Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zaskakująca końcówka roku. Adam Cieślak nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Świecia

Zmiany w prezydium Rady Miejskiej Świecia. Rajcy odwołali Tomasza Szamockiego z funkcji wiceprzewodniczącego, w jego miejsce powołując Adama Cieślaka.

Udostępnij
zmiana-wice-1

REKLAMA

Początek środowej sesji przyniósł niespodziewaną zmianę porządku obrad. W imieniu Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego i Koalicji Obywatelskiej Grażyna Styczeń złożyła wniosek o odwołanie Tomasza Szamockiego, radnego Prawa i Sprawiedliwości z funkcji wiceprzewodniczącego rady miejskiej. 

Reklama
Reklama

- Współpraca nie układa się właściwie, straciliśmy zaufanie do jego osoby - uzasadniła krótko.
REKLAMA

Tomasz Szamocki, początkowo nieobecny na sali, dotarł i zabrał głos.

Reklama
Reklama

- Ułatwię to wam i sam zrezygnuję z tej funkcji. Wiem z jakiego powodu pojawił się ten pomysł . W ubiegłym miesiącu podważyłem uchwałę dotyczącą wynagrodzenia burmistrza, ponieważ uważam że zawiera błędy. Nie boję się wypowiadać swoich słów, w przeciwieństwie do was. To nie jest moja porażka - grzmiał Szamocki.
REKLAMA

Miejsce Szamockiego, zgodnie z głosowaniem radnych, zajmie Adam Cieślak z Naszego Świecia, dotychczasowy przewodniczący komisji rewizyjnej i jeden z najbardziej doświadczonych rajców.

Reklama
Reklama

- Uważam że ugrupowanie opozycyjne powinno mieć swojego wiceprzewodniczącego, trzeba też jak najszybciej ostudzić emocje panujące na sali obrad - powiedział Cieślak.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
70 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

To prawdziwie dobra zmiana.

To prawdziwie dobra zmiana. Cieszę się. 

Przydałoby się przewietrzyć

Przydałoby się przewietrzyć urzędy żeby wywiało co niektóre pierdzistołki. Niektórzy z nich do serca sobie wzięli stwierdzenie że są „władzą”. Zapominają ze są jak każdy z nas a jedynie są naszymi przedstawicielami, którzy zarządzają naszym wspólnym dobrem. Zarządzają a nie rządzą. 

Żenujące. Tylko się odezwij

Żenujące. Tylko się odezwij zaraz cie wyrzucą. Wstyd. A Pan Panie Szamocki niech sie trzyma i nie przejmuje. Jest ich tam większość.

Niech Pan robi dalej swoje. Trzymam kciuki. 

Reklama

Pan Wojcik ewidentnie za

Pan Wojcik ewidentnie za dlugo siedzi w tej Radzie i mu odbija na stare lata. Czas na mlodych, czas na zmiany!!!

***** ***, jakie to budujące.

***** ***, jakie to budujące.

pisiory się kończą to dobrze

pisiory się kończą to dobrze wróży Polsce.

Reklama

wladza uzaleznia i jeszcze

wladza uzaleznia i jeszcze daje dodra kase…p.Wojcik,Pogoda,Klopotek,Studzinska,Koszowski… dostali od PiSu jeszcze 5 letnie kadencje a nie powinni ze wzgledu na emerytalny wiek juz kandydowac!!!!!

Nawet redakcję zakołowało po

Nawet redakcję zakołowało po tkim początku sesji, ale cóż emocje biorą górę. Z relacji wynika, że w chwili składania wnisku o odwołanie viceprzewodniczącego, Pana Szamockiego nie było na sali obrad, dotarł później-dziwna ta wygrana w jednym z komentarzy. P Cieślak pracował w instytucji, gdzie istniało określenie „za całokształt” i to dopadło Pana Szamockiego, miarka się przebrała. Cenię sobie Pana Szamockiego na drodze typowo zawodowej (wiedza, obycie,…) ale do trudnej roli viceprzewodniczącego trzeba dojrzeć i dorosnąć jednocześnie-tego Panu zabrakło. Pana następca jest doświadczonym radnym i mam nadzieję, że cechy których Panu zabrakło nabyłi i będzie pełnił powierzoną funkcję z właściwym sobie poczuciem sprawiedliwości.

Tych radnych wybrał naród a

Tych radnych wybrał naród a jaki naród taka rada

Reklama

Brak świeżości w tej radzie i

Brak świeżości w tej radzie i też w wydziałach urzędu. Następna doświadczona twarz

„Rajcy odwołali” czy sam się

„Rajcy odwołali” czy sam się odwołał? 

I bardzo dobrze. Sami go

I bardzo dobrze. Sami go powołali i sami odwolali. Takie prawo wiekszosci. Dla pisowców tylko wykłucanie się na sesjach ma znaczenie. 

Reklama

Pan szamocki to inne,

Pan szamocki to inne, obiektywne spojrzenie na pracę rady. Niektórzt mają klapki na oczach z napisam ***** *** polityka lokalna, a centralna to zupełnie inna rzecz. Pan szamocki działał szczerze na rzecz mieszkańców, to głos rozsądku. Widać mieszkańcy lubią nepotyzm.

Wójcik czas na emeryturę..

Wójcik czas na emeryturę..

Wójcik czas zrobić miejsce

Wójcik czas zrobić miejsce młodym Ty już masz dość zarobione

Bardzo dobra decyzja. 

Bardzo dobra decyzja. 

Taczka i wyjazd

Taczka i wyjazd

Wójcik zawsze i wszędzie się

Wójcik zawsze i wszędzie się pcha.W dzień pszczelarza do ula by wlazł,żeby tylko zaistnieć, żenada.

Pan Szamocki, młody człowiek

Pan Szamocki, młody człowiek nie wiele rozumiejący i popierający towarzystwo, które niszczy Polskę.SMUTNE TO……………………………………………

Stało się,mam nadzieję Panie

Stało się,mam nadzieję Panie Radny Szamocki,że działania w ostatniej sprawie nie były podyktowane współpracą z Panem Radym Woźniakiem,że takowa istnieje można przekonać się na podstawie pewnego spotu. W dniu 02.12.2021r. zobaczył Pan jak Pan Radny Woźniak jest gotów poświęcić wszystko i wszyskich dla własnych planów (diety radnych). Czy nie zauważył Pan,że Radny Woźniak szuka obecnie ugrupowania,które poprze go w wyborach 2023r..Jeżeli w moich knowaniach jest trochę prawdy,proszę niech Pan zastanowi się z kim będzie Panu po drodze w dalszych działaniach w lokalnej polityce. Jest Pan naprawdę bardzo przyzwoitym Radnym z poczuciem odpowiedzialności i pewnym zasobem wiedzy,myślę,że Pana zrezygnowanie z dalszych działań jako Radny byłoby stratą-mam na myśli rok 2023.

Gratuluję radnym OPS i KO!

Gratuluję radnym OPS i KO!

Krytykują ustami przewodniczącego rady model sprawowania władzy przez PiS. Tym czasem odwołując opozycyjnego wiceprzewodniczącego rady pokazali, że wzorzec stosowany przez ww. ugrupowanie nie jest im obcy. Co było powodem takiej zdecydowanej, błyskawicznej wręcz histerycznej reakcji obu klubów? Otóż brak zaufania i nie najlepiej układająca się współpraca. To oficjalnie. Nieoficjalnie wystąpienie pana Szamockiego o sprawdzenie przez uprawniony do tego organ legalności uchwały przyznającej wyższe wynagrodzenie burmistrzowi. I w przedstawicielach OPS i kolicjanta w normalnych warunkach taka kontrola nie powinna wzbudzać tego typu zachowań. W tej sytuacji jednak nasuwają się wątpliwości co do czystości ich intencji, a także faktycznie legalności rzeczonej uchwały. Koabitacja władz rady, taka ich konfiguracja dawała wyraźny sygnał, że to co ma miejsce na szczeblu krajowym nie przekłada sie na lokalne działania. Była też symbolem przestrzegania dobrych demokratycznych obyczajów. A na dzisiejszej sesji działacze OPS do spółki z KO pokazali, że można inaczej, tak modelowo PiS zastępując inicjatywą przedstawicieli obu klubów. I twarzą tego układu nie jest przewodniczący rady, tylko radny Sarnecki, który ilekroć zabiera głos przypomina mi pierwszoplanową bohaterkę popularnego serialu „Ucho prezesa” powtarzający jak mantrę słowa o występującym wszechobecnym dobrobycie w gminie i szczęśliwości jej mieszkańców.

Czy prometeizm pana Cieślaka pozwoli usprawnić działanie rady? Czy zwiększy zaufanie mieszkańców do tego organu? Śmiem wątpić, choć czas pokaże.

Za blisko 2 lata wybory…

Nie ma się co dziewić takiej

Nie ma się co dziewić takiej decyzji rady. 3 lata kadencji i nie udal o się nawiązać współpracy z PiSem, więc to najwyższy czas na zmianę. Dla czystości sytuacji trzeba dodać, że nie chodziło o zbranie stołka dla kogoś swojego ale dla innego przedstawiciela opozycji. Wydaje mi się to bardzo racjonalne i właśnie dalekie od tego, co PiS swoimi posunięciami w całym kraju każdego dnia nam udowadnia.

Każdy kto oglądał sesje w

Każdy kto oglądał sesje w internecie mógł na własne oczy zobaczyć jaka arogancja bije od pana Szamockiego. Niestety zmienił  się na gorsze, pamiętam jaki był kiedyś. Widać kariera zawodowa mocno go odmieniła. Czuje się lepszy bo zna prawo. Trochę to śmieszne 

Szkodą, że radni nie cenią

Szkodą, że radni nie cenią intelektu, dyskursu.Po prostu trzeba być zawsze z większością.Jeżeli zaczyna się dyskutować na argumenty, jak pan Szamocki, wówczas jest kłopot, ponieważ większość nie lubi męczyć umysłu.Jedno jest pewne: Szkodą, że nie ma więcej w tym gronie ,,Szamockich”, tak samo myślących.W Świeciu ogólnie atmosfera nie sprzyja intelektowi, raczej trzeba przeciętnie myśleć, jak większość.Panu Szamockiemu: Dzięki za odwagę i intelekt.

Nie zesraycie się  z tym

Nie zesraycie się  z tym pisem Polacy nie gęsi i swój rozum mają dokładnie pamiętają  nieżady tamtych parti.A wasza robota trolle PLATWUSOWE ma odwrotny skutek .Dostaniecie takiego kopa w wyborach że się wam sałatka z przyjęcia odbije.  A dla Pana Szkockiego szacun za honor.

Niestety, sesje są przykładem

Niestety, sesje są przykładem, że radni nie umieją dyskutować, argumentując.Przypomnę, że argument powinien być poparty dowodem.Argumenty pana Szamockiego są logiczne, a takie odrzucane są przez większość.Lepiej odpoczywać i męczyć umysłu.Jeszcze raz powtórzę:Dobrze, że mamy ludzi myślących,vtakuchbjak pan Szamocki.Niestety, że smutkiem stwierdzam, że w tym gronie ma pan za mało ludzi intelektu.Sądzę, że jeszcze długo pan poczeka na takich.Życzę zdrowia i wytrwałości.

Pań Szamocki nie raz mylił

Pań Szamocki nie raz mylił się że swoimi osądami i jego intelekt mylił sale sesyjna z salą sądową.  Młody wilk przegral z doświadczeniem i spokojem innych radnych. Co więcej kilka jego skarg do Wojewody było odrzuconych ale o tym chyba chwalący tego pana zapomnieli. No cóż wiedź potrzebuje też pokory i cierpliwosci czego brakuje temu młodemu człowiekowi. Szkoda, że swojej Energi nie wykorzystuje na naprawianie szkód wynikających z decyzji pisowskich ministrów. Innych pouczają a u siebie mają bałagan i klapy na oczach i co tego intelekt Pana Szamockiego nie widzi? Zacznij Pan od siebie por,adek robić 

Jest takie powiedzenie, że na

Jest takie powiedzenie, że na każdego cwaniaka znjadzie się większy cwaniak. Teraz pan SZamocki przekonał się o prawdziwości tych słów. Obawim się tylko że teraz jego zacietrzewienie będzie jeszcze większe. Jeszcze żeby tego Kufla dało się jakoś uciszyć bo nie idzie słuchać tych jego faramazonów. PISior najmądrzejszy z całej wsi prawie jak Ziobro   

Spokojnie panie Szamocki TWN

Spokojnie panie Szamocki TWN zrobił spustoszenie w zwojach mózgowych a stan ten dla tych ludzi jest nieodwracalny

Pan Szamocki jednak minął się

Pan Szamocki jednak minął się  powołaniem, arogancki to mało powiedziane, powinien wrócić  tam skąd uciekł czyli z seminarium,  zna prawo? (Wątpliwe) ‐ naobiecywał i przegrał moja sprawę. Bardzo dobrze że go odwołali, po tuszy widać że już swoje wyjadł z koryta państwowego !!!

brak słów,podłość , mafia

brak słów,podłość , mafia świecka knuła i uknuła.pewnie z okazji ŚBN głównymi życzeniami będzie osiem gwiazdek, zatracili się Ci ludzie.Karma wróci

PANIE WÓJCIK… CZAS ODPOCZĄĆ

PANIE WÓJCIK… CZAS ODPOCZĄĆ – – JUŻ OD DAWNA NIE JEST PAN TYM KIM BYŁ W LATACH 90 TYCH!! JUŻ DAWNO NIE MA W TOBIE DUCHA SOLIDARNOŚCI!! A Z GWIZDKIEM NIE PASUJE CI DO TWARZY!! SPÓJRZ W LUSTRO!! 

Jurek – – wstyd!! Czas na

Jurek – – wstyd!! Czas na odpoczynek!! Już dawno 1–straciłeś ducha solidarności – – razem z Tadziem – – zgubiliście się!! Spójrz w lustro – -!! 

Reklama

Macie rację z jednym ze

Macie rację z jednym ze Szamocki nie jest najbardziej zadufanym radnym, jego partyjny kolega dyrektor szkoły w której słabo wychodzi układanie planów lekcji (czyli Kufel) zdecydowanie go wyprzedza. Generalnie Szamocki na tle świeckiego PiSu to świecącą gwiazda, ale na takim tle do generalnie dużo nie trzeba. 

Aż dziw bierze że radni PiS

Aż dziw bierze że radni PiS nie wstali i nie zaśpiewali Bogurodzicy 

Mejzy same z pisu!!!

Mejzy same z pisu!!!

Reklama

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Biznes

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Styl życia

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Wiadomości

Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka w Świeciu to impreza, która na trwałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń kulturalnych. To właśnie festiwalowi i...

Wiadomości

Mieszkańcy Świecia otrzymali pierwszeństwo w zakupie dietetycznej mieszanki chlebowej Panarium.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo