonalizmem urzad miasta Świecie ze wygrywa drugi przetarg z rzedu.Ah te zbiegi okolicznosci w Świeciu

brak profesjonalizmu

brak profesjonalizmu urzędników

Łatwo się krytykuje drodzy

Łatwo się krytykuje drodzy Państwo, ale czy ktoś z was prowadził taką firmę i czy zdajecie sobie sprawę co się dzieje na rynku materiałów budowlanych. Czasem pewnie lepiej jest coś odpuścić by coś dokończyć i pozamykać sprawy.  Być może pan Kuba przewartościował swe inwestycje. Powinniście trzymać kciuki, a nie tylko krytykować i rzucać kłody pod nogi.  Trzymam kciuki by KZBUD się udało . Powodzenia 

Pan Kuba to świetny fachowiec

Pan Kuba to świetny fachowiec który cieszy się dużym szacunkiem w środowisku więc uwazajcie co wypisujecie. Swoje interesy prowadzi dobrze o czym świadczą opinie klientów dla których zrealizował duże inwestycje 

Piter.Pilnie zgłoś się na

Piter.Pilnie zgłoś się na izbę przyjęć do Psycha bo twoja schizofrenia jest w złym stanie .

Ja jestem przerażony waszym

Ja jestem przerażony waszym poziomem wiedzy na temat obowiązujących przepisów. Nie zabierajcie się za komentowanie skoro szkoły trudno było pokończyć. G. wiecie o działaniu urzędów i prowadzeniu firmy, ale swoje bzdury szerzycie znad klawiatury pierwszorzędnie. 

Bo pan kubus jest debilem jak

Bo pan kubus jest debilem jak tego nie bierze pod uwagę rosnących cen .To nawet wie Maciek z klanu .Szanowny to jest pan Bąk gdzie jego oferty są najdroższe dlatego że jest to najlepszy fachowiec i to wie a nie zacharski daje najmniej i jak przuchodzi co do czego sra w gacie .Deczno już leży i jest wstrzymana budowa i już poplynal na tym 

A co to dla gości który

A co to dla gości który jeździ samochodem za pół melona jest te 45 tysięcy? Tyle co nic

Oj w naszym urzędzie jest

Oj w naszym urzędzie jest więcej takich cukierków,  coś o tym wiem! I wcale nie trzeba dużo grzebać i się rozglądać!  Ale to już zadanie dla odpowiednich organów! 

Borek  TY , to chyba jesteś

Borek  TY , to chyba jesteś po jakiś fakultetach. Świecie jest małe i każdy wie ,że wszystkie przetargi  są ustawione .

Kubus zawsze był na liscia

Kubus zawsze był na liscia

Dwayne Johnson z KZ-BUD 

Dwayne Johnson z KZ-BUD 

Na układy nie ma rady . Urząd

Na układy nie ma rady . Urząd miejski stał się jednym zbiegiem okoliczności, kasa ginie pani Skarbnik na lewo i prawo , ustawione przetargi pod firmy krzaki , aplikacje o pracę ustawione pod SWOICH , grunt że przeszczep się przyjął i podwyżki były na czas 

Może na zgliszczach w Decznie

Może na zgliszczach w Decznie wystawić pomnik budowlańca polskiego 

Po komentarzach widać jakich,

Po komentarzach widać jakich, prostaków za czytelników ma i gromadzi ten portal. Większego dnia nie widziałem. Za tyle wiadro pomyj pod każdym artykułem każdy szanujący się portal dawno założył by forum tylko dla zakochanych. Na momencie byłby spokój i kultura. Ale jak się liczy na dyskusję z idiotą to się wówczas niedostrzega swojej publiczności. Wstyd Panie Redaktorze,że Pan pozwala na taki rodzaj niszczenia ludzi. Wstyd i kupa gówna.

W eKRS firma KZBUD

W eKRS firma KZBUD reprezentowana jest przez Pana Andrzeja Zacharskiego. Pan Jakub Zacharski wyrejestrował swoją firmę OLIMP w 2016 roku (CEIDG).

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

W czwartkowe popołudnie nad naszym regionem przeszły gwałtowne opady deszczu i gradu.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Reklama
Reklama

Wiadomości

We wtorek późnym popołudniem doszło do wypadku na ul. Sportowej w Świeciu. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystę i uciekł, zostawiając samochód.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Kościół katolicki świętuje dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. W Świeciu największa procesja przeszła ulicami osiedla Marianki.

Styl życia

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Jechał traktorem całą szerokością jezdni i ledwie trzymał się w fotelu. Świadek powiadomił policję, podejrzewając, że mężczyzna jest pijany.

Wiadomości

We wtorek w Czaplach poszkodowany został 10-latek. Policja podaje okoliczności zdarzenia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

W czwartkowe popołudnie nad naszym regionem przeszły gwałtowne opady deszczu i gradu.

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Wiadomości

We wtorek późnym popołudniem doszło do wypadku na ul. Sportowej w Świeciu. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystę i uciekł, zostawiając samochód.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo