Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Złamali przepisy. Policjanci namierzyli kierowców dronem [zdjęcia]

Policjanci ze Świecia prowadzili działania z użyciem drona. O skuteczności tej metody przekonali się kierowcy, dla których znak B-20 "STOP" wcale nie oznaczał obowiązku zatrzymania się.

Udostępnij
Policyjny dron przyłapał kilku kierowców na łamaniu przepisów / Fot. KPP w Świeciu

- Aby skrupulatniej dbać o bezpieczeństwo obywateli, funkcjonariusze oprócz laserowych mierników prędkości i nieoznakowanych radiowozów wykorzystują także drona - wyjaśnia kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Jak dodaje, dzięki temu urządzeniu mundurowi mogą jeszcze skuteczniej zwalczać wykroczenia popełniane przez kierujących.

Reklama
Reklama

Takie właśnie działania, zostały przeprowadzone na terenie Świecia.

Policjanci ruchu drogowego przyglądali się kierującym z góry. Była to już kolejna tego typu akcja z wykorzystaniem drona na terenie powiatu świeckiego.

- Ukierunkowana była na jedno z poważniejszych wykroczeń drogowych, czyli niezastosowanie się do znaku B-20 "STOP" - mówi Joanna Tarkowska.

Reklama
Reklama

Policjanci "wzięli na cel" teren na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej z ulicą Cukrowników w Świeciu. Nie zabrakło kierowców, którzy zlekceważyli przepisy.

Gdy operator drona zauważył popełnione wykroczenie, które było rejestrowane za pomocą kamery urządzenia, natychmiast informował policjantów drogówki, którzy podejmowali interwencje wobec kierujących.

Podczas akcji policjanci ujawnili kilku kierujących, którzy zignorowali znak "STOP".

Reklama
Reklama

- Każdy z zatrzymanych za to przewinienie kierowców musiał liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Mandat karny w tym przypadku wynosi 300 zł i sześć punktów karnych - wyjaśnia kom. Tarkowska.

Świecka policja zapowiada kolejne działania z wykorzystaniem drona.

Zobacz poniżej zdjęcia.

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Fot. KPP w Świeciu

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. KotJaro

  23 marca 2024 08:44

  To teraz myk zdjęcia i kontrole pieszym którzy dopuszczają się wtargnięcia na jezdnie. Jak widać z drona widoczność elegancka.

 2. Qwerty

  23 marca 2024 09:30

  Z telefonem przy uchu
  Dodam od siebie

 3. aldona

  23 marca 2024 09:49

  Kierowca jako wrog publiczny nr 1.
  JEst jakies prawo/paragraf na osoby wyprowadzajace duze niebezpieczne rasy psow na chodniki ulice bez kagancow?

 4. Ccc

  23 marca 2024 16:02

  Jeden operator drona na całe Świecie( powiat?) to za mało.

 5. Bogdan

  24 marca 2024 07:28

  Szkoda że ten cały dron nie lata w weekendy po osiemnastej gdy sebixy na ulicach Świecia piłują swoje golfy z urwanymi tłumikami

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama