Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

To żart? Firma KZBUD wygrała przetarg wart 4 miliony, a potem nikt nie przyszedł podpisać umowy

Gmina musiała po raz kolejny unieważnić przetarg na przebudowę budynku przy ul. Wyszyńskiego 15 w Świeciu, w którym mieściła się m.in. siedziba Ośrodka Pomocy Społecznej. Zwycięzca przetargu nie pojawił się na podpisaniu umowy.

Udostępnij
ops-do-remontu_0

REKLAMA

Pierwszy przetarg unieważniono z powodu błędów formalnych w dokumentacji firmy, która złożyła ofertę mieszczącą się w kwocie przeznaczonej na to zadanie.

W drugim przetargu wzięły udział cztery firmy. Najniższą ofertę - 3 mln 550 tys. zł - złożyło przedsiębiorstwo Cezar z Chełmży. Druga w kolejce do wygranej była spółka KZBUD ze Świecia z kwotą 3 mln 909 tys. zł, a trzecia świecka Libra, która zaoferowała 3 mln 982 tys. zł.

Czwartą firmą, która przystąpiła do przetargu, był Prof-Bud ze Świecia, który wycenił zakres prac na prawie 4 mln 506 tys. zł.
REKLAMA

Przetarg wygrała świecka firma KZBUD. Wydawało się, że niebawem wykonawca przystąpi do pracy. Z tego powodu na początku grudnia budynek opuściła filia Miejskiej Biblioteki Publicznej Tak się jednak nie stało.

- Dwukrotnie wzywaliśmy wykonawcę do podpisania umowy - mówi Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia. - Nie pojawił się. Nie podał też powodu, dla którego tak postąpił - dodaje wiceburmistrz.

Oferta firmy z Chełmży, która przdstawiła najniższą cenę, została odrzucona, bo nie obejmowała remontu drogi między parkingiem a pawilonem przy ul. Wyszyńskiego.
REKLAMA

Swego rodzaju karą za takie zachowanie jest utrata wadium. W tym przypadku KZBUD traci 45 tys. zł  Gmina ma jednak problem. Musi ogłosić trzeci przetarg. Stanie się to na początku przyszłego roku.

Przypomnijmy. W budynku, w którym piętro niegdyś zajmował Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu, który potem przeniósł sie na ul. Hallera, ma powstać centrum aktywizacji seniorów. Obiekt zostanie w całości dostosowany do potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się. Dlatego ma powstać tam winda.

Parter w dalszym ciągu będzie zajmowała filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu, która dzięki remontowi zyska na wyglądzie. Rewolucja będzie dotyczyć przede wszystkim piętra.
REKLAMA

W budynku mają być ulokowane m.in. dwie sale rehabilitacyjne, gabinet lekarza, pomieszczenie socjalne dla pracowników, toalety oraz sala konferencyjna będąca do dyspozycji przede wszystkim seniorów.

Z myślą o najstarszych mieszkańcach gminy przewidziano w 2023 r. sporo ciekawych zajęć m.in. jogę, gimnastykę, kursy komputerowe, spotkania przy kawie z ciekawymi ludźmi.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (49)

 1. Przedsiębiorca

  29 grudnia 2021 11:55

  Nazwisko i zdjecie osoby

  Nazwisko i zdjecie osoby która powinna a nie przyszła powinno być na głównej. Mam nadzieje ze juz nikt w swieciu nie będzie korzystał z jej usług i upadna.

  • Teo

   29 grudnia 2021 13:30

   Kuba zacharski i spółka 

   Kuba zacharski i spółka 

 2. Jan

  29 grudnia 2021 12:16

  Niestety, zmiana przepisów w

  Niestety, zmiana przepisów w prawie zamówień publicznych doprowadziła do tego. Jeszcze dwa lata temu wadium pewnie wynosiłoby ok 90 tys. Odpowiednie lobby zadziałało i zmieniono przepisy w ten sposób, że została zmniejszona kwota możliwego wadium i zabezpieczenia należytego wykonania kontraktu. Takie sytuacje będą zachodzić częściej. A jak ktoś przystąpi do realizacji umowy, będzie to robił nienależycie. 

  • PZP

   29 grudnia 2021 13:14

   Przecież jest max 3% wadium

   Przecież jest max 3% wadium ustalane przez zamawiajacego. Jak nie podpisał umowy to wadium zostaje w UM i przy 4 milionach mogło wynosić max 120 000 zł więc ta kasa (o ile w przetargu ustalono maksymalny próg) zasili budżet miasta.

   • Jan

    29 grudnia 2021 14:46

    Tak byłoby przed zmianą

    Tak byłoby przed zmianą przepisów. Teraz wadium w takim postępowaniu (krajowym), max wynosi1,5%. Tak więc dla kontraktu wartego 4mln, wynosi max 60 tyś. Śmieszne pieniądze, biorąc pod uwagę ryzyko. Przy obecnych cenach pewnie bardziej się „opłacało” stracić wadium niż dołożyć do inwestycji.

 3. Budowlaniec

  29 grudnia 2021 12:19

  Niestety obawiam się, że 

  Niestety obawiam się, że  Deczna też nie skończy.  

 4. TRUTEŃ

  29 grudnia 2021 12:58

  To musi być bogata firma ten

  To musi być bogata firma ten KAZBUD, strata 45 tyś. to drobiazg. Pewnie od chętnych do pracy nie mogą się opędzić i pensje pracowników pewnie ministerialne do tego premie. Dziwne, że nie wygrała w rakingu który swego czasu był ogłoszony na tym portalu. Z jednego wpisu wyglada na to,że ośrodek w Decznie też jest w jej rękach. Z takim podejściem nie zwracać uwagi na koszty tylko wybrać firmę solidną i sprawdzoną na rynku. Z nazw firm, które przystąpiły do przetargu dwie znam i nie ma co się dziwić, że są drodzy-poprostu znają swoją cenę i mają renomę.

 5. Majster

  29 grudnia 2021 13:16

  Deczno też robi kz bud

  Deczno też robi kz bud przypadek ? Nie sądzę 

 6. Kid

  29 grudnia 2021 13:18

  KtoŚ dostał łapówkę .Powinno

  KtoŚ dostał łapówkę .Powinno zająć się tym CBA 

 7. Kamma

  29 grudnia 2021 13:29

  Przecież ta firma to krzak.

  Przecież ta firma to krzak. Właściciel powinno en być w kryminale, a nie interesy robić z gminą.. przykre że nie sprawdzają firmy przed potem mamy takie rozgrzebane Deczno i teraz to … Gratulacje dla kolegów w urzędzie pana Kuby Z. Wstyd !! 

 8. Śmierdząca sprawa

  29 grudnia 2021 13:42

  Jeśli to prawda że ta firma

  Jeśli to prawda że ta firma buduję ośrodek w decznie należy natychmiast prześwietlić jej działania czy wszystko jest realizowane zgodnie z harmonogramem, faktury, podwykonawców itd. Żeby potem nie było. Bo jak za jakiś czas będzie niespodzianka to urzędnicy odpowiedzialni za nadzór powinni za to odpowiedzieć 

 9. Haha

  29 grudnia 2021 13:47

  Napewno będzie jak ze

  Napewno będzie jak ze śmieciami stacha że nie są winni i zaplaca znowu mieszkancy a urząd ręce umyje bo dostał już swoje pieniądze do kieszeni .

  • emerytowany

   29 grudnia 2021 17:52

   Jakaś fobia z tym Stachem? 

   Jakaś fobia z tym Stachem? 

 10. świeciak

  29 grudnia 2021 13:48

  Poraz kolejny niesolidna

  Poraz kolejny niesolidna firma się znalazła ze Świecia po SYLI,  KZBUD przypadek ,pytanie  co będzie z Decznem z nie solidnymi kontrahentami się nie współpracuje o wątpliwej reputacji wszyscy na mieście wiedzą a włodarze już nie dziwne.

 11. Rydzyk

  29 grudnia 2021 14:04

  W sumie dla gminy dobrze,

  W sumie dla gminy dobrze, kilkadziesiąt tysięcy wpada dodatkowo do miejskiej kasy a lepiej że taki wykonawca odpadnie niż by miał robić. 

  • czytelniczka

   29 grudnia 2021 14:07

   Dokładnie miasto na tym sporo

   Dokładnie miasto na tym sporo zarobiło a wykonawca wystawił sobie świdectwo i pewnie nie prędko weźmie udział w kolejnym przetragu bo będzie mu wsyd.

  • Zastanow sie1

   29 grudnia 2021 15:01

   nic nie rozumiesz, dla gminy

   nic nie rozumiesz, dla gminy to fatalna wiadomość. Ceny rosną i za chwilę kolejny przetarg bedzie na duzo wieksze kwoty. Te 45 tys jak na waciki.

   • Jan

    29 grudnia 2021 16:27

    W pełni się zgadzam. Numer to

    W pełni się zgadzam. Numer to będzie jak w kolejnym przetargu wygra KAZBUD, tylko oczywiście za dużo wyższą cenę, w tym te 45 tysi.

 12. Anonim

  29 grudnia 2021 14:33

  może to nie przypadek, że

  może to nie przypadek, że firma w taki sposób wycofała się z przetargu ;

 13. Józek

  29 grudnia 2021 15:12

  No to Ręczna pewnie też nie

  No to Ręczna pewnie też nie skończy brawo za wybór dla urzędników naszych po prostu żenada

 14. Widz

  29 grudnia 2021 15:58

  Niech żyje zachar hip hip

  Niech żyje zachar hip hip hura 

 15. Zachar

  29 grudnia 2021 16:15

  Tu na razie jest ściernisko

  Tu na razie jest ściernisko ale będzie San Francisco 

 16. Czytelnik

  29 grudnia 2021 17:16

  Już od samego początku było

  Już od samego początku było dziwne że firma KAZ BUD wygrała przetarg na remonty Deczna. Czy ktoś z gminy przed podpisaniem umowy sprawdził tą firmę? Przecież ona została zarejestrowana w KRS tylko dla potrzeby startu w przetargu. Bardzo niski kapitał spółki  i za 2019 rok strata 300 tys.zlotych. i nikt tego nie widział i nie wiedział że ta firma ani nie ma czym i kim zrobić remontu Deczna? A auta za kilkaset złotych w leasingu na firmę są a przychodów brak. Szkoda gadać

  • Zrobi,

   30 grudnia 2021 09:14

   zrobi Deczno po podpisaniu z

   zrobi Deczno po podpisaniu z gminą ANEKSU do o umowy w związku ze wzrostem cen materiałów budowlanych. 

 17. Przedsiebiorca

  29 grudnia 2021 17:18

  Firma kzbud na rynku

  Firma kzbud na rynku funkcjonuje 2 lata?.I tak urzekla profesjonalizmem urzad miasta Świecie ze wygrywa drugi przetarg z rzedu.Ah te zbiegi okolicznosci w Świeciu

  • ONA

   30 grudnia 2021 11:46

   Przecież ta firma ma same

   Przecież ta firma ma same straty jak ma unieść taki ciężar finansowy, ha ha ha. Zawieszą spółkę i gmina znowu będzie się bujać z niezakończonymi inwestycjami i pokrywać koszty z budżetu gminy tak jak w przypadku nielegalnego wysypiska śmieci

  • elektor

   30 grudnia 2021 14:47

   zgoda

   zgoda

 18. Przerażony

  29 grudnia 2021 17:57

  brak profesjonalizmu

  brak profesjonalizmu urzędników

 19. Gall Anonim

  29 grudnia 2021 18:12

  Łatwo się krytykuje drodzy

  Łatwo się krytykuje drodzy Państwo, ale czy ktoś z was prowadził taką firmę i czy zdajecie sobie sprawę co się dzieje na rynku materiałów budowlanych. Czasem pewnie lepiej jest coś odpuścić by coś dokończyć i pozamykać sprawy.  Być może pan Kuba przewartościował swe inwestycje. Powinniście trzymać kciuki, a nie tylko krytykować i rzucać kłody pod nogi.  Trzymam kciuki by KZBUD się udało . Powodzenia 

  • Bizmesmen

   29 grudnia 2021 19:46

   Stawanie do przetargu na

   Stawanie do przetargu na kilka milionów to nie hodowla jedwabników. Sytuacja na rynku jest znana od dawna, wystarczyło doliczyć ewentualne podwyżki materiałów a nie walić najniższa cenę żeby tylko wygrać przetarg. Jak ktoś nie potrafi ogarnąć podstawowej matematyki albo myśli że jakoś się to ułoży to przykro mi ale nie powinien się wychylać. Zresztą urząd też co najmniej dziwnie postępuje powierzając zadania firmie założonej 2lata temu nie sprawdzając czy ma siły i środki aby je wykonac

 20. Piter

  29 grudnia 2021 18:20

  Pan Kuba to świetny fachowiec

  Pan Kuba to świetny fachowiec który cieszy się dużym szacunkiem w środowisku więc uwazajcie co wypisujecie. Swoje interesy prowadzi dobrze o czym świadczą opinie klientów dla których zrealizował duże inwestycje 

  • olek

   30 grudnia 2021 05:01

   No teraz to żeś dojebał.  No

   No teraz to żeś dojebał.  No chyba że to była ironia.

 21. Lekarz

  29 grudnia 2021 18:24

  Piter.Pilnie zgłoś się na

  Piter.Pilnie zgłoś się na izbę przyjęć do Psycha bo twoja schizofrenia jest w złym stanie .

 22. Borek

  29 grudnia 2021 18:26

  Ja jestem przerażony waszym

  Ja jestem przerażony waszym poziomem wiedzy na temat obowiązujących przepisów. Nie zabierajcie się za komentowanie skoro szkoły trudno było pokończyć. G. wiecie o działaniu urzędów i prowadzeniu firmy, ale swoje bzdury szerzycie znad klawiatury pierwszorzędnie. 

  • Ignorant

   29 grudnia 2021 19:40

   No to proszę oświeć nas. Co

   No to proszę oświeć nas. Co mają przepisy i prowadzenie firmy do tego że ktoś wygrał przetarg i nie podpisał umowy bez słowa wyjasnienia? 

 23. Szpec

  29 grudnia 2021 18:29

  Bo pan kubus jest debilem jak

  Bo pan kubus jest debilem jak tego nie bierze pod uwagę rosnących cen .To nawet wie Maciek z klanu .Szanowny to jest pan Bąk gdzie jego oferty są najdroższe dlatego że jest to najlepszy fachowiec i to wie a nie zacharski daje najmniej i jak przuchodzi co do czego sra w gacie .Deczno już leży i jest wstrzymana budowa i już poplynal na tym 

 24. Z Hools

  29 grudnia 2021 19:30

  A co to dla gości który

  A co to dla gości który jeździ samochodem za pół melona jest te 45 tysięcy? Tyle co nic

 25. Vanessa

  29 grudnia 2021 20:11

  Oj w naszym urzędzie jest

  Oj w naszym urzędzie jest więcej takich cukierków,  coś o tym wiem! I wcale nie trzeba dużo grzebać i się rozglądać!  Ale to już zadanie dla odpowiednich organów! 

 26. sara

  29 grudnia 2021 21:07

  Borek  TY , to chyba jesteś

  Borek  TY , to chyba jesteś po jakiś fakultetach. Świecie jest małe i każdy wie ,że wszystkie przetargi  są ustawione .

  • Borek

   30 grudnia 2021 07:35

   Po prostu ma do tego prawo i

   Po prostu ma do tego prawo i nie musi się tłumaczyć komukolwiek, a powodem może być nawet zły dzień – jego firma, jego sprawa i jego strata wadium. Mam natomiast nadzieję, że twój wpis policja potraktuje jak zgłoszenie przestępstwa (wszak to z niego wynika) szybko cie namiarzy i pod przysięga zeznasz o wszystkim co wiesz. Kiedy już się okaże, że jesteś tylko niedouczonym kłamca niezadowolonym z własnego losu to odpowiesz za pomówienia osób, które odpowiadają za przetargi. 

   • Hahaha

    30 grudnia 2021 10:51

    Zły dzień. Hahahaha. Ty się w

    Zły dzień. Hahahaha. Ty się w kabarecie zatrudnij

 27. Kolega

  29 grudnia 2021 21:15

  Kubus zawsze był na liscia

  Kubus zawsze był na liscia

 28. Ekwadooorrr

  29 grudnia 2021 21:50

  Dwayne Johnson z KZ-BUD 

  Dwayne Johnson z KZ-BUD 

 29. Anrzej Duuda

  30 grudnia 2021 05:16

  Na układy nie ma rady . Urząd

  Na układy nie ma rady . Urząd miejski stał się jednym zbiegiem okoliczności, kasa ginie pani Skarbnik na lewo i prawo , ustawione przetargi pod firmy krzaki , aplikacje o pracę ustawione pod SWOICH , grunt że przeszczep się przyjął i podwyżki były na czas 

  • olek

   30 grudnia 2021 05:40

   Może już czas odspawać OPS od

   Może już czas odspawać OPS od władzy w Świeciu. 30 lat- chyba już wystarczy ?

   • Ona

    30 grudnia 2021 15:14

    Jestem za malo tego że

    Jestem za malo tego że odsunąć od władzy kolejny krok to komisja która zbada wszelkie nieprawidłowości w urzędzie i krok po kroku jak urzędnicy się dorabiali majątków z pensji faktury na budowy domów od firm zeznania podatkowe szczegółowo a na koniec jaki urzędnik gdzie ma udzialy w jakiej firmie w Świeciu moze wtedy okaże się czemu jakie firmy ciągle wygrywają przetargi na usługi dla mieszkańców. 

 30. Ksiundz

  30 grudnia 2021 05:19

  Może na zgliszczach w Decznie

  Może na zgliszczach w Decznie wystawić pomnik budowlańca polskiego 

 31. Focus

  30 grudnia 2021 07:57

  Po komentarzach widać jakich,

  Po komentarzach widać jakich, prostaków za czytelników ma i gromadzi ten portal. Większego dnia nie widziałem. Za tyle wiadro pomyj pod każdym artykułem każdy szanujący się portal dawno założył by forum tylko dla zakochanych. Na momencie byłby spokój i kultura. Ale jak się liczy na dyskusję z idiotą to się wówczas niedostrzega swojej publiczności. Wstyd Panie Redaktorze,że Pan pozwala na taki rodzaj niszczenia ludzi. Wstyd i kupa gówna.

 32. KRS

  30 grudnia 2021 09:00

  W eKRS firma KZBUD

  W eKRS firma KZBUD reprezentowana jest przez Pana Andrzeja Zacharskiego. Pan Jakub Zacharski wyrejestrował swoją firmę OLIMP w 2016 roku (CEIDG).

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama