Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Elwira, Diana, Helena
 • lekkie zachmurzenie
  Dzisiaj:
  20°C / 19°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  28°C / 16°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Oni wiedzą, jak się wyróżnić. Wśród najlepszych chata w Luszkowie

Andrzej Bartniak
22 września, 23:09
Aby zwrócić na siebie uwagę w coraz bardziej konkurencyjnej branży turystycznej, trzeba się wyróżniać. Jak to zrobić? Odpowiedzi na to pytanie szukano podczas Kujawsko-Pomorskiego Forum Turystyki Wiejskiej, którego współorganizatorem było LGD Gminy Powiatu Świeckiego.
Forum trwało od 19 do 21 września
Fot. Andrzej Bartniak

W trzydniowym forum w hotelu Evita w Tleniu, zakończonym w miniony czwartek, wzięli udział m.in. właściciele gospodarstw agroturystycznych, wytwórcy lokalnych produktów spożywczych i przedstawiciele organizacji pozarządowych, zwłaszcza tych związanych z działaniami podejmowanymi na  obszarach wiejskich. 

Nie zabrakło też samorządowców również zainteresowanych ożywieniem gospodarczym wsi. Szczególnie na obszarach, gdzie typowa działalność rolnicza ma niewielkie szanse na powodzenie.

Luszkowo docenione

Pewne zjawiska najlepiej pokazywać na przykładach. Dobrych wzorów dostarczyli laureaci konkursu „AGRO-wczasy”, których uhonorowano nagrodami pierwszego dnia forum.

Konkurs przewidziany był dla gospodarstw agroturystycznych, obiektów turystyki wiejskiej oraz miejsc oferujących potrawy kuchni regionalnej. W czasie wakacji sześcioosobowa komisja skontrolowała wszystkie miejsca pozytywnie zweryfikowane w pierwszym etapie plebiscytu.

19 września ogłoszono wyniki „kontroli”. W kategorii „Gospodarstwa agroturystyczne” zwyciężył Ekogościniec Pachotówko Aliny i Jacka Krawiszów z Gzina. Wyróżnienie przypadło Nadwiślańskiej Chacie z Luszkowa koło Pruszcza, prowadzonej przez Barbarę i Zdzisława Brzykcy.

Dzielili się doświadczeniem

W kategorii „Usługi turystyki wiejskiej” najwięcej punktów komisja przyznała Maciejówce Łucji Durbajło z Żagna.

W przypadku kategorii „Atrakcyjna kuchnia regionalna” pierwszą nagrodą podzieli się Pałac Runowo Hanny Lewandowskiej z Runowa Krajewskiego i Siedlisko przy Bukach Any Romanowskiej z Bud.       

Wtorkowe popołudnie oraz kolejne dni wypełniła tematyka, która ściągnęła do hotelu Evita kilkudziesięciu uczestników forum, przebiegającego pod hasłem „Wyróżnij się!”.

Wiele cennych wskazówek przekazali m.in. Anna i Wiesław Janasińscy, właściciele Winnicy przy Talerzyku, Arkadiusz Pstrong prowadzący wspólnie z żoną Włoszką Toskanię Kociewską oraz  Anna i Michał Semrau, twórcy sukcesu Przystanku Tleń.

Nie była to wyłącznie teoria. Uczestnicy spotkania, podzielni na grupy, wybrali się na wycieczki, w czasie których mogli osobiście przekonać się, jak niektóre sprawdzone pomysły funkcjonują w rzeczywistości.  


Organizatorzy forum: Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie we współpracy z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną, Lokalną Grupą Działania Bory Tucholskie oraz Lokalną Grupą Działania Gminy Powiatu Świeckiego. Projekt zrealizowano w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020; Plan operacyjny na lata 2016-2017.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz