Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Aleksander, Arkadiusz, Mirosław

Przeprowadzka strażaków. Z „domu sikawek” do budynku przy ulicy Laskowickiej

Andrzej Pudrzyński
14 listopada, 19:08
Niemal dokładnie 35 lat temu oddano do użytku nową siedzibę straży pożarnej w Świeciu. Budynek przy ul. Laskowickiej powstawał dwa lata.
Siedziba przy ul. Laskowickiej ma 35 lat. Niedługo strażacy przeniosą się do nowej
Fot. Andrzej Bartniak

Pierwsza remiza, zwana potocznie „domem sikawek”, mieściła się przy ul. Szkolnej. Jeszcze przed II wojną światową strażacy przenieśli się do budynku przy ul. Mickiewicza (obecne Muzeum Pożarnictwa Ziemi Świeckiej). Po blisko 60 latach przeprowadzili się stamtąd na ul. Laskowicką.

Nową siedzibę Zawodowej Straży Pożarnej w Świeciu, jak wówczas nazywała się jednostka (powiatów wtedy nie było), oficjalnie oddano do użytku 31 października 1984 r. Spory wkład w jej powstanie mieli sami strażacy, którzy włączyli się do budowy w tzw. czynie społecznym. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał komendant wojewódzki.

Budynek funkcjonalnie rozwiązany mieści: biuro komendanta, służby kwatermistrzowskie, rejonowe stanowisko kierowania i garaże – czytamy w „Gazecie Pomorskiej” w numerze z 13 listopada 1984 r. - Na piętrze są pomieszczenia oddziału bojowego – sypialnie, stołówka, świetlica, biura służby prewencyjnej, łazienki i natryski. Jest własna kotłownia, magazyny oleju, stacja CPN oraz studnia do prób pomp. Na obszernym placu na wykończenie czeka wspinalnia, portiernia, pomieszczenia warsztatowe i magazyny.

Czasy i potrzeby się zmieniają. W ciągu najbliższych dwóch lat świeckich strażaków czeka kolejna przeprowadzka. Tym razem do siedziby w pobliżu Nowego Szpitala.

 a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl


Artykuł z „Gazety Pomorskiej” udostępniony przez Izbę Regionalną Ziemi Świeckiej.

Komentarze (3)

Nie Muzeum Pożarnictwa tylko Izba Pożarnictwa. W Świeciu nie ma żadnego muzeum.

Odpowiedzi: 0

Muzeum Pożarnictwa Ziemi Świeckiej. Adres: Świecie ul. Mickiewicza 10. Czynne od godziny 15:00. Potrzebne jeszcze jakieś namiary, Ummka?

Odpowiedzi: 0

Jak to przeprowadzka?

Myślałem, że strażacy są tam od lat.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz