Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Henryk, Jerzy, Przemysław

Zdarza się, że czasami klient mnie ugryzie

Patrycja Skrobiszewska
23 lipca, 13:07
Z angielska nazywają się groomerami. Ale nie obrażą się, jeśli nazwiemy ich po prostu fryzjerami zwierząt. Nie tylko ostrzygą naszego psa i kota, ale też umyją, wymasują, wyczyszczą uszy i usuną insekty. Dla Martyny Jankowskiej-Sokół ze Świecia to jednocześnie pasja i sposób na biznes.
Fryzjerka robi na bóstwo jednego ze swoich czworonożnych klientów
Fot. Patrycja Skrobiszewska

Prowadzony przez nią od roku salon urody dla zwierząt znajduje się przy al. Jana Pawła II w Świeciu.

- Zdecydowałam się na jego otwarcie, ponieważ nie znalazłam w  Świeciu miejsca, gdzie pies zostałby wypielęgnowany od A do Z i czułby się przy tym wyjątkowo oraz komfortowo – mówi 28-latka.

Uwielbia zwierzęta. Sama ma dwa psy – amstaffa oraz shih tzu. To właśnie od imienia tego drugiego – Dajwan - pochodzi nazwa firmy, Dajwalandia. Na pytanie, co cieszy ją w swojej pracy odpowiada, że kontakt ze zwierzętami i ludźmi.
REKLAMA

- Fakt, zdarza się, że czasami podczas zabiegów zwierzęta mnie gryzą, ale nie zakładam im kagańców ani nie stosuję usypiaczy. Wiem, że zwierzęta też mają emocje i trzeba umieć je odczytywać, dlatego rozmawiam z nimi jak najwięcej, by czuły się bezpiecznie – zaznacza Martyna Jankowska-Sokół.

Cena wizyty psa czy kota rozpoczyna się od 50 zł. W zależności od tego, czy będzie to samo strzyżenie, czy też kąpiel lub masaż na rozluźnienie stawów, cena ulega zmienia. Kwota uzależniona jest też od wielkości zwierzaka. Salon jest mobilny, właścicielka dojeżdża do klientów po uzgodnieniu terminu.

- Chociaż z terminowością bywa różnie, bo niektórzy klienci potrafią być bardzo niesłowni. Cóż, takie uroki tej pracy - śmieje się właścicielka Dajwalandii.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (2)

Amstaffa*

Odpowiedzi: 0

To nie pies... 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz