Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Brunon, Jan, Andrzej
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  19°C / 12°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  21°C / 10°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  22°C / 11°C

Świecki sport powoli zaczyna się „odmrażać”

sport
14 maja, 18:18
Od ponad tygodnia można przeprowadzać w ograniczonej ilości treningi na świeżym powietrzu. W poniedziałek 18 maja ruszą hale sportowe. Świeccy sportowcy długo na tę chwilę czekali.
zdjęcie ilustracyjne
Fot. 123RF

Pierwsze aktywności sportowe na świeżym powietrzu dało się zaobserwować na orlikach i plaży w Decznie. To właśnie tam treningi przeniosły młodsze grupy Jokerek, które zgodnie z wytycznymi mogły grupować się w sześcioosobowych składach przy jednym boisku.

Trzeba było obejść się smakiem

Z chwilą poluzowania obostrzeń sportowych, powrót do piłkarskich treningów we wszystkich grupach wiekowych łącznie z seniorami ogłosiła również Wda Świecie. Tu jednak po kilku dniach zapał mógł trochę opaść, ponieważ, jak już pisaliśmy, prezesi wojewódzkich związków piłkarskich, w czwartek 7 maja podjęli decyzję o zakończeniu rozgrywek na poziomie niższych lig oraz wśród młodzieży. Kontynuowanie treningów przez piłkarzy będzie miało zatem bardziej walor rekreacyjny, bo na przygotowania do nowego sezonu przyjdzie zapewne jeszcze czas.

Wiele klubów trenuje jednak na świeżym powietrzu, zachowując normy sanitarne. Na profilach w mediach społecznościowych można między innymi zobaczyć zdjęcia pływaków Olimpii Świecie z wycieczki rowerowej. W plenerze trenują również zapaśnicy.

- Pracujemy głównie nad kondycją i sprawnością ogólnorozwojową, a do tego nie musimy mieć hali i maty – mówi Klaudiusz Sikorski, prezes MLKS Wisła Świecie.

Zdążą zagrać w kosza?

Teraz jednak okazuje się, że będzie możliwe także trenowanie w zamkniętych obiektach. Premier ogłosił na konferencji prasowej, że od 18 maja znacznie zwiększy się limit osób mogących uprawiać sport na świeżym powietrzu, ale również przy zachowaniu reżimów sanitarnych otwarte zostaną hale sportowe.

- W takich obiektach, jak nasz, czyli powyżej tysiąca metrów kwadratowych będą mogły trenować jednocześnie trzydzieści dwie osoby wraz z trzema trenerami – mówi Tomasz Keller, prezes spółki Vistula-Park Świecie, zarządzającej Halą Widowiskowo-Sportową. – To całkiem spora liczba, pozwalająca śmiało nawet na rywalizację drużynową. Postaramy się szybko dostosować do nowych warunków i zapoznać z obostrzeniami. Być może uratujemy jeszcze sezon amatorskiej ligi koszykówki bez obecności kibiców oraz otworzymy obiekt dla grup zorganizowanych, spragnionych sportowej rywalizacji. Na pewno szybko pojawią się stosowne informacje, a każdy ruch będziemy konsultować z sanepidem – dodaje prezes.

sportatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz