Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Zobaczcie, co tym razem młodzi ludzie zmalowali w Jeżewie [zdjęcia]

W Jeżewie pojawiły się kolejne murale. Tym razem miejscowa młodzież, pod okiem artysty z Warszawy, wykonała malunki o tematyce przyrodniczej. Podobnie jak wcześniej, udekorowano w ten sposób jedną ze ścian w centrum wsi.

Udostępnij
Twórcy muralu podczas pracy / Fot. Elżbieta Brózdowska

Już po raz drugi Dariusz Paczkowski, artysta w Warszawy, podjął się poprowadzenia warsztatów dydaktyczno-ekologicznych dla młodzieży z gminy Jeżewo.

Efektem tych wakacyjnych zajęć z udziałem absolwentów jeżewskiej szkoły podstawowej jest mural o tematyce przyrodniczej. Przedstawia on gatunki wybranych zwierząt żyjących w Borach Tucholskich.

Malunek wykonano na jednym z budynków w centrum wsi.

- Z kolei na frontowej ścianie szkoły powstał mural Bronisława Nogi, nauczyciela, budowniczego i kierownika szkoły - mówi Elżbieta Brózdowska, inicjatorka akcji. - To dzięki niemu w 1938 r. rozpoczęto jej budowę.

Mural z portretem budowniczego prezentuje się niesamowicie i co cenne, przypomina mieszkańcom wsi o lokalnej postaci, która wyróżniła się zasługami dla Jeżewa.

Dyrektor szkoły Jerzy Prus dziękuje za naszym pośrednictwem wszystkim, którzy wsparli finansowo artystyczną inicjatywę.

Mural powstał w znacznej mierze z funduszu sołeckiego. Wśród sponsorów znaleźli się także firma Intro-Packman w Jeżewie, Bank Spółdzielczy w Nowem, Nadleśnictwo Dąbrowa, Nadleśnictwo Osie i Stolarnia Otlewski.

Działania szkoły uzyskały przychylność wójta gminy Jeżewo Macieja Rakowicza oraz jego pracowników. Pomoc okazali także państwo Wardaccy poprzez umożliwienie korzystania z prądu oraz Roman Harder, który udostępnił rusztowania do wykonania prac na wysokości.

Zobacz poniżej zdjęcia.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (2)

  1. Anonim

    6 września 2023 19:32

    Piękne

  2. Wiśta wio

    6 września 2023 19:59

    Brawo! Zimorodek jak żywy.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama