Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zmiana na stanowisku dyrektora Gminnej Przychodni w Jeżewie

Andrzej Skiba będzie nowym dyrektorem Gminnej Przychodni w Jeżewie. Zastąpi na tym stanowisku Wiolettę Pawlak, która kierowała przychodnią przez dwanaście lat.

Udostępnij
Andrzej Skiba (po lewej), nowy dyrektor przychodni z wójtem Maciejem Rakowiczem / Fot. FB

W ubiegłą środę w Urzędzie Gminy w Jeżewie zorganizowano spotkanie Rady Społecznej działającej przy Gminnej Przychodni z kończącą kadencję Wiolettą Pawlak oraz obejmującym to stanowisko Andrzejem Skibą.

O zmianach poinformował na swoim profilu na Facebooku Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo.

Reklama
Reklama

Z tej okazji w trakcie spotkania Wójt Gminy Jeżewo wraz z członkami Rady Społecznej wręczyli Pani Wioletcie Pawlak kwiaty i podziękowali za wieloletnią pracę na rzecz mieszkańców naszej gminy – czytamy w poście.

Wioletta Pawlak przestanie być 30 czerwca dyrektorem przychodni. Była nim od 2012 r. Andrzej Skiba obejmie obowiązki od 1 lipca.

Reklama
Reklama

Kadencja Wioletty Pawlak na stanowisku dyrektora przychodni upływa 30 czerwca / Fot. FB Macieja Rakowicza

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Układy i układziki… żona tego pana pracuje w urzędzie w Jeżewie i nie wierzę by nie pomagała w wyborze nowego dyrektora…z resztą czy ten pan ma wymagane kwalifikacje do sprawowania władzy na tym stanowisku? Noi ten zabuczały wyraz twarzy…

Wystarczy kliknąć w internecie i wyskoczy, że ten Pan był kilka lat dyrektorem dużego szpitala….Pozdrawia mieszkanka Sulnowa

Nasz wójt jak kogoś nie lubi to sobie ludzi zmienia i wybiera swoich,no ale panie wójcie niech pan pamięta że karma wraca!

Reklama

Może będzie dobrym dyrektorem. Chociaż na poprzednią też nie można narzekać. Minęła kadencja ale gdyby chcieli zawsze można ją przedłużyć.

Maciej muszę na łamach gazety napisać Ci że nie masz chłopaku łatwego zadania w tej gminie. Ludzie przyjedali się do gościa że się nie śmieje 😂😂😂Dobrze że wyprowadziłem się z tego zadupia. Panowie życzę sukcesów

Dobry wieczór. Obecna Pani Dyrektor nie złożyła dokumentów w konkursie. Komisja po rozmowach z kandydatami w tajnym głosowaniu wybrała przyszłego Dyrektora. W składzie komisji był przedstawiciel Pana Wojewody, przedstawiciel Rady Gminy, Pan Doktor z Przychodni zdrowia oraz dwóch pracowników Urzędu Gminy. Panie „Bodzio” zapraszam do Gminy na rozmowę argumentów. Raczej się Pan nie pojawi, bo tak lepiej i anonimowo. Pozdrawiam Państwa czytających i życzę miłego weekendu. Maciej Rakowicz Wójt Gminy Jeżewo

Reklama

Nasz Wójt się rozkręcił i przewraca się mu w głowie wie że dłużej nieporządzi to pomaga swoim

A czy też jak Pani Wioletta będzie pracował przy telefonie i innych czynnościach medycznych?!

Jak zwykle mieszkańcy Jeżewa muszą narzekać, nic i nikt wam nie pasuje i sie nie podoba. Może dajcie szanse nowemu dyrektorowi bo może w końcu nastąpi jakaś zmiana w tej przychodni. Wszyscy chodzili i narzekali ze nie ma lekarzy że nie ma badań że nie można się dodzwonić że długo na wszystko się czeka…..ciągle narzekania. Teraz skoro pani dyrektor sama nie aplikowała na to stanowisko i został wybrany nowy dyrektor to przestańcie marudzić że to kumoterstwo bo to mąż kogoś z urzędu. Zawsze w tak małych gminach będzie czyjś mąż żona siostra brat kuzyn itd. A panie z przychodni teraz się boją i zapewne rozdmuchują ta dyskusje bo w przychodni nastąpią zmiany i może już nie być tak dużo czasu na rozmowy w recepcji, narzekanie ile to mają pacjentów, itp. A skoro nowy dyrektor już zarządzał placówka i to większą jak czytam w komentarzach to wie na co się porywa, tylko chyba nie wie do jakiego gniazda….trafił, ale liczę że sobie poradzi. A co do decyzji wójta to uważam że są dobre bo dużo się robi na terenie gminy, inwestuje i zmienia. A jak komuś się nie podoba to trzeba kandydować i zobaczyć te prace z drugiej strony. Mieszkańcy Jeżewa nawet sołtysa wybrać nie potrafią bo nie chce im się na wybory soleckie chodzić. Więc mają co mają.

Reklama

Była jedna kandydatka , która miała o niebo lepsze kwalifikacje. No ale wygrał mąż pani kierownik GOPSu w gminie Jeżewo. Czego nie rozumiecie? Uśmiechnięta Polska.

Zastanawiam się po co te tłumaczenia się na forum wojta ?
Według pana wójta Pani Wioletta nie złożyła dokumentów:)
A dlaczego miałaby złożyć? by się ośmieszyć ,przecież z góry wiadomo było kto wygra i doskonale wiedziała że nie wygra tego pseudo konkursu

Poczta pantoflowa w Jeżewie mówi, że jednym z kandydatów w konkursie był lekarz. Jeśli ten nowy pan ma lepsze kwalifikacje medyczne, niż lekarz, to chyba wszystkich mieszkańców naszej gminy uzdrowi w mig! Tak trzymać!

Reklama

Pani kierownik wraz z pozostałym personelem albo pracowała w gabinecie zabiegowym albo w rejestracji. Zawsze miła , uprzejma i pracowita. Nowy kierownik wybrany przez wójta- komendanta, rozsiądzie się wygodnie w fotelu i co miesiąc będzie oczekiwał na wysoką pensję. Młode małżeństwo lekarzy, które zgłosiło do konkursu i mogło skutecznie wesprzeć pracę przychodni i zapewnić jej odpowiednią obsadę lekarską, nie miało szansy. Pan wójt-komendant wszędzie obstawia się swoimi ludźmi, tworząc w gminie układ na wzór mafii. Mam cichą i uzasadnioną nadzieję, że dobra passa wójta- komendanta niebawem się skończy.

kilka chwil przed emeryturą …..jak pan tak może……… żona kolegi po fachu….same zdjęcie świadczy nikt nie jest ślepy ……..niech pan się w końcu uśmiechnie….Pozdrawiam Panią Pawlak oby doczekała godnej emerytury…

A ja się zastanawiam czy ktoś się w końcu pochyli nad rozporządzeniem ministerialnym o szkolnej opiece stomatologicznej bo jeśli szkoły nie mają gabinetu to wójt jako organ prowadzoncy powinien zawrzeć porozumienie z przychodnią. A opieka stomatologiczna nie powinna kończyć się nap wizycie higienistki w szkole i nałożeniu fluoru na szczoteczki. Niektóre dzieci muszą też wyleczyć zęby a żeby się dostać na leczenie kolejka1.5 roku przy dobrym humorze pani ilonki wyroczni bo tak terminów nie ma ale dla znajomych to nawet przy kasie w Dino pamięta kiedy jest wolny termin. Może nowy dyrektor coś w tym temacie coś zadziała.

Liczę na to że zadziała. Bo pani dyrektor oprócz bycia miłą i uśmiechnięta to nic więcej nie zdziałała….

Podibno poprzednia pani dyrektor to przecież też miała układy. Mąż poprzedni komendant…

Panie Wójcie Witam Serdecznie trochę uśmiechu na twarzy i radości bo ten z lewej całkiem zadowolony oj będzie miał roboty przy kierowaniu kilkunastoma ludźmi personelu trudno go będzie dobudzić pod koniec dnia

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Styl życia

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka w Świeciu to impreza, która na trwałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń kulturalnych. To właśnie festiwalowi i...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo