Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zasnął z niedopałkiem papierosa. Poparzonego mężczyznę uratowali sąsiedzi

W sobotę krótko przed północą wybuchł pożar w jednym z mieszkań w budynku socjalnym w Wiągu (gmina Świecie). Prawdopodobnie mężczyzna zasnął z tlącym się papierosem.

Udostępnij
socjal

REKLAMA

Zgłoszenie o pożarze w Wiągu koło Świecia wpłynęło o godz. 23.43. Gdy na miejscu pojawił się pierwszy zastęp straży pożarnej, sąsiedzi zdążyli już wyprowadzić 43-letniego mężczyznę. Zaalarmował ich dym unoszący się z jego mieszkania, swąd spalenizny i krzyki mężczyzny. 

Reklama
Reklama

Prawdopodobnie te same osoby, które szybko i prawidłowo zareagowały na zagrożenie, wyniosły też butlę z gazem i palącą się pościel.
REKLAMA

Strażakom pozostało już tylko ugaszenie palącego się łóżka i przewietrzenie mieszkania.

Reklama
Reklama

- Mężczyzna doznał poważnych oparzeń twarzy - mówi mł. asp. Dariusz Sadowczyk z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu. - Po podaniu mu tlenu został przetransportowany przez karetkę do szpitala.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Patologia się wprowadza i tak

Patologia się wprowadza i tak jest, zasiłki dostają, mieszkanko za darmo i można całe dnie pod sklepem stać jak Indianin i piwko popijać. Gnać ich do roboty. Darmozjady

Mysle że trzeba im dac

Mysle że trzeba im dac mieszkania w nowych blokach na Mariankach .I więcej zasiłków 

Co to sie dzieje. Wywalić

Co to sie dzieje. Wywalić takich a nie dawać im mieszkania, zasiłki a potem się w dupie przewraca. Policja 5razy dziennie jeździ i sprawdza bo aż strach. Patologia. 

Reklama

Big Brother to jest życie ehh

Big Brother to jest życie ehh tylko pić 

Powoli przebijają miasteczko

Powoli przebijają miasteczko jeszcze trochę 

Może zróbmy jakąś zrzutkę na

Może zróbmy jakąś zrzutkę na renont tego mieszkania, no, bo jak biedak teraz będzie mieszkał, jestem pewna, że go nie stać nawet na odmalowanie.

Reklama

na szczęście to jest dobrze

na szczęście to jest dobrze przemyślane, że te bloki zbudowali z dala od terenów zamieszkanych. W sensie, że nikt nie musi narzekać na  sąsiedztwo

Pomysł budowy tych budynków

Pomysł budowy tych budynków socjalnych na wsi wyszedł chyba od naszej władzy a oni wiedzą co robią

Z tego co wiem w takich

Z tego co wiem w takich blokach mieszkają również normalni ludzie. Mający kasę, prace. I groszowe opłaty…. 

Reklama

Ja sie staram z trójką dzieci

Ja sie staram z trójką dzieci o mieszkanie i nie moge dostać a taki pijaczek od razu dostanie,zdemoluje i ops pokryją koszty  gdzie tu sprawiedliwosc. Porażka totalna.

Nie wrzucajcie wszystkich do

Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka. W tych czasach każdy wszystko komentuje bez konsekwencji i niestety bez sprawdzenia tematu. Stygmatyzowanie tych ludzi sprawia, że jeszcze bardziej popadają w izolację i w przekonanie, że to ich jedyne przeznaczenie – życie na socjalu. Trochę więcej empatii ludzie!

A w mieście obszczaniców nie

A w mieście obszczaniców nie ma w ogóle co ? I to nie wina  tych co tam mieszkają ze tak żyją jak żyją  tylko rządzących. Opieka kasę daje nie interesuje się tym na co te pieniądze idą czy na picie czy na życie. Nie ma żadnych kontroli w dzień zasiłków połowa pijana. Kto więcej wyszczekany i cwaniak to więcej kasy wyciągnie z ops a ci co naprawdę potrzebują to nie dostaną.  Bo Panie socjalne mają gdzieś sprawdzanie podopiecznych swoich ,trochę grosza im sypna na odczepne ,raz na rok wywiad szybki   przeprowadzi i po sprawie . Wogole nie przykładają się do pracy i mają w nosie tych biedaków.  A na fb wielce wszystkim pomagają fundację zakładają.,świąteczna paczka itp.. A to wszystko pod publikę.  Tu trzeba się zajmować i interesować tymi ludźmi codziennie, sprawdzać kontrolować, pomagać wyjść z nałogów.  bo dawanie pieniędzy na odczepne bo komuś się należy to nie wszystko . Także Panie weźcie się rzetelnie za pracę a nie robić piękne uśmiechy do foto. 

Reklama

Bedziemy chlali ile nam się

Bedziemy chlali ile nam się podoba,te mieszkania są od miasta i nic wam do tego.nigdy nie będziemy pracować bo miasto musi nas utrzymać i prosze się nie wtrącać .po coamy pracować jak miasto nam wszystko daje,będziemy robić dzieci brać pieniądze z mopsu i śmiać się z was wszystkich

Patology big Brother

Patology big Brother

Nie byłoby problemu gdyby nie

Nie byłoby problemu gdyby nie butelka denaturatu która niestety zajęła się na oczach poszkodowanego podjął jeszcze próbę ratowania butelki ale niestety myślę że dużo szumu o nic tak naprawdę, na następnej radzie zaproponuje o wyposażenie każdego mieszkania socjalnego w gaśnice i raz w miesiącu trzeba robić ćwiczenia wtedy problem zniknie mieszkańcy będą sami sobie radzić z takimi problemami 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Styl życia

Młodzi kajakarze zmierzyli się w sobotę w Decznie w konkurencjach na lądzie i na wodzie. Wyniki nie były tu najważniejsze. Liczyła się przede wszystkim...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo